Προς το περιεχόμενο

Αμερικανιδες λυσαρες?Ιαπωνεζες μασερ?Κορεατισες καλονες?Γερμανιδε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι σχέση έχουν τα Κορέα με τα Κίνα και με τα Ινδονησία;

 

Οι διαφορές, ενίοτε, είναι γιγαντιαίες.

 

 

Ουπς με πρόλαβε τ' αφεντικό

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ο μόνος (μέχρι στιγμής) που ψήφισα "ΑΛΛΗ" ;D Γιατί απο το 2002 (χρονιά που αγόρασα την τελευταία μου εργοστασιακή) το έχω ρήξει στο Custom και τις Partcaster και βρήκα την υγειά μου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άτοπη η ψηφοφορία όταν βάζεις σε ένα καλάθι 3 χώρες με διαφορετική παράδοση στην μοντέρνα οργανοποιία. Η Κορέα δεν είναι Κίνα. Η Τσεχία πως προέκυψε σαν κατασκευάστρια; Η Μεγάλη Βρετανία κι η Γαλλία πού είναι;

 

Ε δε νομιζω πια πως η Γαλλια διαθετει και τοσο διαδεδομενη οργανοποιεια στο κοσμο....μη τρελαθουμε κ ολας!

Δε νομιζω πως υπαρχει καποια Γαλλικη εταιρια που να κατασκευαζει οργανα τοσο γνωστα οσο η Gibson,Fender,Epiphone,Greco,Tokai,Burny,Esp,Jackson,Ibanez,Yamaha Και το κακο συναπαντημα.Η μηπως κανω λαθος?Οσον αφορα τη Κορεα και τη Κινα Εγω θα τις βαλω σε ξεχωριστη κατηγορια μα δε νομιζω πως θα επηρεασει ιδιαιτερα τηο αποτελεσμα. Πως προεκυψε η Τσεχια? Η τσεχια κατασκευαζει οργανα πολλαααααααααα πολλα χρονια τωρα. Ο λογος που την εβαλα στη κατηγορια ειναι για τους κατοχους Bach . Γνωστες ως Τσεχες ειναι γι'αυτο και μπηκαν στη κατηγορια αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δε νομιζω πια πως η Γαλλια διαθετει και τοσο διαδεδομενη οργανοποιεια στο κοσμο....μη τρελαθουμε κ ολας!

Θα κοροϊδεύεις μάλλον ή θα αγνοείς...

Όταν μιλάμε για οργανοποιεία μιλάμε για ακουστικά όργανα...τα ηλεκτρικά είναι CNC...

O καλύτερος οργανοποιός (ακουστικών) οργάνων στον κοσμο, θεωρείται ότι είναι Γάλλος.

http://www.guitarsalon.com/articles.php?articleid=6

O "διάδοχός" του (θεωρείται), είναι Εγγλέζος ο Michael G

Αντιθέτως, οι Αμερικάνοι δεν έβγαλαν ποτέ αντάξιούς τους...ίσως με τον Σναϊδερ (κάπως έτσι τον λένε...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που την εβαλα στη κατηγορια ειναι για τους κατοχους Bach

 

Οι οποιες ομως ειναι...κινεζικες... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ε δε νομιζω πια πως η Γαλλια διαθετει και τοσο διαδεδομενη οργανοποιεια στο κοσμο....μη τρελαθουμε κ ολας!

Δε νομιζω πως υπαρχει καποια Γαλλικη εταιρια που να κατασκευαζει οργανα τοσο γνωστα οσο η Gibson,Fender,Epiphone,Greco,Tokai,Burny,Esp,Jackson,Ibanez,Yamaha Και το κακο συναπαντημα.Η μηπως κανω λαθος?Οσον αφορα τη Κορεα και τη Κινα Εγω θα τις βαλω σε ξεχωριστη κατηγορια μα δε νομιζω πως θα επηρεασει ιδιαιτερα τηο αποτελεσμα. Πως προεκυψε η Τσεχια? Η τσεχια κατασκευαζει οργανα πολλαααααααααα πολλα χρονια τωρα. Ο λογος που την εβαλα στη κατηγορια ειναι για τους κατοχους Bach . Γνωστες ως Τσεχες ειναι γι'αυτο και μπηκαν στη κατηγορια αυτη.

1.Γαλλια = Vigier και άλλες πολύ δυνατές μπουτικ ή ακόμα κι η Selmer.

2.Οι Bach είναι κινέζικες. Η Τσεχία έχει μερικούς καλούς οργανοποιούς όπως και άλλες ευρωπαικές χώρες, δεν έχει εργοστάσια κατασκευής.

3.Η Κορέα είναι τόσο καλή όσο η Ιαπωνία το 90. Γι αυτό και μετακινήθηκαν οι Αμερικάνικες εταιρείες στην Κίνα ενώ εμφανίστηκαν Κορεάτικες μάρκες καλής ποιότητας.

4.H Kuala Lumpur (Malaysia) που πιθανώς έβαλες για πλάκα, έχει εργοστασια κατασκευής γνωστών εταιρειών.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1.Γαλλια = Vigier και άλλες πολύ δυνατές μπουτικ ή ακόμα κι η Selmer.

2.Οι Bach είναι κινέζικες. Η Τσεχία έχει μερικούς καλούς οργανοποιούς όπως και άλλες ευρωπαικές χώρες, δεν έχει εργοστάσια κατασκευής.

3.Η Κορέα είναι τόσο καλή όσο η Ιαπωνία το 90. Γι αυτό και μετακινήθηκαν οι Αμερικάνικες εταιρείες στην Κίνα ενώ εμφανίστηκαν Κορεάτικες μάρκες καλής ποιότητας.

4.H Kuala Lumpur (Malaisia) που πιθανώς έβαλες για πλάκα, έχει εργοστασια κατασκευής γνωστών εταιρειών.

χμ... το ειχα γραψει αλλα το εσβησα λογω αμφιβολιων για τις bach.

οσο για τα υπολοιπα τι να πω....ενα θεματακι εβαλα να πουμε καμια κουβεντα το ρημαξατε.οκ

βαλτε οτι νομιζετε ρε παιδια κανενα προβλημα.σιγα μη κατσω μεσημεριατικα να μαλωνω για τις κιθαρες της Γαλλιας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτε οτι νομιζετε ρε παιδια κανενα προβλημα.σιγα μη κατσω μεσημεριατικα να μαλωνω για τις κιθαρες της Γαλλιας.

Δεν είπε κανείς ότι μαλώνουμε, αλλά να μαθαίνουμε και κάτι... ;)

Μπορεί να σε ρωτήσει κανένας...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου