Προς το περιεχόμενο

Η δική μου άποψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ολοι οι γονείς προετοιμάζουν τα παιδιά τους για την κοινωνία δίνοντας τους κάποια εφόδια. Γιατί φυσικά τα αγαπούν. Αλλά τα εφόδια που θα δώσει ο γονιός μπορεί να' ναι μια συμβουλή, λεφτά, μια προσευχή, ένα πιστόλι ή απλά η στάση του η ίδια.

Αυτό είναι το θέμα που άγγιξε ο Michelle τόσο ωραία.

 

 

ΥΓ - Επιτρέψτε μου να πω πως δεν είναι θέμα 1ης, 2ης κλπ γενιάς. Είναι μόνιμο ελληνικό προτέρημα που θα ανακαλύψει κανείς διαβάζοντας αντικειμενικά (και όχι με κομματικές παρωπίδες) την ιστορία της νεωτέρας Ελλάδας. Δεν είναι η πρώτη μας σχεδόν πτώχευση. Πάει και πριν τον πόλεμο και πριν πιό πριν...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

"χοντρή μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μη λες" έτσι είναι το σωστό ή αλλιώς "μερικές φορές καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς".  :)

http://www.krassanakis.gr/paroimies.htm

;D ;D ;D

Ελλάδα είναι και η Κρήτη!!!

 

Ολοι οι γονείς προετοιμάζουν τα παιδιά τους για την κοινωνία δίνοντας τους κάποια εφόδια. Γιατί φυσικά τα αγαπούν. Αλλά τα εφόδια που θα δώσει ο γονιός μπορεί να' ναι μια συμβουλή, λεφτά, μια προσευχή, ένα πιστόλι ή απλά η στάση του η ίδια.

Αυτό είναι το θέμα που άγγιξε ο Michelle τόσο ωραία.

 

 

ΥΓ - Επιτρέψτε μου να πω πως δεν είναι θέμα 1ης, 2ης κλπ γενιάς. Είναι μόνιμο ελληνικό προτέρημα που θα ανακαλύψει κανείς διαβάζοντας αντικειμενικά (και όχι με κομματικές παρωπίδες) την ιστορία της νεωτέρας Ελλάδας. Δεν είναι η πρώτη μας σχεδόν πτώχευση. Πάει και πριν τον πόλεμο και πριν πιό πριν...

Άντε μπράβο...βγές από το αυγό σου...

Δεν διαφωνώ με τον 18χρονο Μιχάλη. Αλοίμονο εάν δεν έλεγε και δεν πίστευε αυτά σε αυτήν την ηλικία άλωστε...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι γονείς προετοιμάζουν τα παιδιά τους για την κοινωνία δίνοντας τους κάποια εφόδια. Γιατί φυσικά τα αγαπούν. Αλλά τα εφόδια που θα δώσει ο γονιός μπορεί να' ναι μια συμβουλή, λεφτά, μια προσευχή, ένα πιστόλι ή απλά η στάση του η ίδια.

Αυτό είναι το θέμα που άγγιξε ο Michelle τόσο ωραία.

 

 

ΥΓ - Επιτρέψτε μου να πω πως δεν είναι θέμα 1ης, 2ης κλπ γενιάς. Είναι μόνιμο ελληνικό προτέρημα που θα ανακαλύψει κανείς διαβάζοντας αντικειμενικά (και όχι με κομματικές παρωπίδες) την ιστορία της νεωτέρας Ελλάδας. Δεν είναι η πρώτη μας σχεδόν πτώχευση. Πάει και πριν τον πόλεμο και πριν πιό πριν...

 

Η μίμιση είναι το πιο προτόγονο μέσω "διδασκαλίας", γιαυτο και το πιο σημαντικό.

Οι φίλοι μου έμαθαν να μην πετάνε κάτω σκουπίδια επειδη βλεπανε ότι αυτα που πέταγαν πήγαινα και τα μάζευα εγώ για να τ ρίξω σε κάδο.

 

Συμφωνώ για το ιστορικό της Ελλάδας το πρόβλημα όμως είναι πως το ίδιο το πρόβλημα παραμένει το ίδιο απαράλλαχτο, προς τα που πρέπει να πάμε για να το αποβάλουμε προς την Δυση προς την Ανατολή ? Προς τα που?

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΓΚΕΣ.....η δικη μου αποψη

 

Το θεμα ειναι καθαρα πολιτικο.  Και μετα τη σκεψη και τα συμπερασματαπου βγαζουμε, παει η δραση.

 

Συν Αθηνα και χειρα κινει. Καλο το νοιζ, τα φορα και τα μπλογκς αλλα....

 

ποσοι απο εσας λιαζοσασταν στις εξοχες την πρωτομαγια ?

 

ποσοι σκεφτεστε οτι την τεταρτη εχει απεργια και θα ηταν καλο, να δειχνατε τη διαθεση σας για αλλαγες και στο δρομο εκτος απο το μαγικο κοσμο του ιντερνετ?

 

Και τελος, ποσοι απο εσας οταν ψηφιζετε γινεστε συνενοχοι?

 

Α Σωστα ξεχασα!

 

Αν δε παω να μεζεψω ηλιο την πρωτομαγια ποτε θα παω?

Με τη δικη μου δραση θα αλλαξει κατι?

Και τι να εκανα? Ολοι ιδιοι ειναι!

 

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΑΣ (ΣΑΣ)

 

 

 

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΓΚΕΣ.....η δικη μου αποψη

Kαι εσύ 17 χρόνων?

 

ποσοι σκεφτεστε οτι την τεταρτη εχει απεργια και θα ηταν καλο, να δειχνατε τη διαθεση σας για αλλαγες και στο δρομο

Και θα πάρουν πίσω τα μέτρα? Πρέπει να καταλάβουμε ότι όταν γίνει η ζημειά, άσχετα αν δεν την κάναμε εμείς, πρέπει να πληρώσουμε το λογαρισμό...

 

Και τελος, ποσοι απο εσας οταν ψηφιζετε γινεστε συνενοχοι?

Μα αυτό ακριβώς, θα δείξει ο χρόνος που έρχεται. Εάν μάθαμε από τα λάθη μας...

 

Χαιρετίσματα στην εξουσία στρατηλάτη μου.

Βολεμένε...παμε να σπάσουμε τη βιτρίνα του Bon Studio... ;D ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετίσματα στην εξουσία στρατηλάτη μου.

 

Αν αναφερεσαι σε μενα το μονο που εχω να πω ειναι οι σε διαγωνισμο ευφυολογηματος θα ετρωγες τη σκονη μου.

 

Θελω να πω οτι το να χλευαζεις ετσι μια αποψη σωνει κ καλα για να πεις (ή να μην πεις?) κατι. Δεν εχει κ πολυ νοημα

 

Αυτο δεν ειναι προσωπικη επιθεση στο yameth

 

και επισης το παραπανω ποστ μου, ειναι απλα μια φορμη για προβληματισμο, και οχι αλλο ενα "ειστε ολοι μ@λ@κες - Εγω λεω το σωστο"

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε marathon

 

Εγω 28 ετων. Ουγκ

 

Αφου προφητευσα τις απαντησεις σου στο αρχικο μου ποστ γιατι τις εγραψες με αλλη διατυπωση?

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου