Προς το περιεχόμενο

macbook pro Help ;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίποτα.

Όπως φαίνεται, τώρα ξεκινάς το άθλημα. Άρα όπως λέει ο ghen πρέπει πρώτα να καταλάβεις τι γίνεται.

Αφού αποφάσισες Μac, ζύγισε τις διαφορές μεταξύ ενός destop και ενός laptop (η λογική αγοράς μεταξύ Mac-Pc είναι ακριβώς η ίδια) και πράξε ανάλογα.

Πάρε κάποια καλά ηχειάκια μέχρι να καταλάβεις τι σημαίνει κάρτα ήχου και monitors και μην χώνεις τζάμπα λεφτά από την αρχή.

 

και εγω αυτο ειχα στο μιαλο μου να παρω το mac με καποια καλα ηχειακια γιατι ακομα εχουμε μελλον thnx se olous paidia!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω θα σου έλεγα να πάρεις ή mac book pro ή imac, το απλό macbook δεν έχει firewire και άμα θες να πάρεις εξωτερική κάρτα ήχου firewire δεν θα μπορείς. Το mac είναι εγγύηση, σαν ηχολήπτης το συστήνω ανεπιφύλακτα καθώς το logic pro είναι κατά τη γνώμη μου το καλύτερο daw πρόγραμμα! και είναι αρκετά απλό.Έκανα live ηχογράφηση 16 κανάλια, έστελνα επιστροφές στους μουσικούς μέσω της κάρτας ήχου και δεν κόλησε τπτ και με το mac book το white όχι με το pro που είναι σαφώς καλύτερο. Από τότε που πήρα το mac το pc δεν το αγγιζω...Καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου έλεγα να πάρεις ή mac book pro ή imac, το απλό macbook δεν έχει firewire και άμα θες να πάρεις εξωτερική κάρτα ήχου firewire δεν θα μπορείς. Το mac είναι εγγύηση, σαν ηχολήπτης το συστήνω ανεπιφύλακτα καθώς το logic pro είναι κατά τη γνώμη μου το καλύτερο daw πρόγραμμα! και είναι αρκετά απλό.Έκανα live ηχογράφηση 16 κανάλια, έστελνα επιστροφές στους μουσικούς μέσω της κάρτας ήχου και δεν κόλησε τπτ και με το mac book το white όχι με το pro που είναι σαφώς καλύτερο. Από τότε που πήρα το mac το pc δεν το αγγιζω...Καλή αγορά.

 

1.000 thnx file m :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.000 thnx file m :)

 

Εδώ και τέσσερα χρόνια λοιπόν, χρησιμοποιώ παράλληλα Mac & PC. Macbook, PC laptop, MacPro (το πούλησα) και i7 hackintosh (τον τελευταίο καιρό). Μονο τον χειριστή βλέπω ως διαφοροποιό στοιχείο. Είναι απλό βρίσκω, αλλά δυσνόητο; "Δεν έχει σημασία τί έχεις, αλλά τί κάνεις μ'αυτό". Και με πύργο κάνω live και με laptop και με 8088. I don't care. Σημασία έχει ότι εμφανίζομαι κάπου έχοντας κάτι να πώ και ανθρώπους κοντά μου που ενδιαφέρονται να ακούνε.

 

Ghen bites the dust.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου