Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γενικά γιατί επιμενεις ότι η Ματσουκα εκπροσωπει λαιφσταηλ καγκουριες και γκλαμουρ τσοντες και ξεπεσμους κτλ? Δεν τη βλέπω για τετοιο τυπο.

δεν ειπα τιποτα για τσοντες!

ειπα για λαιφσταιλ εκπομπες τυπου ''βρισκομαστε ολοι μαζι σαββατοβραδο τα πινουμε και διασκεδαζουμε ον καμερα αλλα η εκπομπη εχει γυριστει τεταρτη πρωι'.

μιλησα για σεξυ φωτογραφησεις στο νιτρο.

μιλησα για φωτογραφιες της σε κοσμικες στηλες περιοδικων.

μιλησα για παρεες με τους κωστοπουλους και το λοιπο αφανγκατε.

και τελος, ειναι ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ αταλαντη.

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ετσι και εδω, δεν μπορεις να παρεις τις αποστασεις σου και να πεις ''ωραια μουσικουλα μωρε, ωραιο ουζακι, ωραια γκομενιτσα στο στειτζ, γ*** περασαμε και αποψε''!

 

Μολις περιεγραψες το σαββατοβραδο του ελληνα απο το 1920 και μετα..

 

το ζητημα ειναι τι αντιπροσωπευει και σε ποιος απευθυνεται ο ενας, και σε ποιους ο αλλος.

 

Σαν να ακουω προεκλογικη ομιλια του KKE.

Για μουσικη μιλαμε!

 

Peace  :)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τελος, ειναι ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ αταλαντη.

 

Ακομα δε σε λυγισε το ανεμελο μαλλί, το t-shirt και το αμηχανο χαμογελο της βρε ασπλαχνε ανθρωπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνομαι Αλέξανδρε τι λες αλλά παρ'όλα αυτά πιστεύω πως άδικα μανουριάζεσαι... Βέβαια είναι τελείως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ γιατί και εγώ ας πούμε ξενέρωσα τη ζωάρα μου όταν έμαθα ότι ο Θανάσης έβαλε είσοδο (στον ίδιο χώρο και διοργάνωση με πέρυσι στα 10 ευρώ) φέτος 20 ευρώ και δεν πήγα... Αλλά πιστεύω πως είναι αρνητικότερο η άνοδος του εισιτηρίου (και ο Μάλαμας πέρυσι 10-12 είχε είσοδο) παρά η άνοδος της Ματσούκας... Δηλαδή αν ανεβάσω εγώ στην σκηνή την Ματσούκα δεν θα μου ξαναμιλήσεις???

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δε σε λυγισε το ανεμελο μαλλί, το t-shirt και το αμηχανο χαμογελο της βρε ασπλαχνε ανθρωπα?

 

αν δεν ειχε βγει ποτε στην τηλεοραση να σαι βεβαιος πως θα δηλωνα θαυμαστης για ολα τα αλλα!

το τισερτ μην σε ψηνει!

αυτοι οι βιπς εχουν στυλιστες ακομα και για το για τι θα φορεσουν στην τουαλετα!

ρωτα και τον μιλτο(wrtsxsxsx) πως τον κυνηγαει απο πισω ο στυλιστας του! :P

 

Μολις περιεγραψες το σαββατοβραδο του ελληνα απο το 1920 και μετα..

δεν με ενδιαφερει ουτε ο μεσος ελληνας ουτε το σαββατοκυριακο του! :)

 

 

Σαν να ακουω προεκλογικη ομιλια του KKE.

Για μουσικη μιλαμε!

 

Peace  :)

πις παντα!

αλλα για μενα δεν ειναι ''απλα μουσικη''

ειναι πολλα πιο πολλα!!

 

και εγώ ας πούμε ξενέρωσα τη ζωάρα μου όταν έμαθα ότι ο Θανάσης έβαλε είσοδο (στον ίδιο χώρο και διοργάνωση με πέρυσι στα 10 ευρώ) φέτος 20 ευρώ και δεν πήγα... Αλλά πιστεύω πως είναι αρνητικότερο η άνοδος του εισιτηρίου (και ο Μάλαμας πέρυσι 10-12 είχε είσοδο)

να σου πω, το θεμα της τιμης σπανια με απασχολει!

αφ'ενος ξερω οτι ειναι πολλοι οι παραγοντες που ανεβαζουν την τιμη του εισιτηριου και πολλες φορες τον καλλιτεχνη δεν τον ρωτανε κιολας και αφ'ετερου ποτε δεν πληρωνω μιας και εχω την τυχη να δουλευω μαζι τους.

αλλα καταλαβαινω πως το βλεπεις και σε μεγαλο βαθμο συμφωνω!

 

Δηλαδή αν ανεβάσω εγώ στην σκηνή την Ματσούκα δεν θα μου ξαναμιλήσεις???

οχι. :P

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενδιαφερει ουτε ο μεσος ελληνας ουτε το σαββατοκυριακο του! :)

 

Mαζι σου, αλλα οπως και να το κανεις πρεπει να δεχθεις οτι ειναι μερος της Ελληνικης (με την καλη εννοια) κουλτουρας/παραδοσης. Και μην μου πεις για Οικονομοπουλους, Κιαμους και λοιπους ιθαγενεις γιατι θα σου πω για Βαμβακαρη, Χιωτη, Πανου, Τσιτσανη.....

 

Ξεφυγα, σορρυ, συνεχιστε...

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζι σου, αλλα οπως και να το κανεις πρεπει να δεχθεις οτι ειναι μερος της Ελληνικης (με την καλη εννοια) κουλτουρας/παραδοσης. Και μην μου πεις για Οικονομοπουλους, Κιαμους και λοιπους ιθαγενεις γιατι θα σου πω για Βαμβακαρη, Χιωτη, Πανου, Τσιτσανη.....

 

Ξεφυγα, σορρυ, συνεχιστε...

 

δεν σε πιανω!

εξπλειν! :)

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε πιανω!

εξπλειν! :)

 

 

Απανταω σε αυτο που ειπες νωριτερα "ωραια μουσικουλα,ωραιο ουζακι, ωραια η τραγουδιαρα γ*** περασαμε αποψε" . Και σου λεω οτι απο την εποχη του Βαμβακαρη (ισως και νωριτερα, δεν γνωριζω, αδαης γαρ!) αυτος ειναι ενας απο τους τροπους ψυχαγωγιας/διασκεδασης του Ελληνα και εφοσον τον εχουν τιμησει τεραστιοι μουσικοι σαν αυτους που προανεφερα ΚΑΙ εχουν περασει καμμια 100σταρια χρονια απο τοτε πρεπει να δεχθεις (ασχετα με το αν σε εκφραζει ή οχι) οτι αποτελει πλεον μερος των παραδοσεων μας... Μην λαμβανεις υποψη σου την, σε πολλες περιπτωσεις, σημερινη αλλοτριωμενη μορφη (βλ. τους ιθαγενεις που ανεφερα)  :)

 

Υ.Γ Με κρατησες στο πισι μπαγασα και ηθελα να μελετησω!  :D

Υ.Γ Αυτα που λεω δεν εχουν σχεση με το θεμα που συζηταμε γιαυτο σταματα να μου απαντας!  ;D

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ Αυτα που λεω δεν εχουν σχεση με το θεμα που συζηταμε γιαυτο σταματα να απαντας!  ;D

 

τα παντα εχουν σχεση με το θεμα! :P

 

Απανταω σε αυτο που ειπες νωριτερα "ωραια μουσικουλα,ωραιο ουζακι, ωραια η τραγουδιαρα γ*** περασαμε αποψε" . Και σου λεω οτι απο την εποχη του Βαμβακαρη (ισως και νωριτερα, δεν γνωριζω, αδαης γαρ!) αυτος ειναι ενας απο τους τροπους ψυχαγωγιας/διασκεδασης του Ελληνα και εφοσον τον εχουν τιμησει τεραστιοι μουσικοι σαν αυτους που προανεφερα ΚΑΙ εχουν περασει καμμια 100σταρια χρονια απο τοτε πρεπει να δεχθεις (ασχετα με το αν σε εκφραζει ή οχι) οτι αποτελει πλεον μερος των παραδοσεων μας... Μην λαμβανεις υποψη σου την, σε πολλες περιπτωσεις, σημερινη αλλοτριωμενη μορφη (βλ. τους ιθαγενεις που ανεφερα)  :)

δεν εχω προβλημα με τον βαμβακαρη και την τοτε παρεα του και τον τροπο διασκεδασης του κοσμου τοτε.

οπως δεν εχω προβλημα με τους μετεπειτα λαικους και την παρεα τους και τον τροπο διασκεδασης του κοσμου τοτε.

αλλα σημερα το πραγμα βρωμαει απο παντου.

και δεν με καλυπτει και το γραφω στα παλια μου παπουτσια!

 

τελος το οφτοπικ. :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου