Προς το περιεχόμενο

Η δική μου άποψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και έχω δουλέψει και σε οικοδομή και σε λαική.

Με τα λεφτά που μάζεψα πήρα λαμπάτο Marshall.

 

πώς με δικαιώνεις...

 

η γενιά που καταδικάζεις δούλευε οικοδομή και λαϊκή και πλασιέ για να καταφέρει να επιζήσει ώστε - ίσως - να σπουδάσει

 

"πήρα λαμπάτο marshall"....   :-\

 

δικός μου Άνθρωπος πήγε να δώσει προφορικές εξετάσεις στη Νομική, έχοντας την προηγούμενη έκδοση του βιβλίου που - φυσικά - είχε γράψει ο καθηγητής που εξέταζε  (πού λεφτά για αγορά του νέου βιβλίου)

 

όταν ο καθηγητής το κατάλαβε, έδιωξε αμέσως τον φοιτητή, λεγοντας απαξιωτικά επί λέξει "πηγαίνετε κύριε, δεν υπάρχει πεδίο συνεννοήσεως..."

 

σήμερα οι φοιτητές απλά σπάνε τα γραφεία των καθηγητών που δεν τους κάθονται, αποτελεί μέρος της ανάπτυξης του βιοτικού επιπέδου μάλλον...

 

στο σπίτι που ζούσε αυτός ο Άνθρωπος με τα αδέλφια του τότε, έσταζε νερό όταν έβρεχε, και για να το διασκεδάσουν χόρευαν ζεμπεκιές στο ρυθμό του νερού που έπεφτε σε μια λαμαρίνα

 

αλλά τι κάθομαι και σου γράφω τώρα... τέλος από μένα

 

Γιώργος Ι. Δεβελέκος, 42χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

α) η πληρωμή να γινει με όσο γίνεται ευνοϊκότερους όρους και

 

Άρα λες να μην πληρώσουμε ένα κομμάτι από αυτά που χρωστάμε. Με μπέρδεψες.

 

 

β) να μη συνεχίσουμε να κάνουμε τα ίδια λάθη, διότι δεν είναι σίγουρο ότι την επόμενη φορά θα έχουμε να τα πληρώσουμε

 

Έχω την εντύπωση πως ούτε εσύ διαβάζεις το τι γράφεται (τουλάχιστον δεν διαβάζεις καλά) μιας και αυτό προσπαθώ να κάνω κατανοητό εδώ και 13 σελίδες.

 

Επίσης ενας τρόπος για να επιτευχθει το β είναι να μην συμβεί το α

Να τα πληρώσουμε, ακριβά κιόλας για να "μάθουμε" να μην κάνουμε λάθη.

Αυτο που είπα εγω και κάποιος άλλος να "επαναπροσδιοριστούμε"

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πληρωνει ο καθενας ομως αυτο που του αναλογει ε?

Οχι αλλος γαμαει, αλλος  πληρωνει

 

Και όμως, πολύ-πολύ συχνά, άλλος πληρώνει και άλλος φταίει.

Δεν έχεις ακούσει το περιβόητο "αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα".

Ή νόμιζες ότι είναι αστείο;

 

Το παρήγορο είναι ότι μέσω αυτού του μηχανισμού, μερικές φορές δεν πληρώνεις εσύ τις κουταμάρες σου, ή - τουλάχιστον - δεν τις πληρώνεις αμέσως.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα λες να μην πληρώσουμε ένα κομμάτι από αυτά που χρωστάμε. Με μπέρδεψες.

 

 

Έχω την εντύπωση πως ούτε εσύ διαβάζεις το τι γράφεται (τουλάχιστον δεν διαβάζεις καλά) μιας και αυτό προσπαθώ να κάνω κατανοητό εδώ και 13 σελίδες.

 

Επίσης ενας τρόπος για να επιτευχθει το β είναι να μην συμβεί το α

Να τα πληρώσουμε, ακριβά κιόλας για να "μάθουμε" να μην κάνουμε λάθη.

Αυτο που είπα εγω και κάποιος άλλος να "επαναπροσδιοριστούμε"

 

Διαβάζω πολύ καλά, απλώς όταν εγώ λέω "πληρωμή λαθών" δεν αναφέρομαι μόνο στα λάθη της Ελλάδας, αλλά και στα προσωπικά μας λάθη, όχι απαραίτητα οικονομικού χαρακτήρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα οι φοιτητές απλά σπάνε τα γραφεία των καθηγητών που δεν τους κάθονται, αποτελεί μέρος της ανάπτυξης του βιοτικού επιπέδου μάλλον...

 

Αρχικά, αυτό είναι κοινωνικό πρόβλημα, και απλά επιβαιβεώνεις αυτα που είπα.

Ξαναρωτάω λοιπον: Φταίνε τα καλά ρούχα και τα αμάξια γιαυτο που λες?

 

Επειτα, δεν μπορω να καταλάβω γιατί θεωρείς την άνοδο του βιοτικού μας επιπέδου σαν πηγή προβλημάτων. Δεν θέλω να αρχίσω κανενός είδους αντιπαράθεση, απλα δεν σε καταλαβαίνω. Αν δηλαδη έμενα σε ένα σπίτι που έσταζε το ταβάνι κάθε φορά που βρέχει θα ήμουν καλύτερος άνθρωπος και σωστότερος πολίτης?

 

Αν δεν εννοείς αυτό, διατύπωσε πιο ξεκάθαρα την άποψη σου σε παρακαλώ.

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς με δικαιώνεις...

 

η γενιά που καταδικάζεις δούλευε οικοδομή και λαϊκή και πλασιέ για να καταφέρει να επιζήσει ώστε - ίσως - να σπουδάσει

 

"πήρα λαμπάτο marshall"....   :-\

 

δικός μου Άνθρωπος πήγε να δώσει προφορικές εξετάσεις στη Νομική, έχοντας την προηγούμενη έκδοση του βιβλίου που - φυσικά - είχε γράψει ο καθηγητής που εξέταζε  (πού λεφτά για αγορά του νέου βιβλίου)

 

όταν ο καθηγητής το κατάλαβε, έδιωξε αμέσως τον φοιτητή, λεγοντας απαξιωτικά επί λέξει "πηγαίνετε κύριε, δεν υπάρχει πεδίο συνεννοήσεως..."

 

σήμερα οι φοιτητές απλά σπάνε τα γραφεία των καθηγητών που δεν τους κάθονται, αποτελεί μέρος της ανάπτυξης του βιοτικού επιπέδου μάλλον...

 

στο σπίτι που ζούσε αυτός ο Άνθρωπος με τα αδέλφια του τότε, έσταζε νερό όταν έβρεχε, και για να το διασκεδάσουν χόρευαν ζεμπεκιές στο ρυθμό του νερού που έπεφτε σε μια λαμαρίνα

 

αλλά τι κάθομαι και σου γράφω τώρα... τέλος από μένα

 

Γιώργος Ι. Δεβελέκος, 42χ.

 

Τι συνδρομα ξανθοπουλου ειναι αυτα? Ελεος.

 

Η καθε γενια βελτιωνει το βιοτικο της επιπεδο σε σχεση με την προηγουμενη (θεωρητικα θα επρεπε τουλαχιστον) και η γενια που καταδικαζει ο michelle το βελτιωσε εκθετικα σε σχεση με την προηγουμενη της.

 

Απο την επιβιωση και τη λαμαρινα που εσταζε, στο σπιτι, το εξοχικο, το αυτοκινητο, το καλυτερο αυτοκινητο, το 2ο αυτοκινητο, το 3ο αυτοκινητο κλπ

 

Απο το πολυτεχνειο και τα εργατικα κινηματα στο δημοσιο, τη βουλη, την ΕΡΤ, την Ολυμπιακη, τη ΔΕΗ, τον ΟΤΕ. Και επισης στο γλυψιμο απο εδω και απο κει, για ενα βυσμα για τον κανακαρη στο στρατο, μια θεσουλα για την κορη στο Δημο

 

Στις εθελουσιες στα 45 με 2500Ε συνταξη και 100000 εφαπαξ

 

Στην εκμεταλλευση των μεταναστων εργατων και μεταναστριων βιζιτουδων για να βγαλουμε τα κοινωνικα και ερωτικα μας απωθημενα

 

Και τα λοιπα

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που είπε ο hwept.

 

Η γενιά που περιγράφεις (αναμεσά τους και οι γονείς μου) με την πρόφαση ότι δεν θέλουν να μας λείψει τίποτε πρωτον μας έκαναν όπως είπες (που σε ισορροπημένες καταστάσεις δεν βλέπω κάτι κακό) και δεύτερον κανανε την λαμογιά εθνικό σπορ.

Δεν τους κατηγορώ για τους σκοπους τους γιατι το κάνανε για εμενα (π.χ.) με αγάπη.

Τους κατηγορώ όμως που δεν θέλουν να πληρώσουν

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενα ασχετο

 

Εσυ νεε μου (michelle) δe θα επρεπε να εισαι σχολειο τωρα?  Σχολειο δε πας ή τα εχω μπερδεψει?

 

Δεν αφηνεις τα φορουμ και το να τ αλλο ξερω γω να κοιταξεις την προοδο σου

 

αστειευομαι φυσικα

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους κατηγορώ όμως που δεν θέλουν να πληρώσουν

Σε 6 μήνες λοιπόν, δεν θα τους κατηγορείς πιά, γιατί όλοι θα πληρώνουμε, θέλουμε δεν θέλουμε!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενα ασχετο

 

Εσυ νεε μου (michelle) δe θα επρεπε να εισαι σχολειο τωρα?  Σχολειο δε πας ή τα εχω μπερδεψει?

 

Δεν αφηνεις τα φορουμ και το να τ αλλο ξερω γω να κοιταξεις την προοδο σου

 

αστειευομαι φυσικα

 

 

Φέτος λόγω γρίπης ( και καλά) αυξήθηκε το όριο των απουσιών κατα 30%.

Μετα το Πάσχα έχω πάει πολυ λίγες μέρες. Κάθομαι και διαβάζω. Αλήθεια.

(εκτος από σήμερα :P, διαφωνείτε μαζί μου και έχετε βαλθεί να με καταστρέψετε ;D, φυσικά αστειεύομαι)

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου