Προς το περιεχόμενο

Η δική μου άποψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ φύτεψα φέτος ντομάτες, πιπεριές και μπάμιες...εάν λέει κάτι αυτό. Αγγούρι δεν φύτεψα...δεν ξέρω, κάτι δεν μου πήγαινε...

και εγω το εκανα αυτο επι 10 χρονια ισως και παραπανω και μεγαλες ποσοτητες απο ντοματες μεχρι και φραουλες,εδω και 5 χρονια σταματησα ομως μιας και αλλαξα σπιτι.μαλλον ηρθε η ωρα να ξανα αρχισω αλλα δεν νομιζω πως οι ντοματες φυτρωνουν σε γλαστρες,ε και δεν πιστευω οτι θα με αφησουν να φυτεψω μπροστα στην εισοδο της πολυκατοικιας

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Λίγοι αναγνώρισαν τις δικές τους ευθύνες, και τους εκτιμώ γιαυτό.

Νικόλα δεν πιστεύω ότι το συγκεκριμένο θέμα είναι το ίδιο με τα άλλα, γιατι πολύ απλα στα άλλα δεν είδα κανέναν να ρωτάει τι πρέπει να κάνουμε, και τα άλλα δεν με έκαναν να σκεφτώ το δικό μου μερίδιο ευθύνης αλλα και το τι οφείλω να κάνω, αντίθετα μ την αρχική σου ερώτηση που με έκανε να τα σκεφτώ και ακόμα το σκέφτομαι. Αν αυτό το θεωρείς ασήμαντο, τοτε πολυ φοβάμαι ότι άλλα λεμε και άλλα εννοούμε.

Αυτό πρώτα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=176783.0 (έκανα λάθος στο θρεντ) αλλά είναι 2 τελικά, το δεύτερο (που το έβαλα πριν λίγα λεπτά πρώτο) έχει το ίδιο θέμα πάνω κάτω, κάποιους μήνες πρίν!

 

Μάλλον δεν είδες αυτό το θέμα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=174070.0

 

Βασίλη: Ούψ! Καστορία, καστοριά! σόρρυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρώτα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=176783.0 (έκανα λάθος στο θρεντ) αλλά είναι 2 τελικά, το δεύτερο (που το έβαλα πριν λίγα λεπτά πρώτο) έχει το ίδιο θέμα πάνω κάτω, κάποιους μήνες πρίν!

 

Μάλλον δεν είδες αυτό το θέμα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=174070.0

 

Βασίλη: Ούψ! Καστορία, καστοριά! σόρρυ!

 

Sorry, αυτά δεν τα έχω δει.  :-X

 

Συμπέρασμα..?

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπέρασμα..?

 

Έπρεπε να τα είχα συγχωνεύσει όλα μαζί σε ένα θέμα, αφού ελάχιστοι τα έχουν διαβάσει όλα και επαναλαμβάνουν όλοι τις ίδιες απόψεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συμπέρασμα..?

Ότι πιστεύω πως το παρόν θρεντ δε διαφέρει απ΄τα μεγάλα... (τα ΔΥΣΚΟΛΑ, κλπ). Και ότι σαφέστατα έχω προσπαθήσει επανηλημένα να φέρω τη συζήτηση στο ΤΙ θα κάνουμε και όχι στην συνεχή γκρίνια. Το αρχικό σου κείμενο, αληθινό μεν, χωρίς προτάσεις δε.

 

Και εκεί τελειώνω, γιατί δεν έχει άλλο νόημα να λέμε τα ίδια και τα ίδια επι 170 σελίδες, ή όσες είναι...

 

Επίσης, τέλος, να σημειώσω ότι δεν έχω πάρει τίποτα προσωπικά, απλά όταν διαβάζω γενικολογίες, βάζω και τον εαυτό μου μέσα και λέω "κάτσε, αυτό δε στέκει", κλπ, κλπ... ;)

 

Εύη, και να τα έβαζες σε ένα θρεντ, το θρεντ θα ήταν 170 σελίδες... Τι να διαβάσει κανείς από 'κει μέσα τελίκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζικη επανασταση ειναι μια λυση στο καθεστος της διαφθορας, αν οχι η μοναδικη..

Τεχνολογια θα επρεπε να εφαρμοσουμε στην κυβερνηση του κρατους.. να ελεγχει το χρημα κ την σωστη διανομη του κ τα παντα να ειναι εμφανη στον πολιτη. Τα παντα... τοσα λεφτα σε δρομους, τοσα σε παιδεια κτλ κτλ κ να μην τρωει ο καθε πολιτικος κ ο καθε γνωστος γνωστου του...

 

Αλλα ο καθε ενας μας απο μονος του τι μπορει να κανει?? να μην παει να ψηφισει? μεχρι κ τα αποτελεσματα των ψηφων μπορει να διαφθαρουν πλεον.. Εγω προσωπικα δεν ψηφιζω κ ουτε προκειται να το κανω.

 

Κ γιατι να μην γκρινιαξει ο απλος πολιτης?? αυτος εκλεψε τα χοντρα??

Τι μπορει να φαει ενας που παιρνει 700ευρω?? Πειτε μου τι θα μπορουσε να ειναι αυτο? Να μιλησει σε γνωστο ωστε αυτος να βαλει γνωστο γνωστου του που ειναι γνωστος με πολιτικο κ να βαλει το παιδι του στο δημοσιο? Μονο αυτο γνωριζω απο θεμα λαμογιας. τρωει κανεις απλος πολιτης λεφτα κανοντας αυτο?? η κ αλλα να κανει, παλι η χοντρη ζημια δεν προερχεται απο αυτον. κ σιγουρα στην παρουσα κατασταση κ ολοι να αλλαξουμε νοοτροπια αποτελεσμα δεν θα εχει... ισα ισα θα τρωνε κ περισσοτερα οι μεγαλοι ετσι.. το να αποκτησουμε ολοι οι απλοι πολιτες συνειδητη σκεψη κ να σταματησουμε την λαμογια ειναι κατι πολυ μακροπροθεσμο ωστε να φερει ορατα αποτελεματα σε ολο αυτο το χαος... Σιγουρα ειμαι υπερ του αλλα δεν ειναι αρκετο.

Φωτια στην βουλη μεγαλυτερο αποτελεσμα θα ειχε

 

Ολοι οι μεγαλοι το κανουν, οχι ο απλος πολιτης...

Σιγουρα ολοι εχουμε την λαμογια στο αιμα μας, αλλα ειδατε κανεναν απλο πολιτη να βολευτηκε τοσο πολυ? εγω προσωπικα δεν ξερω κανεναν..

Κ καλα κανουν που ολοι κοιταζουν να παρουν το φτηνοτερο.

Με 700 ευρω τι αλλο μπορεις να κανεις ενω η βενζινη εχει φτασει στο 1,60? να πας στη shell? η να παρεις pummaro αντι για μια σαλτσα carrefour η lidl?? πηρα βεσπακι για να κανω την δουλεια μου κ σε λιγο παω για ποδηλατο γιατι δεν τα βγαζω περα ουτε με αυτο..

Κ πρεπει εγω πρωτος να κανω κατι? Μακαρι να ημουν γ____ος ντετεκτιβ κ θα εβρισκα αμεσως ποιο παλιο 20χρονο Goldenboy εφαγε τα λεφτα κ θα το σκοτωνα επι τοπου.. κ ας με εβαζαν φυλακη μετα.. αλλα πριν απο αυτο θα φροντιζα ολος ο ελληνικος λαος να μαθει ποιος ηταν αυτος που καθαρισα κ αντε να δουμε τοτε ποσες μερες θα με ειχαν μεσα..

 

Τα νευρα μου γ__ω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλον τον σεβασμό φίλε zampination διαφωνώ και αυτή είναι η βασική ιδέα της διαφωνίας μου. Το ότι φταίνε μόνο τα golden boys. Φταίνε και αυτά, αλλά θα μπορείς να τουσ κατηγορείς μόνο όταν εσύ είσαι καθαρός. Οταν έχεις όμως εκατομμύρια πολίτες (κατα τα άλλα περήφανους για το Εθνος) οι οποίοι κλέβουν ο καθένας στο βαθμό που μπορεί το κράτος με την λογική του ότι φταίνε τα γκολντεν μποις, ας την πληρώσουν αυτά! Ετσι δεν γίνεται τίποτα, σαν διαμάχη σε δημοτικό σχολείο...

 

Κάποιος είπε πως στην Δανία ότι τους εφοριακούς που κλέβουν τους σκίζουν.. Για δεσ όμως αν υπάρχει 1 Δανός ο οποίος να κλέβει το κράτος του...

Εκεί έγκειται η διαφορά.

 

Και όπως είχε πει ο Καζαντζάκης για ένα παρόμοιο θέμα: "Ν'αγαπάς την ευθύνη. Να λες. Εγώ,εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω την γη! Αν δεν σωθεί,εγώ φταίω..."

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Αμέρικα λένε: είναι καλύτερο να σκοτώσεις παρά να φοροδιαφύγεις. Τον Αλ Καπόνε, τον συλλάβανε για φοροδιαφυγή και όχι για τα υπόλοιπα μαφιόζικα εγκλήματά του ας πούμε. Δεν τους έχω για πρότυπο κοινωνίας, αλλά σ' αυτό το ζήτημα σωστά πράττουν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι πως εγω το κανω. δεν κλεβω απο το κρατος.

κ πες πως πολλοι το κανουν.. ως ποσο θα το κανουν απο την στιγμη που ουτε εναν μεγαλο δεν πιανουν κ να τον κλεισουν μεσα?? ποση κοροιδια να αντεξει καποιος??

 

κ ας το φερω με ενα παραδειγμα με ποσοστα (τυχαια)

 

πες οτι εχουμε πολιτικους, πλουσιους, μεσαιους κ φτωχους.

Τα λεφτα της χωρας ειναι 10

οι πλουσιοι κ οι πολιτικοι τρωνε τα 6, οι μεσαιοι 2 κ οι φτωχοι 1

 

Ποιον πρεπει να γ_____ω πρωτο δηλαδη?

 

Αυτον που κλεβει 1??? ε οχι ρε παιδια...

πρωτα τους πολιτικους κ τους πλουσιους, μετα τους μεσαιους κ τελος ολους τους υπολοιπους αν θελω να εχω αποτελεσμα αμεσα..

Ολους θα τους περασω ενα χερι ομως..

 

Το θεμα ειναι πως αμα ασχοληθω μονο με αυτους που κλεβουν 1 κ τους συμμορφωσω ωστε να μην το κανουν τοτε πολυ απλα οι υπολοιποι θα κλεβουν 1 παραπανω που θα περισσευει...

 

κ αντε πες πως ο κοσμακης αρχισε να το πληρωνει κ αυτο το 1 που εκλεψε με τα νεα μετρα..

 

να πληρωσει αυτο μονο κ οχι κ τα υπολοιπα 8 των υπολοιπων.

Κ μεσα σε ενα μηνα μονο οτι κ αν κλεψε ο φτωχος το εχει ξεπληρωσει γιατι στο κατω της γραφης ειναι ενα τιποτα μπροστα στα δις των σκανδαλων των πολιτικων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου