Προς το περιεχόμενο

Συνεχόμενο πρόβλημα σε καινούριο PC


invoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην καλημερα εχω ενα προβλημα εδω και 1 μην απου μου χει ταραξει την ηρεμια μου!!!

 

μπαινω στο ζουμι...

 

πριν ενα μηνα αξιωθηκα να αγορασω νεο pc για να κανω την δουλεια μου πιο ευκολα ειχα τα κλασσικα προβληματα δεν μου εφτανε η μνημη ηταν αργος ο επεξεργαστης δεν ειχα επαρκει τροφοδοσια απο το τροφοδοτικο μου και διαφορα τετοια..

παω κοιπον παναθεμα το κεφαλι μου στο κλασικο  γνωστο μαγαζι με υπολογιστες να στησω το pcaki που τοσο καιρο ηθελα...ξεκιναμε λοιπον

foxcoon katana m/b

i3 520 επεξεργαστη

8 gb Geil DDR3...

650watt τροφοδοτικο,

ati radeon 450 graphics

,1 terra wd green

asus tower

 

χαρουμενος τον περιμενω μιας τα project ετρεχαν και ονειρευομουν την στιγμη που θα καρφωνα καμια 10 vst χωρις κολληματα ...

αμ δε!!!

μολις ερχετε λοιπον βαζω ton 500 barcunda σκληρο μου για master τη maudio 1010  windows 7 64 bit kai ειμαι ετοιμος...

δεν προλαβαινω να τον ανοιξω μλε οθονη με προβλημα στην non paged area

μνημες λεω..τον παω στο π.....ο τις αλλαζουν και ολα καλα ....ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ !!!!!

παω σπιτι το ανοιγω βαζω cubase αυθεντικοτατο πλε οθονη χωρισ καν να ανοιξω project ξανα μανα πισω να μην τα πολυλογο μου αλλαξαν

3 φορες katana

3 φορες μνημες (διαφορετικες μαρκες)

2 επεξεργαστες

4 καρτες γραφικων

2τροφοδοτικα

ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ

δοκιμαζω χωρις την maudio τα ιδια, βαζω vista τα ιδια, xp δεν μπορεσα δεν εβρισκα drivers για maudio xp64 αρα ξανα win 7 64

 

ξανα μανα στο γνωστο μαγαζι...6 ωρες εκει δοκιμασαμε απειρους συνδιασμους  καταληξαμε σε μια gigabye m/b με i3 540 kai τις αρχικες μου μνημες για 3 βδομαδες ολα οκ απο χθες ανοιγω το pc και κολλαει στο ανοιγμα μολις κανεις hard reset anoigei kai ola ok..και σημερα εβγαλε μπλε οθονη το ιδιο μυνημα για προβλημα στην nonpaged area μολις ανοιξα το cubase....

ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΠΙΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!

ενας φιλος πριν μια βδομαδα πηρε  pc σχεδον στις ιδιες δυνατοτητες αλλα με amdx6 και φυσικα win 7 64 ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ!!!

αυτος δεν ειχε μπλε οθονες μολις ομως περασε το podx3 live να λειτουργει σαν καρτα ηχου δουλευε 5 λεπτα και μετα χανοταν ο ηχος...μπηκαμε στο site της line6 και ειπαν οτι υπαρχει bug οκ λεω παρε μια fast track pro που εχω να κανεις την δουλεια σου παπαλα του χανοταν ο ηχος στα καλα του καθουμενου μετα εχανε την καρτα εκανε μονη της disconect με ενα restart δουλευε....

 

οποιος βρει τι σκατα εχουν τα pc περα απο τα καντηλια που χουν φαει τον κερναω μπυρες...(τις fix)lol sorry για το μεγαλο μηνυμα αλλα δεν μπορω αλλο..εχω φρικαρει!!!!οτι απορια εχετε ρωτηστε...

 

thanx ;)

www.myspace.com/dimlightband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

1) Αγοράζεις PC βάση των απαιτήσεών σου και για την δουλειά που θέλεις, μόνο από κατάστημα που γνωρίζει και μπορεί να σου το παραδώσει έτοιμο.

2) Mac .-    (ότι είπε και ο marathon)

 

Υ.Γ.

Χωρίς να είμαι ειδικός, υποπτεύομαι τα Windows 7 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι ειδικός, υποπτεύομαι τα Windows 7 64bit.

 

+1

 

Η έκδοση του cubase σου υποστηρίζει 64μπιτο λειτουργικό; Δε δοκιμάζεις καλού κακού και κανένα 32bit?

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αγοράζεις PC βάση των απαιτήσεών σου και για την δουλειά που θέλεις, μόνο από κατάστημα που γνωρίζει και μπορεί να σου το παραδώσει έτοιμο.

 

αυτό έκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό έκανε

 

Όχι, δεν το έκανε.

Το μηχάνημα που του δώσανε είναι απαράδεκτο.

 

Εν' τούτοις, για κάποιον που είναι τόσο λίγο σχετικός με αυτά τα πράγματα, συμφωνώ και εγώ ότι τα μακ είναι μία καλή λύση, αν δεν ενοχλείται από το αυξημένο κόστος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, πόσο έκανε αυτό που πλήρωσε?

 

Τι σημασία έχει; Αφού λέμε ότι δεν λειτουργεί. Και ένα ευρώ να έκανε, και ένα μύριο να έκανε, πάλι για πέταμα είναι.

 

Η σωστή ερώτηση είναι: τι μηχάνημα θα είχε φτιάξει με τα χρήματα που έδωσε (ή, τι μακ θα είχε πάρει), αν ήξερε τι κάνει, ή αν απευθυνόταν σε κάποιον που να ξέρει τι κάνει.

 

Αλλά την απάντηση σε αυτή την ερώτηση δεν τη γνωρίζω, διότι δεν γνωρίζω πόσα έδωσε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημασία έχει;

Έχει σημασία, γιατί κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει ο μύθος για τα ακριβά Mac και τα φτηνά Pc...

ΤΑ 100-200 ευρώ (ίσως) της διαφοράς, δικαιολογούν όλη τη παραπάνω ταλαιπωρία ή αυτήν που έρχεται...?

 

Η σωστή ερώτηση είναι: τι μηχάνημα θα είχε φτιάξει με τα χρήματα που έδωσε (ή, τι μακ θα είχε πάρει), αν ήξερε τι κάνει, ή αν απευθυνόταν σε κάποιον που να ξέρει τι κάνει.

Συμφωνούμε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σημασία, γιατί κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει ο μύθος για τα ακριβά Mac και τα φτηνά Pc...

 

Δεν είναι μύθος. Όντως υπάρχουν φθηνά PC.

Δεν είπε όμως κανένας λογικός άνθρωπος ότι τα φθηνά PC  πρέπει να προτιμώνται.

 

 

Η απλή αλήθεια - ας ειπωθεί - είναι ότι (εδώ και 15 χρόνια) το να φτιάξεις έναν υπολογιστή της προκοπής απαιτεί γνώσεις και πληροφόρηση άνω του μέσου όρου. Πολύ άνω, όμως.

 

Είτε έχεις αυτό το επίπεδο, είτε πληρώνεις κάποιον που το έχει (π.χ. την Apple).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου