Προς το περιεχόμενο

Συνεχόμενο πρόβλημα σε καινούριο PC


invoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που δεν είναι τόσο σίγουρος ότι PC = εγγυημένη ταλαιπωρία; ::)

 

Μαλλον 2 ειμαστε. Αλλα μολις μαθαμε πως τα Mac ειναι value for money. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μαλλον 2 ειμαστε. Αλλα μολις μαθαμε πως τα Mac ειναι value for money. ;D

Ξαναδιάβασε το αρχικό post...εδώ και ένα μήνα ο ΟΡ κάνει μπρός πίσω...υπάρχει μεγαλύτερο value for money? Εκτός εάν εσύ έχεις ΠΟΛΥ χρόνο για χάσιμο... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανώλη

 

αν εννοούσες και το λογισμικό τότε πάσο

 

βέβαια αυτό το κάνουν ελάχιστοι πελάτες

 

οι περισσότεροι έχουν την αυτοπεποίθηση πως θα μπορέσουν να πατήσουν setup.exe και να ακολουθήσουν τα βήματα που ακολουθούν, και δεν πληρώνουν για τέτοιες υπηρεσίες, που θα τις έκανε έτσι κι αλλιώς ο "μικρός" του μαγαζιού

 

κι όταν η έκδοση του λογισμικού και οδηγών  συσκευών ταιριάζει με το λειτουργικό, δεν ακολουθεί ο εφιάλτης που έχουμε εδώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιάβασε το αρχικό post...εδώ και ένα μήνα ο ΟΡ κάνει μπρός πίσω...υπάρχει μεγαλύτερο value for money? Εκτός εάν εσύ έχεις ΠΟΛΥ χρόνο για χάσιμο... ;)

Έλα ρε Marathon... και ένας συνάδελφος πήρε iMac και χρειάστηκε να το στείλει 4 φορές για επισκευή (3 εβδομάδες αναμονή κάθε φορά) πριν δουλέψει σωστά. Συμβαίνουν σε όλους τέτοια προβλήματα... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπιζω παρομοιο θεμα.Εβαλα τα windows7 στο παλιο μου pc και οχι πως το πολυδουλευω,ετσι,για την τιμη των οπλων το ξαναματαφτιαξα και παω για καινουργια καρτα ηχου.Την παλια 24μπιτη δεν την αναγνωριζει,αν και το προγραμμα φορτωθηκε κανονικα,οχι απο το δισκακι των xp,μα απο το δισκακι των vista.Mac και παλι Mac!

MAHNAMAHNA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Marathon... και ένας συνάδελφος πήρε iMac και χρειάστηκε να το στείλει 4 φορές για επισκευή (3 εβδομάδες αναμονή κάθε φορά) πριν δουλέψει σωστά.

Αυτός, πρέπει να αγοράσει λαχείο... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΩΩΩ χαμος στο ισωμα.... λοιπον παιδια λιγο cool ηρεμια να τα βαλουμε σε μια ταξη γνωριζω αρκετα απο pc σε φυσιολογικο βαθμο τα λεφτα που ειχα ηταν maximum 680 ευρω

αρα  mac γιοκ...δεν ειχα αλλα... φανταστειτε οτι δουλευα σε pentium D 2 GIGA ΜΝΗΜΗ  και 400 τροφοδοτικο!!!! και ημουν οκ απλα ανεβηκαν οι απαιτησεις μου σε vst κυριως αρα ηθελα μνημη παραπανω και επειδη ειχα το cubase 5 64bit ειπα να το εκμεταλευτω με ενα 64βιτ συστημα  τελος παντων νομιζω πως ισως με ενα update στην μητρικη στρωσουν τα πραγματα ετσι και αλλιως ειναι το μοναδικο που δεν εχω κανει....θα παρακολουθω την συζητηση ;)

www.myspace.com/dimlightband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μανώλη

 

αν εννοούσες και το λογισμικό τότε πάσο

 

βέβαια αυτό το κάνουν ελάχιστοι πελάτες

 

οι περισσότεροι έχουν την αυτοπεποίθηση πως θα μπορέσουν να πατήσουν setup.exe και να ακολουθήσουν τα βήματα που ακολουθούν, και δεν πληρώνουν για τέτοιες υπηρεσίες, που θα τις έκανε έτσι κι αλλιώς ο "μικρός" του μαγαζιού

 

κι όταν η έκδοση του λογισμικού και οδηγών  συσκευών ταιριάζει με το λειτουργικό, δεν ακολουθεί ο εφιάλτης που έχουμε εδώ

 

 

Εσύ όταν ακούς έτοιμο τι καταλαβαίνεις;

Εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. Έτοιμο.

Επαναλαμβάνω, εάν βέβαια ζητήθηκε αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΩΩΩ χαμος στο ισωμα.... λοιπον παιδια λιγο cool ηρεμια να τα βαλουμε σε μια ταξη γνωριζω αρκετα απο pc σε φυσιολογικο βαθμο τα λεφτα που ειχα ηταν maximum 680 ευρω

αρα  mac γιοκ...δεν ειχα αλλα... φανταστειτε οτι δουλευα σε pentium D 2 GIGA ΜΝΗΜΗ  και 400 τροφοδοτικο!!!! και ημουν οκ απλα ανεβηκαν οι απαιτησεις μου σε vst κυριως αρα ηθελα μνημη παραπανω και επειδη ειχα το cubase 5 64bit ειπα να το εκμεταλευτω με ενα 64βιτ συστημα  τελος παντων νομιζω πως ισως με ενα update στην μητρικη στρωσουν τα πραγματα ετσι και αλλιως ειναι το μοναδικο που δεν εχω κανει....θα παρακολουθω την συζητηση ;)

 

περιμενουμε τα αποτελεσματα (τουλαχιστον εγω ;D)

μη μας ξεχασεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ όταν ακούς έτοιμο τι καταλαβαίνεις;

Εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. Έτοιμο.

Επαναλαμβάνω, εάν βέβαια ζητήθηκε αυτό.

 

 

όταν ακούω "έτοιμο", καταλαβαίνω "συναρμολογημένο πλήρως και έτοιμο να μπουτάρει ό,τι CD λειτουργικού του βάλεις"

 

όπως σίγουρα γνωρίζεις πολλοί αγοράζουν κομμάτι-κομμάτι και το συναρμολογούν μόνοι τους, αυτό προφανώς δεν είναι "έτοιμο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου