Προς το περιεχόμενο

Αρκετά πια με τα Backing Tracks


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε χρειαζεται να επιλεξεις ενα παντως. Μπορεις να τα εχεις και τα 2.

Ακριβώς !

 

Απλώς το ένα είναι εργαλείο και το άλλο δημιουργία (μικρή ή μεγάλη, κουτσή ή στραβή δεν παίζει ρόλο)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 263
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε ας πω και εγώ την άποψή μου μιας και ΔΕΝ μου ζητήθηκε...  ;D ;D

 

Όταν είσαι στο σπιτάκι σου και πιάνεις την κιθαρίτσα, τι πιο απλό να κάνεις από το να ανοίξεις ένα bt και να παίξεις...

Από την άλλη όμως, προσωπικά παίζοντας συνέχεια backing tracks, από μια φάση και μετά κουράζομαι...όχι παικτικά...αλλά ρε παιδί μου, τα ίδια πράγματα συνέχεια, τα ίδια licks, τα ίδια sequences, θα τα τροποποιήσω λίγο να αλλάξουν, θα κάνω αυτοσχεδιασμό κ.τ.λ. κ.τ.λ...από μια φάση και μετά νιώθω επαναλαμβανόμενος και πολλές φορές απογοητεύομαι  ;D

 

Είναι πολύ καλή φάση αλλά κατα την γνώμη μου κάποια στιγμή στερεύουν οι ιδέες...οπότε καλύτερα αντί να παίζεις άσκοπα (από ένα σημείο και μετά) κοίτα την δισκοθήκη σου, δες ένα σόλο που σου αρέσει και βουρ για παρτιτούρα και μελέτη, σίγουρα θα σου δώσει ιδέες και ''λύσεις'' που δεν είχες σκεφτεί, μπορείς να τροποποιήσεις κάποια licks κ.τ.λ. κ.τ.λ.

 

Τα παραπάνω αφορούν φυσικά εμένανε και μόνο, μην τρελαθούμε κιόλας, υπάρχουν ολοκληρωμένοι παίχτες (που αν και νομίζω ότι έγιναν ολοκληρωμένοι επειδή ''ξεψάχνισαν'' σόλο και τεχνικές των guitar gods) που όσες φορές και να παίξουν στο ίδιο bt και μαμώ το παίξιμο θα κάνουν.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να μαθεις ενα κομματι τοτε καλυτερα bt

 

αν θες να γκρουβαρεις που αυτο συνηθως δεν γινεται με συγκεκριμένα τραγουδια αλλά με τυχαιους ρυθμους που πιανεις/πιάνουν ετσι...στο ξαφνικο....και γεννιεται κατι καλο...τοτε πρεπει να παιζεις με ανθρώπους

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου