Προς το περιεχόμενο

Συνθ αναλογικά με πολυφωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα καταλήξει στο ομορφο και μεστο ηχο και δυνατοτητες Moog Little Phatty Stage II.

Η πολυφωνια όμως ειναι κατι που δεν με αφηνει αδιαφορο.

Τι υπαρχει ως αντιπρόταση σε keyboard synth?

 

Καλημερα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είχα καταλήξει στο ομορφο και μεστο ηχο και δυνατοτητες Moog Little Phatty Stage II.

Η πολυφωνια όμως ειναι κατι που δεν με αφηνει αδιαφορο.

Τι υπαρχει ως αντιπρόταση σε keyboard synth?

 

Καλημερα.

 

Καλημερα Mr K

Εγω εχω ενα Korg Polysix που δε κουρδιζει με τιποτα (εχει χαλασει η μνημη του)

Η παραφωνία  όμως ειναι κατι που δεν με αφηνει αδιαφορο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογικό, πολυφωνικό και με keyboard... Δεν έχεις πολλές επιλογές, DSI αποκλειστικά και μόνο! Συγκεκριμένα, τσεκάρεις το Prophet 08 και το Poly Evolver Keyboard (το Prophet το έχω παίξει και είναι πολύ ωραίο εργαλείο).

 

Θα έλεγα και το Alesis Andromeda σε μεταχειρισμένο αλλά αμφιβάλλω ότι θα το βρεις και είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα σου ζητήσουν ΤΑ χρήματα για να το πάρεις.

 

Και για να μιλήσω υποθετικά, θα ήταν καλή περίπτωση να βγάλει η DSI κάποια keyboard εκδοχή του Tetra. Έβγαλε ήδη το Mopho Keyboard οπότε ένα τετράφωνο αναλογικό με τιμή μικρότερη ενός Little Phatty... sweet! Όνειρα... :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα Θοδωρη...strange kind of sound you got there...

Alchemist...δεν εχεις αδικο...ειδικα το Andromeda..ειναι ολα τα λεφτα..αλλα θελει και ενα καρο γιουρια....

πακετο η πολυφωνια  :-\

το Prophet..θα θελα να το ακουσω..400 ευρω φθηνοτερο και με υπογραφη του David ...πουλ μουρ...σαουντς γκουντ? ::)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο? Όλα αυτά τα παλιά αναλογικά, δεν χρειάζονται κάποιο service, ανταλλακτικά, τεχνικούς? Είναι εύκολα όλα αυτά?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι και ο καθημερινος εφιαλτης Μαραθον.

Οσοι γνωστες και κατεχοντες απαντανε,παντως κατ εμε ειχα εμπιστοσυνη στο επισημο σερβις της κατασκευαστριας εταιριας.Και ας αργησει να ερθει πισω το οργανο, παρα να μεινει στην οποια αντιπροσωπεια εδω Ελλαδα απο τις οποιες εκτος απο μια, δεν εμεινα ευχαριστημενος  ασχετως τιμης οργανου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως κατ εμε ειχα εμπιστοσυνη στο επισημο σερβις της κατασκευαστριας εταιριας.

Μιλάς για "σημερινά" όργανα ή για παλιά?...μου θύμισες ότι έχω ένα Roland piano του 78 που σίγουρα θέλει κάποιος να το δεί

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη με ενδιαφερει αμεσα το παρον θεμα, οποιος εχει Prophet 08 keyboard και μενει στην Αθηνα, ας επικοινωνησει μαζι μου να το δω απο κοντα το οργανο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για "σημερινά" όργανα ή για παλιά?...μου θύμισες ότι έχω ένα Roland piano του 78 που σίγουρα θέλει κάποιος να το δεί

Το θεμα εδω ειναι για σημερινα αναλογικα.Για παλαιοτερης κατασκευης οπως το δικο σου, αν χρειαζεται σερβις, ειδικα για Roland, υπαρχει ο αναλογος guru. Σιγουρα θα γνωριζει πολλα περισσοτερα.Καντου ενα πμ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου