Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παρακαλώ να προσέχετε όταν μιλάτε για την Τζούλια... παρ' oλίγο να την ενορχηστρώσω σε live πριν 2 μήνες... την γλύτωσα όμως και μου φέρανε την Tshiela :o

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν στηριξει με την σταση ζωης τους αυτο που κανουνε.

οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν βαρεσει προσοχες στις τηλεορασεις και το λαιφσταιλ.

οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν κανει την επιλογη να απεχουν απο τα σκατα με οτι αυτο φερνει σαν συνεπεια.

οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν μια ιστορια πισω τους, την τιμουν και δεν την ξεπουλανε!

 

και ολα αυτα δεν ταιριαζουν με την ματσουκα ονστειτζ.

 

δηλαδη μετα απο αυτο ο μαλαμας ξεπουλήθηκε??

τωρα τον καταπιε το συστημα?

 

απλα εχω διαφορετικη εικονα για τα πραγματα...

η μουσικη ειναι για να την ακους...

 

φιλικα! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκια τους αφου κανουν αυτο που γουσταρουν καλα κανουν κ οι μεν κ οι δεν

 

γιατι δεν ταιριαζουν? ποιος εισαι που κρινεις οτι δεν ταιριαζουν?

μπορει να τα κανει ολα αυτα που λες κ μπορει εαν γουσταρει να τραγουδισει κ ενοητε οτι μπορεις να κανεις την κριτικη σου αλλα οχι να τις απαγορευσεις να τραγουδαει με τον Μαλαμα. αφου κ οι δυο γουσταρουν εσυ τι χαλιεσαι? κ εαν χαλιεσαι μην το ακους.

οσο για το bold δεν γινεσε μελος αλλα γραφικος

 

παω για νανακια τα λεμε αυριο!

 

κατ αρχην τους χαρακτηρισμους κρατα τους για τον εαυτο σου.

 

αφετερου, τι εννοεις με το ποιος ειμαι εγω που κρινω πως δεν ταιριαζουν?

ειμαι ακροατης του μαλαμα για χρονια και ξαναλεω πως εχω δικαιωμα να εχω αποψη.

και φυσικα και δεν εχω δικαιωμα να της απαγορευσω να τραγουδαει με τον μαλαμα.

αν το χα, θα της το απαγορευα, δεν θα ξαναγινοταν και θα μασταν ολοι οκ.

δεν καταλαβαινω γιατι στραβωνεις που λεω την αποψη μου.

 

και εν τελει αυτο ακριβως ειπα σε δυο ποστ ηδη.

αν χαλιεμαι θα σταματησω να τον ακουω.

φυσικα μεχρι τοτε, με την αδεια σου, μπορω να το κουβεντιασω στο νοιζ.

 

Παρα πολυ ωραια η φαση. Η Ματσουκα ειναι πανεμορφη κοπέλα. Δεν εχω παρακολουθήσει το παρελθον της για να ξέρω τι εκανε πριν. Τη θυμαμαι απο τη σειρά "Ειμαστε στον αέρα" οπου την ειχα συμπαθήσει πολυ ως ρόλο αλλα και ως ηθοποιο και γυναικα.

 

μιλας για το ''ειμαστε στον αερα'' που εδινε ρεσιταλ αταλαντοσυνης?

εχεις και σχεση με την υποκριτικη τεχνη ωρε ατιμε! :)

το σιριαλ που λες, μπορω να το δεχθω μονο σαν αυτο που ηταν!

το παιδικο και τραβηγμενο απο τα μαλλια καλαμπουρι του μανικα.

οσο για τον ρολο, δεν μπαινω καν στον κοπο να σχολιασω πως εκανε την ξυνη που καταπιεζε τον γκομενο της! :P

 

 

Οπως και να χει ομως δεν παίζει καποιο ρόλο. Είναι πάντα μια πανεμορφη κοπέλα, που ανεβηκε στη σκηνη, με ενα απλό ντυσιμο (το t-shirt ήταν το αποκορυφωμα για να σταξει το σάλιο στο πατωμα :P ) και χωρις φτιασιδια, να πει ενα ωραίο τραγουδι.

 

Προτιμώ ομως να βλέπω αυτην να τραγουδαει με αυτο το υφος και να χαμογελαει ετσι...να δειχνει δηλαδή οτι το χαιρεται αυτο που κανει και το ζει....αυτο μου δινει περισσοτερο αυτα που θελω να παρω απο τη μουσική ως τεχνη, παρά καποια αλλα ρηχά δηθεν ανθρωπακια του εντεχνου ή του ατεχνου χωρου.

 

 

οκ οκ ειπαμε!

η ματσουκα ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΓΚΟΜΕΝΑ!

στο ενδιαμεσο ομως, αντιπροσωπευει ολα τα σκατα που μας εχουν πνιξει απο παντου.

 

ανθρωποι που το μονο προσον τους ειναι οτι ειναι ομορφοι, λαιφσταιλ, κοσμικες φωτογραφισεις,γκαλα και σκατα στα μουτρα τους.

το ζητημα δεν ειναι λοιπον, αν το πε καλα η αν ειναι φιλοι απο παλια, η αν ειχαν παει μαζι φανταροι.

το ζητημα ειναι τι αντιπροσωπευει και σε ποιος απευθυνεται ο ενας, και σε ποιους ο αλλος.

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ζητημα ειναι τι αντιπροσωπευει και σε ποιος απευθυνεται ο ενας, και σε ποιους ο αλλος.

Δεν το ήξερα ότι όταν ο Μάλαμας γράφει τραγούδια σκέφτεται "απευθύνομαι σε αυτούς και έτσι πρέπει να είναι τα κομμάτια μου"... Τέσπα σε καταλαβαίνω η αλήθεια είναι αλλά παρ'όλα αυτά θεωρώ ότι αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να μας απασχολεί γιατί η συγκεκριμένη κοπέλα αν μη τι άλλο ήταν αξιοπρεπείς όσων αφορά τα media... Νομίζω τουλάχιστον!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να θυμαμαι 15 χρονων πως επαιζε ρε μυστηριε? :P Ουτε καν την υποθεση του σηριαλ δε θυμαμαι πια.

 

Και γενικά γιατί επιμενεις ότι η Ματσουκα εκπροσωπει λαιφσταηλ καγκουριες και γκλαμουρ τσοντες και ξεπεσμους κτλ? Δεν τη βλέπω για τετοιο τυπο.

 

 

 

ΥΓ: Και λίγα για την υποκριτική μου τεχνη. Αν θες να μαθεις πηραμε βραβειο κοινου και μεγαλο ποσοστό αυτού βασιστηκε στην ερμηνεια μου, ως προποτζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μείνει σε ήπιους τόνους η κουβέντα.

 

Επί του θέματος άποψη δεν έχω. Ο Μάλαμας δεν μου αρέσει. Το βίντεο που έβαλε ο Αλέξανδρος δε μ άρεσε (και όχι δεν τραγουδάει καλά)

Αποδέχομαι ότι για τον Άλεξ ξεπούλησε με την Ματσούκα ο Μάλαμας αλλά με αφήνει αδιάφορη το γεγονός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είμαι καθυστερημένος, αλλά όχι.

 

ωπα!

δεν νομιζω να ειπα πως εισαι καθυστερημενος.

απλα το ζητημα αν ο μεταλλας αλλαξε ρουχα μου φαινεται λιγο παιδαριωδες.

απο την αλλη, οπως ειπα, το αν ανεβει στην σκηνη εχει πιο πολυ σχεση με αυτο!

 

αντιπροσωπευει ολα τα σκατα που μας εχουν πνιξει απο παντου.

 

δηλαδη μετα απο αυτο ο μαλαμας ξεπουλήθηκε??

τωρα τον καταπιε το συστημα?

 

απλα εχω διαφορετικη εικονα για τα πραγματα...

η μουσικη ειναι για να την ακους...

 

φιλικα! :)

 

ουτε ειπα πως ξεπουληθηκε, ουτε ειπα τιποτα αλλο βαρυγδουπο.

απλα ολο αυτο το σκηνικο το βλεπω σαν φαουλ.

οσο για το αλλο που λες, για μενα η φουντα ειναι για να την ακους. :)

η μουσικη ειναι για να σε ψυχαγωγει.

τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω, μπορει να κανω και λαθος.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγα στον Μάλαμα αυτή τη φορά μεν, τα έμαθα για την Ματσούκα δε... Η αλήθεια είναι ότι χέστηκα για το ότι την ανέβασε Onstage... Εδώ παίζει σε κέντρα με 180 ευρώ το μπουκάλι, τώρα μας έπιασε ο πόνος για τη μουσική? Μπορεί να είναι φίλοι οι άνθρωποι και να την ανέβασε να πει ένα τραγούδι ή γουατέβα δεν με νοιάζει κιόλας... Γιατί θα πρέπει να είναι ξεπεσμός ή αρνητικό ότι ανέβηκε η Ματσούκα (που μια χαρά φωνούλα έχει κιόλας, και ωραία γυναίκα είναι) να πει ένα τραγούδι? Επειδή ήταν στον Μάλαμα που ΞΑΦΝΙΚΑ επειδή έκανε επιτυχία η πριγκιπέσα έγινε σταρ? Τόσα κοριτσάκια που τραγουδάνε κάθε Πέμπτη-Κυριακή που πληρούν μόνο το δεύτερο (ωραίες γυναίκες) δεν μας νοιάζει συνολικά σαν χώρα και μουσικό ήθος? Και για να μείνουμε στον Μάλαμα, ρε Αλέξανδρε ειλικρινά η Ματσούκα σε χάλασε ή το 80% του κόσμου που (αν και δεν πήγα πάω στοίχημα ότι έγινε και πάλι το ίδιο) σε όλη τη συναυλία ήταν στα @ρχίδι@ του για το τι γίνεται γύρω του και βγάλανε τον σκασμό μόνο για να ακούσουν την πριγκιπέσα ενώ όλη την προηγούμενη ώρα είχανε αναλύσει τα πάντα και σου είχαν πρήξει τα συκώτια? BTW η πριγκιπέσα έχει ακριβώς την ίδια εισαγωγή με το "τούτο τον μήνα" και επίσης είναι από τα πιο μέτρια τραγούδια του Σωκράτη!!!

 

δεν ξερω.

ακριβως επειδη εμφανιστηκε σε πιστα(γιατι ο ζυγος ειναι πιστα) δεν πηγα να τον ακουσω.

ο κοσμος στα λαιβ οπως εχω πει πολλες φορες ειναι για συνεχες ηλεκτροσοκ, οποτε δεν με πειραξε παραπανω απο καθε αλλη φορα και να ανοιξω τοπικ μονο για αυτο.

 

και δεν με νοιαζει για τα ''κοριτσακια'' που τραγουδανε απλα επειδη ειναι ομορφες.

γιατι ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ να μην παω να τις ακουσω.

αλλα τον μαλαμα επιλεγω να τον ακουσω και εχω απαιτησεις σαν καταναλωτης! :)

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα!

δεν νομιζω να ειπα πως εισαι καθυστερημενος.

απλα το ζητημα αν ο μεταλλας αλλαξε ρουχα μου φαινεται λιγο παιδαριωδες.

απο την αλλη, οπως ειπα, το αν ανεβει στην σκηνη εχει πιο πολυ σχεση με αυτο!

 

Βρε δεν είπα ότι με είπες εσύ καθυστερημένο, μην αγχώνεσαι.

 

Απλά ως μη κανένας σοβαρός fan του το βλέπω πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. Δεν τρέχει και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου