Προς το περιεχόμενο

Παλιες σειρεs της paiste


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι,ειναι απλα εκπληκτικα πιατινια τα 602 & τα Sound Creation ανηκουν στην κατηγορια "θεϊκα πιατινια". :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το hi hat που έχω (και 25 χρόνια πρίν είχε και ο πατέρας μου το ίδιο) είναι ένα formula 602 και είναι το μόνο κομμάτι απο όσα σετ έχω αλλάξει που δεν το πείραξα ποτέ μου τα τελευταί 10 χρόνια που παίζω τύμπανα. αν και τα υπόλοιπα πιατίνια μου είναι k custom (που κατα τη δική μου γνώμη είναι κορυφή  ;D) αυτό παραμένει ακόμη το ίδιο. αλλά και παλί είναι κάτι αντικειμενικό το τι πιατίνι σου αρέσει και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλα θα ήθελα αν γινεται να μου πείτε τι παίξατε απο αυτές τις  σειρές ακριβώς.....ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Σορυ που ανοιγω το θεμα παλι, απλα ηθελα να ρωτησω αν τα formula 602 ειναι οντως τοσο "ευαισθητα" οσο εχω ακουσει απο αρκετους,οτι δηλαδη ο κινδυνος ραγισματος/σπασιματος ειναι αρκετα αυξημενος σε σχεση με αλλα μοντελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν ειναι thin & paper-thin θελουν προσοχη ,αν ειναι medium & heavy βαρα τα οσο θες (within reason) ;D

 

Τα πολυ λεπτα "υποφερουν" αν χρησιμοποιεις βαριες μπαγκετες (εχω σπασει 2-3 στα νιατα μου),αν χρησιμοποιεις ελαφριες ουτε αυτα εχουν προβλημα .

 

disclaimer: ολα τα παραπανω ισχυουν αν ΞΕΡΕΙΣ πως χτυπανε ΣΩΣΤΑ ενα πιατινι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικο μου "λαθος",οταν εγραφα "πιατινια" ειχα πιο πολυ στο μυαλο μου το χαιχατ επειδη σκεφτομαι να αγορασω ενα και ειδα και μια αντιστοιχη αγγελια και θυμηθηκα οτι καπου ειχα διαβασει για το οτι τα 602 τα αλλαζαν αρκετα συχνα λογω ραγισματων...εσυ να υποθεσω οτι ειχες στο μυαλο σου πιο πολυ τα crash-rides...εμενα με ενδιαφερει πιο πολυ το χαιχατ αφου οσο να'ναι τρωει πιο πολυ ξυλο απο τα υπολοιπα και δεν ειμαι και σιγουρος οτι τα 602 θα με βγαλουν για ενα αξιοπρεπες χρονικο διαστημα(οχι οτι παιζω περιεργα ή τα κοπαναω πολυ,απλα να μην ξενερωσω κιολας αν μετα απο κανα χρονο παθουν τπτ) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου