Προς το περιεχόμενο

Μαλιστα....παμε για τρεμολο τωρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλιστα ευχαριστω πολυ παιδια με βοηθησατε αρκετα.Α και ουτε καν αυτο το προβλημα δεν ειναι ο λογος που θελω να την αναβαθμισω.ειναι απλα η καθαρη αγαπη μου για το οργανο γιατι αν το κοιταξω απο την λογικη πλευρα,ειναι πολυ βαρυ για μενα και μονο ο λαιμος και η ταστιερα της με βολεβουν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω αλλα πιστεύω θα το παρακάτω βίντεο είναι για την περίπτωσή σου ! : ;D ;D ;D

 

 

Τζάμπα πραμα........ ;D ;D ;D

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το original floyd rose alla k to schaller δε μου καναν ιδιαιτερη αισθηση.. αυτο που πραγματικα με κερδισε, ηταν το floydrose της Gotoh που ειναι ολο κατασκευασμενο ιαπωνια απο πολυ καλα κραμματα μεταλλων, υπεροχο sustain, και αμελλητεο detuning..

αντιθετως το οριτζιναλ floyd rose εχει 100-130 ευρω παραπανω, ειναι πλεον κατασκευασμενο κινα κ οχι γερμανια, με κραματα οτι ναναι μεταλλα...

 

οσον αφορα τα ibanez τρεμολο, πρεπει να ξερεις οτι κ τα 3 (νομιζω) μοντελα tremolo tis ibanez εχουν διαφορετικες διαστασεις, και θελουν ξεχωριστο rooting το καθε ενα για να μπει στο εκαστοτε σωμα. αλλο το low edge , αλλο το edge pro  κ αλλο το low pro edge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα πιστεύω θα το παρακάτω βίντεο είναι για την περίπτωσή σου ! : ;D ;D ;D

Τζάμπα πραμα........ ;D ;D ;D

 

Εχω μια εντυπωση οτι ετσι δεν 8α μπορει ομως να κανει και καμια κινηση σωστα?ουτε μπρος ουτε πισω.Δηλαδη μη νομιζεις οτι δεν το χρησιμοποιω.Γουσταρω squeals και αλλες τετοιες μαλακιες στα τερματα και λογικα με αυτες τις κι8αρες ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180 ευρω το χα παρει απο τον κουρμπη στην θεμιστοκλεους, το χειμωνα, και μαλιστα ηταν κ το spaceblack χρωμα αρα κ πιο ακριβο, το νικελ εχει νομιζω 150.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έπιασα πολύ το βίντειο για να πώ την αλήθεια.Αυτο το τρέμολο μπαίνει μόνο προς τα εμπρός,άρα έχει νόημα να το κλειδώσεις?Σε double locking trem μου φαίνεται πρακτικό αν γίνεται να μπει η σφήνα από την άλλη μεριά(γλυτώνεις και το  Tremol-No)

 

Πάντως ο τύπος είναι απίστευτος!!! ;D ;D

 

Edit : Δεν είχα δει τη συνέχεια που παίζει με την Esp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου