Προς το περιεχόμενο

Blood Sweat & Tears - "I Love You More Than You'll Ever Know"


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτοί που έκαναν το βίντεο έκαναν ένα λαθάκι. Στην εισαγωγική φωτογρφία έχουν το LP Mirror image. To κομμάτι βρίσκεται στο 1ο LP, Child is a father to a man με τον Al Kooper στα φωνητικά. Μέσα στο βιντεάκι βέβαια εμφανίζεται η φωτογραφία του LP. Οι φωτογραφίες  όμως έχουν τη σύνθεση της μπάντας με τον 2ο τραγουδιστή τους τον David Clayton Thomas. Συγκλονιστική εκτέλεση του κομματιού βρίσκεται και στο διπλό live LP του γκρουπ. Σ' αυτό παίζουν (λόγω δαιφορετικών ηχογραφήσεων) 3 διαφορετικοί κιθαρίστες. Ο ένας είναι ο Mike Stern, ο άλλος είναι ο George Wadenius και τον 3ο δεν τον θυμάμαι. Ο Jojo (Wadenius) όπως είναι το χαϊδευτικό του στη Σουηδία είναι κιθαρίστας θρύλος στη χώρα έχοντας περάσει από τη γκρουπάρα Made in Sweden (των οποίων σας συστήνω τους δίσκους), από τους Steely Dan κλπ. Τον Jojo γνώρισα σ' ένα από τα ταξίδια μου στη Σουηδία σε συναυλία του, και είναι εξαιρετικός κιθαρίστας και τύπος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι επειδή αναφέρθηκα στον Jojo, παραθέτω βιντεάκι τηw 2ης περιόδου των Made in Sweden για να τους μάθετε. Αν σας άρεσαν, ψάξτε και για τα υπόλοιπα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτό παίζουν (λόγω δαιφορετικών ηχογραφήσεων) 3 διαφορετικοί κιθαρίστες. Ο ένας είναι ο Mike Stern, ο άλλος είναι ο George Wadenius και τον 3ο δεν τον θυμάμαι.

Steve Khan για την ιστορία

Πάντως αυτό το τριπλό LP είναι απο τα καλύτερα live που εχουν γραφτεί στο βινύλιο

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Steve Khan για την ιστορία

Πάντως αυτό το τριπλό LP είναι απο τα καλύτερα live που εχουν γραφτεί στο βινύλιο

 

Oh yes it is...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φτιαξατε μαγκες οι ανθρωποι εχουν μεινει στην ιστορια ,Μεγα γκρουπ (BS&T) ακομα παιζουν με τον  David Clayton Thomas και αλλους μουσικους (εχουν περασει καμμια 80αρια συνολικα) .Με την ευκαιρια μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το 3πλο live γιατι εγω εχω ενα διπλο οπου παιζουν και Spain (corea).Unit seven (Adderly)κλπ. Μηπως ειναι το ιδιο;

και εχει γινει λαθος;

QUIZ:Ποιο Ελληνικο γκρουπ επαιζε  BS&T ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ 1967-71 ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ Socrates,Peloma Bokiu ,ΕΞαδακτυλο οι αλλοι επαιζαν " λα πουπε κι φενο''

Οποιος το βρει κερδιζει 2 ποτα στο επομενο LIVE της μπαντας μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

QUIZ:Ποιο Ελληνικο γκρουπ επαιζε ΄ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ 1967-71 ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ Socrates,Peloma Bokiu ,ΕΞαδακτυλο οι αλλοι επαιζαν " λα πουπε κι φενο''

Οποιος το βρει κερδιζει 2 ποτα στο επομενο LIVE της μπαντας μου.

α) Ποιά είναι η μπάντα σου

β) Δεν νομίζω ότι υππήρχαν τα απαραίτητα logistics (άτομα) για να παίξεις BS&T εκείνη την εποχή στην Ελλάδα αλλά αν εξαιρέσουμε τους προαναφερθέντες τι μένει. Aphrodite's Child, Μπουρμπούλια, 4 Επίπεδα,,, δεν ξέρω. Ηρακλή, ΛΥΔΑ, 2002 και Charms τους αποκλείω  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

QUIZ:Ποιο Ελληνικο γκρουπ επαιζε  BS&T ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ 1967-71 ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ Socrates,Peloma Bokiu ,ΕΞαδακτυλο οι αλλοι επαιζαν " λα πουπε κι φενο''

Οποιος το βρει κερδιζει 2 ποτα στο επομενο LIVE της μπαντας μου.

 

Θα πρέπει να μιλάς για το συγκρότημα που έπαιζε BS&T και Chicago (25 or 6 to 4 και όχι If you leave me now!) που ήταν συγκρότημα με πνευστά και ήταν οι First που είχαν στη σύνθεσή τους τον ντραμερ Τακη Μαρινάκη (επειτα μέλος των Πελομα Μποκιου) και το πρόγραμμα ανοιγε με τους Persons (Σπαθας, Αντ. Τουρκογιώργης) μετέπειτα Socrates, στο υπόγειο του «Φλίσκου» στην Κυψέλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου