Προς το περιεχόμενο

Η δική μου άποψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πώς με δικαιώνεις...

 

η γενιά που καταδικάζεις δούλευε οικοδομή και λαϊκή και πλασιέ για να καταφέρει να επιζήσει ώστε - ίσως - να σπουδάσει

 

"πήρα λαμπάτο marshall"....   :-\

 

δικός μου Άνθρωπος πήγε να δώσει προφορικές εξετάσεις στη Νομική, έχοντας την προηγούμενη έκδοση του βιβλίου που - φυσικά - είχε γράψει ο καθηγητής που εξέταζε  (πού λεφτά για αγορά του νέου βιβλίου)

 

όταν ο καθηγητής το κατάλαβε, έδιωξε αμέσως τον φοιτητή, λεγοντας απαξιωτικά επί λέξει "πηγαίνετε κύριε, δεν υπάρχει πεδίο συνεννοήσεως..."

 

σήμερα οι φοιτητές απλά σπάνε τα γραφεία των καθηγητών που δεν τους κάθονται, αποτελεί μέρος της ανάπτυξης του βιοτικού επιπέδου μάλλον...

 

στο σπίτι που ζούσε αυτός ο Άνθρωπος με τα αδέλφια του τότε, έσταζε νερό όταν έβρεχε, και για να το διασκεδάσουν χόρευαν ζεμπεκιές στο ρυθμό του νερού που έπεφτε σε μια λαμαρίνα

 

αλλά τι κάθομαι και σου γράφω τώρα... τέλος από μένα

 

Γιώργος Ι. Δεβελέκος, 42χ.

 

Κρίμα που και ΄γω δούλευα σε μετακομίσεις-μεταφοραί και επειδή δεν πεινούσα αγόρασα λαμπάτο μαρσάλι

Κρίμα που δεν έσπασα ποτε γραφείο καθηγητών στο πανεπιστήμιο και κοβόμουν με 4 ενώ παρακολουθούσα ανελλειπώς και περνούσαν στις προφορικές εξετάσεις οι σκυλούδες με τα ξώβυζα, απλά και μόνο επειδή είχαν ωραία βυζά!

Κρίμα που δεν έσταζε η σκεπή μας και δεν έμαθα ποτέ να χορεύω ζεμπέκικα, ωστόσο επειδή η σόμπα δεν ζέσταινε καλά το διαμέρισμα και έβγαζε πολλή κάπνα, έμαθα το headbanging για να ζεσταίνεται το κοκαλάκι μου και ν΄ανακυκλώνεται ο αέρας.

 

Αλλά τι κάθομαι και σου λέω τώρα... τέσπα

Κώστας Χ. 30 ετών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βέβαια Νικόλα για να πω και την αμαρτία μου, στο σπίτι που μένω τώρα έχω φυσικό αέριο και δεν μπορείς να φανταστείς πόσες τύψεις με κυνηγάνε!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαγωνισμός μιζέριας εεε;  ;D

Μετά τον Ξανθόπουλο θα σκάσει μύτη και ο Καζαντίδης...και έδεσε το γλυκό!

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαγωνισμός μιζέριας εεε;  ;D

 

Λοιπόν αφήστε τα αστεία!

 

Έλιωσαν τα παγάκια στον φραπε και μολις πήγα να βάλω άλλα, είδα ότι δεν έχει.  :(

 

Επίσης άφησα το παράθυρο ανοιχτό και έχει μπει μια μύγα που μ σπάει τα νεύρα >:(

 

Και κάθομαι και διαβάζω για τον φασίστα τον Πλάτωνα !!

Επίσης ο λαμπάτος marshall είναι στο σπίτι ενός φίλου κιθαρίστα και εκεί θα παραμείνει μέχρι να τελειώσουν οι πανελληνιες (για να μην μπαίνω σε πειρασμό) έκοψα ακόμα και τις χορδές απο τις κιθάρες μου, για να μην παίζω!!

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τον Ξανθόπουλο θα σκάσει μύτη και ο Καζαντίδης...και έδεσε το γλυκό!

 

 

Σας παρακαλώ κύριοι, μη πιάνετε στο στόμα σας τα ιερά τέρατα που μεγάλωσαν παρέα με τις αγωνίες μιας ολόκληρης γενιάς! Δεν είναι πρέπον. Εσείς δεν καταλαβαίνετε από τέτοια πράματα. Είχατε ασφαλτόπανα στις ταράτσες σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Αμέρικα λένε: είναι καλύτερο να σκοτώσεις παρά να φοροδιαφύγεις. Τον Αλ Καπόνε, τον συλλάβανε για φοροδιαφυγή και όχι για τα υπόλοιπα μαφιόζικα εγκλήματά του ας πούμε. Δεν τους έχω για πρότυπο κοινωνίας, αλλά σ' αυτό το ζήτημα σωστά πράττουν νομίζω.

 

Στο Αμερικα, η φορολογια ειναι 27% στα μεσα εισοδηματα (εως 150Κ Δολλαρια). Επισης, στο Αμερικα ανοιγεις εταιρεια στο οτιδηποτε σε χρονο 0, χωρις χαρτουρες. Ο ΦΠΑ στο Αμερικα ειναι γυρω στο 10%, οπου αυτος υπαρχει. Και σε αυτο πραττουν καλως.

 

Οσο για φοροδιαφυγη, 10 δολλαρια αν κρυψεις, πας μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκοψα ακόμα και τις χορδές απο τις κιθάρες μου, για να μην παίζω!!

 

:o Όχι ρε Μιχάλη να αφήσουμε τα όργανα να γίνουν τόξα για τις κωλοεξετάσεις! Μέχρι να γίνουν τα παγάκια πέρνα ξανά χορδές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ κύριοι, μη πιάνετε στο στόμα σας τα ιερά τέρατα που μεγάλωσαν παρέα με τις αγωνίες μιας ολόκληρης γενιάς! Δεν είναι πρέπον. Εσείς δεν καταλαβαίνετε από τέτοια πράματα. Είχατε ασφαλτόπανα στις ταράτσες σας!

Της τότε γενιάς...τα ιερά τέρατα της σημερινής ποιά είναι (αντίστοιχοι Καζατζήδηδες, Ξανθόπουλοι παρακαλώ)?

 

Επίσης ο λαμπάτος marshall είναι στο σπίτι ενός φίλου κιθαρίστα και εκεί θα παραμείνει μέχρι να τελειώσουν οι πανελληνιες (για να μην μπαίνω σε πειρασμό) έκοψα ακόμα και τις χορδές απο τις κιθάρες μου, για να μην παίζω!!

Εάν χρειάζεσαι όλα αυτά για να κάτσεις να διαβάσεις...μάλλον δεν φταίει ο πατέρας σου ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου