Προς το περιεχόμενο

Fake GIBSON Or Not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ας μας πεί ο συμφορουμίτης πώς κ τί για την Gibson άν ξέρει φυσικά (Να μας λυθεί κ η απορία) ???

 

Αν τον βρεις πες μου κι εμένα. Αναγνωρίζω ότι πάντα την ευθύνη για μια πώληση την έχουν και οι 2 μεριές. Όταν όμως έχεις αμφιβολλίες, στέλνεις στη Gibson, πέρνεις θετική απάντηση αλλά κάποια πράγματα δεν είναι όπως θα έπρεπε στην κιθάρα, τί κάνεις? ??? ??? ???ε?? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χαλαρώστε, ακόμα ο ίδιος ο κάτοχος δεν ξέρει αν είναι όντως ρέπλικα.

Φίλε μου πάντως οφείλω να σου πω οτι αυτά δεν τα κοιτάνε εκ των υστέρων.

 

Αν τον βρεις πες μου κι εμένα. Αναγνωρίζω ότι πάντα την ευθύνη για μια πώληση την έχουν και οι 2 μεριές. Όταν όμως έχεις αμφιβολλίες, στέλνεις στη Gibson, πέρνεις θετική απάντηση αλλά κάποια πράγματα δεν είναι όπως θα έπρεπε στην κιθάρα, τί κάνεις? ??? ??? ???ε?? ??? ???

 

When in doubt, walk away before buying.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον βρεις πες μου κι εμένα. Αναγνωρίζω ότι πάντα την ευθύνη για μια πώληση την έχουν και οι 2 μεριές. Όταν όμως έχεις αμφιβολλίες, στέλνεις στη Gibson, πέρνεις θετική απάντηση αλλά κάποια πράγματα δεν είναι όπως θα έπρεπε στην κιθάρα, τί κάνεις? ??? ??? ???ε?? ??? ???

 

Γιατί τι έγινε με τον πωλητή.Σου κρύβεται;

Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί αφου και η gibson σου λέει οτι είναι εντάξει εσύ συνεχίζεις να αμφιβάλεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πάντως οφείλω να σου πω οτι αυτά δεν τα κοιτάνε εκ των υστέρων.

 

Σωστά...

Εκτός κ άν ήθελες να την έχεις σαν δεύτερη κιθάρα (τότε άλλαζε το θέμα!)

Έπρεπε πρίν την πάρεις να την βγάλεις φωτογραφίες κ να τις στείλεις στην Gibson όπως έκανες αφού την πείρες...

Για να μήν είχες αυτά τα προβλήματα!

 

Γιατί τι έγινε με τον πωλητή.Σου κρύβεται;

 

Απ είναι κ αυτό!

Δέν κρατήσατε καμιά σχέση (ένα τηλ. για κανά καφέ) ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι έγινε με τον πωλητή.Σου κρύβεται;

Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί αφου και η gibson σου λέει οτι είναι εντάξει εσύ συνεχίζεις να αμφιβάλεις..

 

Truss Rod Cover μη αναγνωρισμένο απο τη Gibson

 

και headstock περίεργο...

 

Μακάρι να χω άδικο, αλλά σκοπεύω να το ψάξω πολύ πριν τη δώσω...Δε θα πουλούσα ποτέ μια replica (στην περίπτωση που είναι) χωρίς να το αναφέρω. Θέλω όταν τη δείτε στις αγγελίες να είναι ξεκάθαρο το τί πουλάω. Σας σέβομαι όλους, και περιμένω το ίδιο απο εσάς  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Truss Rod Cover μη αναγνωρισμένο απο τη Gibson

 

και headstock περίεργο...

 

 

Εντάξει το γνήσιο cover μπορεί να έπαθε κάτι,μπορεί να το έχασε.

Το headstock μια χαρά είναι.

Και απο τη στιγμή που έχει και γνήσια θήκη και παίζει και καλά νομίζω οτι υπερβάλλεις.

Το καπάκι πίσω το άνοιξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το γνήσιο cover μπορεί να έπαθε κάτι,μπορεί να το έχασε.

Το headstock μια χαρά είναι.

Και απο τη στιγμή που έχει και γνήσια θήκη και παίζει και καλά νομίζω οτι υπερβάλλεις.

Το καπάκι πίσω το άνοιξες;

 

Νομίζω είναι το μόνο που δεν έχω κάνει..Θα επανέλθω μετά τη δουλειά με φωτό. Άντε να λύσουμε το γρίφο.

 

Να ευχαριστήσω δημοσίως το φίλο ffmakis που προσφέρθηκε να δει και να ακούσει απο κοντά την κιθάρα..Νομίζω θα βοηθήσει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω πως ειναι replica με καποια οριτζιναλ parts(βλεπε tuners),επισης τα νερα στο πισω μερος της κιθαρας ειναι ιδια με αυτα που εχουν οι replicas και η κλιση στο headstock μου φαινετε μικρη,καλο θα ηταν να ανεβασεις μερικες ποιοτηκες φωτογραφιες για να δουμε και εμεις τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω όταν τη δείτε στις αγγελίες να είναι ξεκάθαρο το τί πουλάω. Σας σέβομαι όλους, και περιμένω το ίδιο απο εσάς  :D

 

Σωστός!

 

 

Πάντως, για του λόγου το αληθές, υπάρχουν καλές & playable ρέπλικες αλλά είναι σπάνιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω δημοσίως το φίλο ffmakis που προσφέρθηκε να δει και να ακούσει απο κοντά την κιθάρα..Νομίζω θα βοηθήσει αρκετά.

Στην επίσημη αντιπροσωπεία, σκέφτηκες να τη πάς μία βόλτα?...λέω τώρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου