Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τραγουδησε εκπληκτικα;;; και σας συγκινησε κιολας;;;;;

παιδια να πατε να κοιταχτειτε λεω... το συναισθημα και η κριση σας θελει ρυθμιση..

εκφραστικη .. αληθινη και ταπεινη;;; κ ουτε λογος για την δηθεν εκφραση και στησιμο...

την στροφη της κυριας εμεις θα την πληρωσουμε... δεν φταιει κανεις.. ο μαλαμας φταιει... ας τα κανουμε ολα ισιωμα λοιπον να δουμε...

υ.γ.

και αν η ματσουκα τραγουδησε εκπληκτικα... τι λεξεις να βρουμε να αποδωσουμε

σε ανθρωπους που εχουν φωνες πραγματικα;; τρελα...

 

καλα το σχολιο του τυπου ειναι απλα για γελια!

θα παω να τον βρω να με ρυθμισει......

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

που ειναι το εκει πανω? :)

 

η αλλη με το ασπρο φορεμα, αφενος ειχε τελεια φωνη, αφετερου ΕΙΝΑΙ τραγουδιστρια και οχι σελεμπριτι με φωτογραφισεις στο ΛΟΙΠΟΝ και στο ΝΙΤΡΟ και τελος δεν με εκανε να θυμηθω την γνωστη ιστοριουλα με την σαμπανια και τα δυο βαρελια........!

 

βεβαια δεν ειχα πιει ουζα!

μπορει να μπαινει και αυτο στην κατηγορια ''δεν υπαρχουν ασχημες γυναικες, απλα ξεμεθυστοι αντρες''. :P

εγω που ημουν ξεμεθυστος ξενερωσα παντως! :)

 

Εκει πανω ντε! στο αμφιβολου σταθεροτητας ημικυκλικο κατασκευασμα..

 

Νομιζω πως το ψειριζεις πολυ παντως, μουσικη ειναι στο κατω κατω, αυτο που ακους πρεπει να κρινεις (και οχι το ιστορικο του καθενος)..

Αν στην εφερνε ο γιος σου για νυφη τοτε θα καταλαβαινα τον προβληματισμο σου..

 

Και ξαναλεω οτι πιο πολυ μου αρεσε η ερμηνεια της Ματσουκα παρα η αψυχη/αδιαφορη ερμηνεια της ασπροφορεμενης τραγουδιστριας με την TEΛΕΙΑ φωνη και τα 700 πτυχεια μουσικης made in usa.. Γνωμη μου....

 

:)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκορπιες σκεψεις

 

για να καταλαβω οποιος ειναι "σελεμπριτι" δεν μπορει να ανεβει να τραγουδισει?

 

με τον μαλαμα μπορουν να τραγουδισουν συγκεκριμενοι ανθρωποι μαζι του?

 

η "τεχνη" του μαλαμα δεν επιτρεπει τετοιους ανθρπους διπλα του στην σκηνη?

 

κ αφου ο Μαλαμας θελει κ κρινει οτι μπορει να τραγουδισει μαζι του εσας τις σας πειραζει?

σαν χαλασε την τεχνη?

 

η ματσουκα δεν ειναι true εντεχνη δλδ?

 

θετεις πολλα ζητηματα!

μερικως εχω απαντησει με το προηγουμενο ποστ μου.

αλλα ξαναλεω.

καθε ανθρωπος εχει την ιστορια του και με βαση αυτο κρινεται!

δεν ειναι θεμα ταμπελας ''εντεχνο'',''ατεχνο'' η ''σελεμπριτι'' η και εγω δεν ξερω τι αλλο!

αλλα οπως και να το κανουμε, οποιος μπλεκει με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες.

 

και ναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ καποιος που βγαινει στην τιβι στο ''παρτυ της ζωης σου'' και σε τετοιες εκπομπες δεν εχει ΚΑΜΙΑ θεση διπλα σε ανθρωπους που εκτιμω.η τουλαχιστον αν εχει θεση διπλα τους (μιας και εγω δεν ειμαι αυτος που αποφασιζει)τον αφηνω να τους συμπαρασυρει μαζι του στον βοθρο

 

κ αφου ο Μαλαμας θελει κ κρινει οτι μπορει να τραγουδισει μαζι του εσας τις σας πειραζει?

σαν χαλασε την τεχνη?

οσο για αυτο, φυσικα και εχω δικαιωμα να πω την αποψη μου.

οπως τοσα χρονια ηταν θετικη και ειχα δικαιωμα να την πω, ετσι και τωρα που ειναι αρνητικη εχω δικαιωμα να την πω!

 

φιλικα! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπάθα με Αλεχάντρο αλλά το όλο θέμα μου θυμίζει blackmetalά που λέει ότι το συγκρότημά του ξεπουλήθηκε επειδή φορούσαν σταράκια κάτω απ'τα δερμάτινα. Κι εκτός αυτού, η Ματσούκα πείραξε τόσο τους οπαδούς, το ότι βγαίνει (ο οιοσδήποτε) και παίζει κόκκαλο είναι οκ?

 

Peace ρε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα?

με κινδυνο να γινω μελο θα σου πω ποιο ειναι! :)

 

οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν στηριξει με την σταση ζωης τους αυτο που κανουνε.

οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν βαρεσει προσοχες στις τηλεορασεις και το λαιφσταιλ.

οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν κανει την επιλογη να απεχουν απο τα σκατα με οτι αυτο φερνει σαν συνεπεια.

οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν μια ιστορια πισω τους, την τιμουν και δεν την ξεπουλανε!

 

μαγκια τους αφου κανουν αυτο που γουσταρουν καλα κανουν κ οι μεν κ οι δεν

 

και ολα αυτα δεν ταιριαζουν με την ματσουκα ονστειτζ.

η ματσουκα ας παει να κανει την ροκου παιζοντας στον δουρειο ιππο η οπως αλλιως λεγοταν αυτη η κλισε παπαντζα.

ας παει να κανει σεξυ φωτογραφησεις.

ας παει να κανει ο,τι κανει καλα τοσα χρονια.

και φυσικα τα νευρα δεν τα χω με την ματσουκα, αλλα με οσους δεν μενουν συνεπεις στην ιστορια τους και δεν τιμουν οσους τους εχουν ακολουθησει ολα αυτα τα χρονια!

 

γιατι δεν ταιριαζουν? ποιος εισαι που κρινεις οτι δεν ταιριαζουν?

μπορει να τα κανει ολα αυτα που λες κ μπορει εαν γουσταρει να τραγουδισει κ ενοητε οτι μπορεις να κανεις την κριτικη σου αλλα οχι να τις απαγορευσεις να τραγουδαει με τον Μαλαμα. αφου κ οι δυο γουσταρουν εσυ τι χαλιεσαι? κ εαν χαλιεσαι μην το ακους.

οσο για το bold δεν γινεσε μελος αλλα γραφικος

 

παω για νανακια τα λεμε αυριο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ξαναλεω οτι πιο πολυ μου αρεσε η ερμηνεια της Ματσουκα παρα η αψυχη/αδιαφορη ερμηνεια της ασπροφορεμενης τραγουδιστριας με την TEΛΕΙΑ φωνη και τα 700 πτυχεια μουσικης made in usa.. Γνωμη μου....

 

 

καλα, η ερμηνεια της δεν ηταν ασχημη.

παρολα αυτα ειναι ξεκαθαρα υποκειμενικο.

και για αυτο δεν σταθηκα εκει καθολου.

(καλα, καλυτερη απο την αλλη δεν ητανε, μην λεμε και οτι θελουμε, αλλα στεκοταν!)

 

Αν στην εφερνε ο γιος σου για νυφη τοτε θα καταλαβαινα τον προβληματισμο σου..

 

αν μου την εφερνε ο γιος μου θα τον καμαρωνα μεν, θα μουν σε απογνωση δε! ;D

 

Συμπάθα με Αλεχάντρο αλλά το όλο θέμα μου θυμίζει blackmetalά που λέει ότι το συγκρότημά του ξεπουλήθηκε επειδή φορούσαν σταράκια κάτω απ'τα δερμάτινα.

φανταζομαι καταλαβαινεις την διαφορα αναμεσα στο ''ο μεταλλας μου αλλαξε καρνταρομπα και δεν ειναι τοσο σκληρος οσο παλια'' και στο ''ο μαλαμας ανεβασε στην σκηνη μια ΟΧΙ τραγουδιστρια, λαιφσταιλογκομενα''.

 

Νομιζω πως το ψειριζεις πολυ παντως, μουσικη ειναι στο κατω κατω, αυτο που ακους πρεπει να κρινεις (και οχι το ιστορικο του καθενος)..

 

δυστυχως, παντα πιστευα πως σε ολες τις τεχνες δεν ειναι ξεμπλεκο το ''τεχνη'' απο το ''σταση ζωης''.ετσι και εδω, δεν μπορεις να παρεις τις αποστασεις σου και να πεις ''ωραια μουσικουλα μωρε, ωραιο ουζακι, ωραια γκομενιτσα στο στειτζ, γ*** περασαμε και αποψε''!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ωραια η φαση. Η Ματσουκα ειναι πανεμορφη κοπέλα. Δεν εχω παρακολουθήσει το παρελθον της για να ξέρω τι εκανε πριν. Τη θυμαμαι απο τη σειρά "Ειμαστε στον αέρα" οπου την ειχα συμπαθήσει πολυ ως ρόλο αλλα και ως ηθοποιο και γυναικα.

 

Δεν ξερω αν απο τότε προκαλεί μεσω του κίτρινου τύπου, παντως στο τοπ της "επικαιρότητας" που φτανει στα αυτια μου (Βλ τζουλια, ντουβλη, αβερωφ,κουγιας και λοιπα ερπετα) δεν τη θυμαμαι ποτέ.

 

Οπως και να χει ομως δεν παίζει καποιο ρόλο. Είναι πάντα μια πανεμορφη κοπέλα, που ανεβηκε στη σκηνη, με ενα απλό ντυσιμο (το t-shirt ήταν το αποκορυφωμα για να σταξει το σάλιο στο πατωμα :P ) και χωρις φτιασιδια, να πει ενα ωραίο τραγουδι.

 

Δεν το ειπε καλά τεχνικά, αλλα και ο Μαλαμας δεν είναι ο Μποτσελι με την ορχηστρα της Βιεννης.

 

Προτιμώ ομως να βλέπω αυτην να τραγουδαει με αυτο το υφος και να χαμογελαει ετσι...να δειχνει δηλαδή οτι το χαιρεται αυτο που κανει και το ζει....αυτο μου δινει περισσοτερο αυτα που θελω να παρω απο τη μουσική ως τεχνη, παρά καποια αλλα ρηχά δηθεν ανθρωπακια του εντεχνου ή του ατεχνου χωρου.

 

Μπραβο στο Σωκρατη.

 

Οποτε Αλεξανδρε σε αυτο διαφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι καταλαβαινεις την διαφορα αναμεσα στο ''ο μεταλλας μου αλλαξε καρνταρομπα και δεν ειναι τοσο σκληρος οσο παλια'' και στο ''ο μαλαμας ανεβασε στην σκηνη μια ΟΧΙ τραγουδιστρια, λαιφσταιλογκομενα''.

 

Ίσως είμαι καθυστερημένος, αλλά όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγα στον Μάλαμα αυτή τη φορά μεν, τα έμαθα για την Ματσούκα δε... Η αλήθεια είναι ότι χέστηκα για το ότι την ανέβασε Onstage... Εδώ παίζει σε κέντρα με 180 ευρώ το μπουκάλι, τώρα μας έπιασε ο πόνος για τη μουσική? Μπορεί να είναι φίλοι οι άνθρωποι και να την ανέβασε να πει ένα τραγούδι ή γουατέβα δεν με νοιάζει κιόλας... Γιατί θα πρέπει να είναι ξεπεσμός ή αρνητικό ότι ανέβηκε η Ματσούκα (που μια χαρά φωνούλα έχει κιόλας, και ωραία γυναίκα είναι) να πει ένα τραγούδι? Επειδή ήταν στον Μάλαμα που ΞΑΦΝΙΚΑ επειδή έκανε επιτυχία η πριγκιπέσα έγινε σταρ? Τόσα κοριτσάκια που τραγουδάνε κάθε Πέμπτη-Κυριακή που πληρούν μόνο το δεύτερο (ωραίες γυναίκες) δεν μας νοιάζει συνολικά σαν χώρα και μουσικό ήθος? Και για να μείνουμε στον Μάλαμα, ρε Αλέξανδρε ειλικρινά η Ματσούκα σε χάλασε ή το 80% του κόσμου που (αν και δεν πήγα πάω στοίχημα ότι έγινε και πάλι το ίδιο) σε όλη τη συναυλία ήταν στα @ρχίδι@ του για το τι γίνεται γύρω του και βγάλανε τον σκασμό μόνο για να ακούσουν την πριγκιπέσα ενώ όλη την προηγούμενη ώρα είχανε αναλύσει τα πάντα και σου είχαν πρήξει τα συκώτια? BTW η πριγκιπέσα έχει ακριβώς την ίδια εισαγωγή με το "τούτο τον μήνα" και επίσης είναι από τα πιο μέτρια τραγούδια του Σωκράτη!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου