Προς το περιεχόμενο

Η δική μου άποψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

ΜΑΓΚΕΣ.....η δικη μου αποψη

 

Το θεμα ειναι καθαρα πολιτικο.  Και μετα τη σκεψη και τα συμπερασματαπου βγαζουμε, παει η δραση.

Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να εξηγήσεις πως καταλήγεις στο συμπέρασμα αυτό."___________________________________"

 

Συν Αθηνα και χειρα κινει. Καλο το νοιζ, τα φορα και τα μπλογκς αλλα....

 

ποσοι απο εσας λιαζοσασταν στις εξοχες την πρωτομαγια ?

Εδώ θα πρέπει να συμπληρώσεις: "ενώ εγώ για να ανταπεξέλθουμε έκανα /σχεδίαζα το εξής παραγωγικό: "_______________ "

 

ποσοι σκεφτεστε οτι την τεταρτη εχει απεργια και θα ηταν καλο, να δειχνατε τη διαθεση σας για αλλαγες και στο δρομο εκτος απο το μαγικο κοσμο του ιντερνετ?
Πρόσθεσε και το κοινό μήνυμα που πρέπει να περάσουμε, για να δούμε ότι συμφωνούμε κιόλας, μη βρεθούμε τελευταία στιγμή να το συζητάμε με τα σουβλάκια στο χέρι στην πλατεία Καρύτση.

 

Και τελος, ποσοι απο εσας οταν ψηφιζετε γινεστε συνενοχοι?
Συμπληρώνεις εδώ το τι έκανες εσύ σε αντίθεση, που μας απέτρεψε την σημερινή κατάσταση. "_____________________"

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Αν δε παω να μεζεψω ηλιο την πρωτομαγια ποτε θα παω?

Με τη δικη μου δραση θα αλλαξει κατι?

Και τι να εκανα? Ολοι ιδιοι ειναι!

 

 

Mr marathon

Εχω την ποψη οτι οι απαντησεις σου δεν αποκλινουν ουσιωδως απο το παραπανω.

 

Anyway δε θελω να ανοιξω αντιπαραθεση. Ο καθενας εχει τις αποψεις του

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mr marathon

Εχω την ποψη οτι οι απαντησεις σου δεν αποκλινουν ουσιωδως απο το παραπανω.

Anyway δε θελω να ανοιξω αντιπαραθεση. Ο καθενας εχει τις αποψεις του

Oι απαντήσεις μου δεν έχουν καμμία σχέση με τα παραπάνω.

 

Την επόμενη φορά που θα μαντέψεις, κάνε μία προσπάθεια με τα νούμερα του lotto μπας και τη γλυτώσουμε ;D ;D

 

Καμμία αντιπαράθεση. Κουβέντα κάνουμε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να εξηγήσεις πως καταλήγεις στο συμπέρασμα αυτό."___________________________________"

 

Αληθεια θελω πολυ, αλλα θα χρειαστω καμια ωρα την οποια δεν εχω ορεξη να διαθεσω για αυτο το σκοπο.

 

Εδώ θα πρέπει να συμπληρώσεις: "ενώ εγώ για να ανταπεξέλθουμε έκανα /σχεδίαζα το εξής παραγωγικό: "_______________ "

 

Το τι κανω το ξερω εγω, και δεν εχω αναγκη να το "διαφημισω" σε κανενα noiz ή yameth. Αυτο μας ελειπε για καθε ατακα που λεμε να δινουμε και τα διαπιστευτηρια μας

 

Πρόσθεσε και το κοινό μήνυμα που πρέπει να περάσουμε, για να δούμε ότι συμφωνούμε κιόλας, μη βρεθούμε τελευταία στιγμή να το συζητάμε με τα σουβλάκια στο χέρι στην πλατεία Καρύτση.

 

Δυστυχως παλι λοφω περιορισμενου χωρου δεν μπορω να το αναπτυξω σε ενα φορουμ. αν θες μπορουμε να το συζητησουμε με σουβλακια

 

Συμπληρώνεις εδώ το τι έκανες εσύ σε αντίθεση, που μας απέτρεψε την σημερινή κατάσταση. "_____________________"

 

Ειπαμε αυτα τα κανουν οι εργατοπατερες και οι πολιτικαντηδες (εγω εκανα αυτο ή το αλλο) και δε ειμαι τιποτα απο τα δυο

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι απαντήσεις μου δεν έχουν καμμία σχέση με τα παραπάνω.

 

Την επόμενη φορά που θα μαντέψεις, κάνε μία προσπάθεια με τα νούμερα του lotto μπας και τη γλυτώσουμε ;D ;D

 

Καμμία αντιπαράθεση. Κουβέντα κάνουμε

 

Επιμενεις να λες εξυπναδουλες.

Σου ξαναλεω οτι αν μπουμε στο mode εξυπναδα - ειρωνια - κλπ θα φας τη σκονη μου

Σε ενδειξη διαμαρτυριας αποχωρω απο την κουβεντα 8)

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμενεις να λες εξυπναδουλες.

Σου ξαναλεω οτι αν μπουμε στο mode εξυπναδα - ειρωνια - κλπ θα φας τη σκονη μου

Σε ενδειξη διαμαρτυριας αποχορω απο την κουβεντα 8)

Άφησες τη σκόνη σου όμως...και τις αερολογίες σου!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι απ την αρχή... ;D

Καλοί μου συμφορουμίτες χαλαρώστε  :D

Το μόνο παραγματικό πρόβλημα σε αυτή τη χώρα είναι η απόλυτη έλειψη ελέγχου. Τι αναρχία και παρασινάλογα ...

Ο ορισμός της αναρχίας είμαστε εμείς. Και όπως συμβαίνει με τους ανθρώπους που είναι πλάσματα αδύναμα, σε άναρχες καταστάσεις βγαίνει η αδυναμία στον αφρό.

Γιατί ας πούμε να δουλέψω παραπάνω όταν κανείς δέν ελέγχει άν είμαι κάν στη δουλειά μου?

Πιστεύετε οτι άν οι Γερμανοί ας πούμε αφεθούν ελεύθεροι να πηγαίνουν ή όχι στη δουλειά τους στην ώρα τους για 30 χρόνια, δέν θα γίνουν σάν κι εμάς?

Ο στερημένος απο ελευθερία Έλληνας της χούντας έγινε ασύδοτος Έλληνας της μεταπολίτευσης.

Πές του να έρθει στη δουλειά στην ώρα του και να μήν λέει στον συνάδελφο Α να του χτυπάει κάρτα άν πάει πιο νωρίς,( άν πάει ο Α στην δουλειά πιο αργά, θα πει στον Β να του χτυπήσει κάρτα), και θα σου γκρινιάξει οτι παραβιάζεις την ελευθερία του να πάει στην δουλειά του ότι ώρα θέλει !!

Άν υπήρχε πραγματικός έλεγχος για την ώρα προσέλευσης στην εργασία, (αυτός είναι και ο ρόλος της καρτας αξαρχής έτσι?), θα υπήρχε πρόβλημα λέτε?

Κακομαθημένοι Έλληνες είμαστε, αυτό λέω εγώ, και κακομαθημένα Ελληνάκια θα γίνουν και τα παιδιά μας.

Θα κάνουν ακριβώς το ίδιο που τους μάθαμε να κάνουν, και άν ξεστρατίσουν και λίγο θα τους επαναφέρουμε στον σωστό ( Στραβό εννοώ ) δρόμο με κάποια έξυπνη μπινιά ντυμένη με φιλελεύθερο μανδύα... Π.χ. κατάργηση της βάσης του 10 για την είσοδο στα ΑΕΙ... Δέν ακούω κανένα να παραπονιέται γι αυτό ας πούμε, που θα γεμίσουν τα ΑΕΙ με "τούβλα" και έτσι θα γεμίσει η κοινωνία με μάγκες φροντιστηριάδες με BMW σε 6-7 χρόνια.

Πού είναι ο έλεγχος λοιπόν? Στη βουλή δέν είναι, στην κοινωνία δέν είναι, στο κράτος δέν είναι, πιστεύετε ότι οι χώρες ταξιδεύουν με αυτόματο πιλότο ρε σεις  ???

Και τι να κάνει ο Μιχάλης που είναι 18, τι να κάνω κι εγώ που είμαι 49. Μέτρα μέτρα μέτρα επώδυνα μέτρα και σκ@τ@... πάλι φοβηθήκαμε το γ@μ...νο το "πολιτικό κόστος" που τί κόστος είναι αφού δέν το έχει πληρώσει ΚΑΝΕΝΑΣ  κερατάς ως τώρα, και θα διαιωνίζουμε την ελπίδα και την αμφιβολία αφού μετά απο 6 μήνες κάποιος τεχνοκράτης θα μας πεί οτι δέν τα καταφέρνουμε καλά και πρέπει να πάρουμε και άλλα μέτρα, θα μας έχει μπεί λίγο το αγγούρι ως τότε και θα φοβόμαστε και άντε ξανά απο την αρχή όπως και στο θρέντ αυτό... βαρέθηκα...

Πάω να παίξω λίγο μουσική να γουστάρω, (να χαλαρώσω κι εγώ όπως σας προτρέπω στην αρχή του πόστ μου),

δέν θα ζήσω χίλια χρόνια, δέν χρωστάω σε κανένα κερατά, πάντα θα βγάζω λίγα λεφτά για να ζήσω και άν όχι θα φυτέψω σε καμμια ακρούλα κάτι για να τρώω και ολα καλά...

 

@Νικόλα

 

Καστοριά φίλε μου, όχι Καρδίτσα, δέν έχω κάτι με τους Θεσσαλούς, αλλά μιλάμε τώρα για πολύ βόρεια προάστια.

Κατα τα άλλα όπως τα είπες φίλε μου, ζώ το όνειρό μου.  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα φυτέψω σε καμμια ακρούλα κάτι για να τρώω και ολα καλά...

Και εγώ φύτεψα φέτος ντομάτες, πιπεριές και μπάμιες...εάν λέει κάτι αυτό. Αγγούρι δεν φύτεψα...δεν ξέρω, κάτι δεν μου πήγαινε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά re paidia...άμα δεν συμφωνήσουμε όλοι στην ίδια σκέψη, στην ίδια ιδεολογία, στο ίδιο κόμμα( :o)......αν δεν πιούμε έναν καφέ (οχι στο γκαζάκι! ελεος πια! ;D) ΟΛΟΙ οι ΕΛΛΗΝΕΣ (και κρήτες! ;D) μαζί και να συζητAμε...

πως περιμένουμε να αλλάξουν τα πράγματα (...στοχαστικά επανέλαβε τον στόχο του..."ναι-ναι...να αλλάξουν τα πράγματα...ναι..πράγματι....δε υπάρχει πραγματικότητα!")

 

Δυστυχώς ευτυχώς που άλλοι αποφασίζουν για εμάς...μέχρη να τουλάχιστον! ;)

 

Υ.Γ.: Πρωτομαγιά μόνο λίγο...λιγουλάκι ήλιο στο πρόσωπο μου έβαλα...sorry mwre... :-[

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φύτεψα φέτος ντομάτες, πιπεριές και μπάμιες...εάν λέει κάτι αυτό. Αγγούρι δεν φύτεψα...δεν ξέρω, κάτι δεν μου πήγαινε...

Eιδες που κατα βαθος σ εχουν τρομοκρατησει και σενα τα μετρα? ;D

Εγω φυτεψα αγγουρια πρωτα πρωτα.

Ομοιοπαθητικη...

Α,και κατι brazilian roses..(να φτιαξω καμια ταστιερα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου