Προς το περιεχόμενο

Η δική μου άποψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά αναφέρεσαι σε παραδείγματα που "κάτσανε' καλά.

Τι γίνεται όμως για αυτούς που συνειδητοποιούν το "λάθος" τους 10 ή 15 χρόνια μετά αφού έχουν τελειώσει τη σχολή και έχουν πιάσει και μια αντίστοιχη δουλειά και ίσως έχουν βάλει μπροστα και οικογένεια...

Εάν σε κάποιον πάρει 10-15 χρόνια (που ήδη είναι 30 χρόνων), λές ότι στα 18 με 1-2 χρόνια να το σκέπτεται θα τον βοηθήσει καλύτερα...

 

Τι γίνεται όμως για αυτούς που συνειδητοποιούν το "λάθος" τους 10 ή 15 χρόνια μετά αφού έχουν τελειώσει τη σχολή και έχουν πιάσει και μια αντίστοιχη δουλειά και ίσως έχουν βάλει μπροστα και οικογένεια...

Ναι και αυτό παίζει στη ζωή...κανείς δεν σου υπογράφει κανένα συμβόλαιο "εξασφαλισμένης επιτυχίας"...εκεί σε θέλω κάβουρα...έχεις τα κότσια?

Κανείς δεν είπε ότι η ζωή είναι εύκολη...εσύ από την αρχή του post "κλαίγεσαι" που δεν είναι...

 

Μην το πάρεις σαν προσωπική επίθεση, μου αρέσει να σε τσιγκλάω...τόση ώρα δεν κάνεις ορθογραφικά λάθη και μου αρέσει ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δηλ εσύ, θες να πείς ότι σου 18 σου ήξερες τι δουλειά θα κάνεις και δήλωσες τη κατάλληλη σχολή?

 

την τύφλα μου δεν ήξερα, αλλά αποφάσισα ψιλομόνος μου :)

 

από την άλλη οι απόψεις μου σε βασικά θέματα (πολιτική, φιλοσοφία, θρησκεία κλπ) είναι πάνω κάτω οι ίδιες που είχα και τότε. Και έχω ζητήσει από έμπιστο άνθρωπο να μου κάνει ευθανασία όταν απομακρυνθώ επικίνδυνα :)

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάρεις σαν προσωπική επίθεση, μου αρέσει να σε τσιγκλάω...τόση ώρα δεν κάνεις ορθογραφικά λάθη και μου αρέσει

 

Εμένα να  δεις πως μου αρέσει  που με τσιγκλάς! :P

 

Η μητέρα μου μου λέει να μην πάω μην ψυχολογία γιατί δεν θα βρω δουλεία, ενώ αντίθετά με κατευθύνει προς τα οικονομικά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξέρω τι θέλω να κάνω σε 10 χρόνια, έχω βέβαια καποια όνειρα τα οποία θα κυνηγήσω όσο μπορώ, αλλά για την πραγματικότητα δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω να διαλέξει η μητέρα μου για εμένα, γιατι άμα κάνει λάθος δεν θα αντεξω να την κατηγορήσω επειδη θα είμαι δυστυχισμένος εξ αιτίας της, αντίθετα θα δεχθώ την κάθε κατηγορία για τα δικά μου λάθη, απο τις δικές μου επιλογές.

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα να  δεις πως μου αρέσει  που με τσιγκλάς! :P

 

Η μητέρα μου μου λέει να μην πάω μην ψυχολογία γιατί δεν θα βρω δουλεία, ενώ αντίθετά με κατευθύνει προς τα οικονομικά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξέρω τι θέλω να κάνω σε 10 χρόνια, έχω βέβαια καποια όνειρα τα οποία θα κυνηγήσω όσο μπορώ, αλλά για την πραγματικότητα δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω να διαλέξει η μητέρα μου για εμένα, γιατι άμα κάνει λάθος δεν θα αντεξω να την κατηγορήσω επειδη θα είμαι δυστυχισμένος εξ αιτίας της, αντίθετα θα δεχθώ την κάθε κατηγορία για τα δικά μου λάθη, απο τις δικές μου επιλογές.

 

Μη δίνεις τη παραμικρή σημασία στις μαμακίες των γονιών.Επίλεξε τη κατεύθυνση που εσύ θες.

 

Όσο για τις θέσεις σου, μπράβο.Το να βλέπεις κατάματα την πραγματικότητα και να τη κριτικάρεις τόσο σκληρά (όταν δε πρόκειται για την ίδια σου την οικογένεια), θέλει @@, τα οποία αρκετοί δεν έχουν.

 

Μπράβο σου, μικρέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την τύφλα μου δεν ήξερα, αλλά αποφάσισα ψιλομόνος μου :)

Καλή ζαριά δηλ...θα σου πώ κάποια στιγμή πως αποφάσισα εγώ ;D

 

Η μητέρα μου μου λέει να μην πάω μην ψυχολογία γιατί δεν θα βρω δουλεία, ενώ αντίθετά με κατευθύνει προς τα οικονομικά.

Εάν δείξεις στην μητέρα σου τους μισθούς ενός διευθυντικού στελέχους Human Resources...θα αλλάξει γνώμη ;D ;D

 

Μη δίνεις τη παραμικρή σημασία στις μαμακίες των γονιών.Επίλεξε τη κατεύθυνση που εσύ θες.

Προφανώς...στα 18 σου τα ξέρεις όλα!!!

 

Το να βλέπεις κατάματα την πραγματικότητα και να τη κριτικάρεις τόσο σκληρά (όταν δε πρόκειται για την ίδια σου την οικογένεια), θέλει @@, τα οποία αρκετοί δεν έχουν.

Και αυτό προφανές...όλοι στα 17-18 μας, κάναμε τη επανάστασή μας αρχίζοντας από την οικογένειά μας...ο AUdiokostas πέταγε τους λαχανοντολμάδες....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δείξεις στην μητέρα σου τους μισθούς ενός διευθυντικού στελέχους Human Resources...θα αλλάξει γνώμη 

 

Για πες λεπτομέρειες  :P  στείλε εδώ ή σε πμ (ούτως ή άλλως το θέμα έχει εκτροχιαστεί)

ο AUdiokostas πέταγε τους λαχανοντολμάδες....

 

έφαγα την Κυριακή λαχανοντολμάδες αλλα δεν είχαν μπεσαμελ  :-\

μόνο αυγολέμονο..

 

 

 

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες λεπτομέρειες

www.gpma.gr/

Πάρε μια πρώτη γεύση και τα ξαναλέμε... δεν είναι ο τομέας μου αλλά ξέρω τη πρόεδρο....ά ρε Ελλαδάρα με τα μέσα σου!!!!!!!!!

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα να  δεις πως μου αρέσει  που με τσιγκλάς! :P

 

Η μητέρα μου μου λέει να μην πάω μην ψυχολογία γιατί δεν θα βρω δουλεία, ενώ αντίθετά με κατευθύνει προς τα οικονομικά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξέρω τι θέλω να κάνω σε 10 χρόνια, έχω βέβαια καποια όνειρα τα οποία θα κυνηγήσω όσο μπορώ, αλλά για την πραγματικότητα δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω να διαλέξει η μητέρα μου για εμένα, γιατι άμα κάνει λάθος δεν θα αντεξω να την κατηγορήσω επειδη θα είμαι δυστυχισμένος εξ αιτίας της, αντίθετα θα δεχθώ την κάθε κατηγορία για τα δικά μου λάθη, απο τις δικές μου επιλογές.

 

Αυτο που πρεπει να σκεφτεις ειναι αν τα ονειρα σου ειναι εφικτα Ελλαδα. Ξερω π.χ. (ψιλοασχετο παραδειγμα) πολλα παιδια που εγιναν ηχοληπτες, ονειρευομενοι να κανουν αυτο που ειχαν ονειρο επαγγελμα και κατεληξαν με 3 και 60 σε ραδιοφωνικους σταθμους.

Οταν λες Οικονομικα, σε τι θες να δραστηριοποιηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό προφανές...όλοι στα 17-18 μας, κάναμε τη επανάστασή μας αρχίζοντας από την οικογένειά μας...ο AUdiokostas πέταγε τους λαχανοντολμάδες....

 

η σύγκρουση είναι συνήθως γόνιμη, και λίγη φασαρία πάντα κάνει καλό :)

και όλες οι αποφάσεις "καλές" είναι, και οι 18χρονοι είναι μάγκες και μπράβο τους

 

μόνο την τηλεόραση φοβάμαι...., εμείς που προλάβαμε ΥΕΝΕΔ ψιλογλιτώσαμε :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πρεπει να σκεφτεις ειναι αν τα ονειρα σου ειναι εφικτα Ελλαδα.

Και αυτό μην το πέρνεις πολύ στα σοβαρά...από τη στιγμή που κάποιος στην Ελλάδα, ζεί (και την οικογένειά του) γράφοντας μουσική για παιχνίδια...όλα γίνονται!! ;D ;D

 

η σύγκρουση είναι συνήθως γόνιμη, και λίγη φασαρία πάντα κάνει καλό :)

και όλες οι αποφάσεις "καλές" είναι, και οι 18χρονοι είναι μάγκες και μπράβο τους

 

μόνο την τηλεόραση φοβάμαι...., εμείς που προλάβαμε ΥΕΝΕΔ ψιλογλιτώσαμε :)

Εμένα το λές που έχω 2 γιούς εκει γύρω?...Γι αυτό δεν μαγειρεύουμε λαχανοντολμάδες στο σπίτι ;D ;D ;D

Για την τηλεόραση συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου