Προς το περιεχόμενο

ταινια διπλης οψης για ricofon στον τοιχο...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενδιαφερει γενικα να τοποθετησω ricofon στον τοιχο και να μπορω αργοτερα να το αφαιρεσω χωρις να κανω σημαδια στον τοιχο.

 

ταινια διπλης ειναι αρκετη  ή θα χρειαστω κατι αλλο?

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποιος συνφορουμίτης είχε ποστάρει παλιότερα για μια ταινία διπλής που βρήκε, και που είχε μεγάλη κολλητική δύναμη (χωρίς να αφήνει σημάδια), Αν εννοείς απλό ρικοφόν, είναι αρκετά ελαφρύ. Το βασικό πρόβλημα θα είναι να κολλήσει η ταινία (ή ό,τι άλλο επιλέξεις) ΠΑΝΩ στο ρικοφόν, όχι στον τοίχο.

 

Αν δεις ότι ξεκολλάει από το ρικοφόν (ή άλλο sound treatment αφρώδες υλικό, που συνήθως είναι και πιο βαριά), βάλε βενζινόκολλα στο αφρώδες και ΜΕΤΑ κόλλησε πάνω του την ταινία. Εγώ έχω χρησιμοποιήσει μικρά βιομηχανικά βέλκρο (2Χ2 cm) στις 4 γωνίες κάθε πάνελ (35Χ35 cm είναι νομίζω τα πάνελ που έχω).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφερει γενικα να τοποθετησω ricofon στον τοιχο και να μπορω αργοτερα να το αφαιρεσω χωρις να κανω σημαδια στον τοιχο.

 

κατά την αφαίρεση της ταινίας υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγάλεις και τη μπογιά του τοίχου

 

μια ταινία που εγώ χρησιμοποίησα για άσχετο σκοπό αλλού βγήκε με τη μπογιά και αλλού έγινε ένα με τον τοίχο και δεν βγαίνει (!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα δοκιμασει με τη διπλη ταινια και δεν δουλεψε. Το ρικοφον δεν κολλαει πανω της. Εμενε η ταινια στον τοιχο και το ρικοφον επεφτε.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρησιμοποίησα θερμικό πιστόλι κόλλας με μόνο μειονέκτημα ότι μετά το ρικοφόν δύσκολα βγαίνει άθικτο.

+1 από μένα ..

Και εγώ με θερμικό πιστόλι κόλλα τα κόλλησα . Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα στον τοίχο .. Σε μερικά μόνο κομμάτι . Αλλα είχα ένα ψιλοθέμα με το ρικοφον αλλά με την σπατουλίτσα μια χαρά έβγαινε ..

 

Παίζοντας σου έρχεται η όρεξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορει γενικα να κολησει καλα ενα ρικοφον στον τοιχο?

τι αλο προτεινει καποιος που ξερει?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βενζινόκολλα είναι πολύ σίγουρος και οικονομικός τρόπος , αρκεί να ξέρεις να την δουλεύεις .

το έχω κάνει σε ολόκληρο δωμάτιο και δεν έχει ξεκολλήσει τίποτα ... αρκετά χρόνια τώρα.

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου