Προς το περιεχόμενο

επιλογη ultra-super-very-hi gain λαμπατου ενυσχητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα ειναι ξεκαθαρο.

Ο ανθρωπος ζητησε οτι καλυτερο μπορει να παρει ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ BUDGET ΤΟΥ.

 

Οτιδηποτε αλλο πανω απο εκει ειναι απλα φιλοσοφικη συζητηση.

Σε αναριθμητα threads οπου ζητανε συμφορουμιτες καποια συμβουλη ή καποια προταση για την επομενη αγορα , παντα θα υπαρξει καποιος που θα προτεινει την πιο ακριβη λυση.

Χαιρω πολυ ρε φιλε αλλα τι να το κανω ?

Ξερω οτι οι Diezel ειναι μαματοι αλλα δεν μπορω να δωσω 3 μισθους για να τους παρω γιατι μετα θα πρεπει να τρωω απο το συσσιτιο του δημου .

Επισης οι πιο πολλοι εδω μεσα ειναι bedroom players αντε και να τζαμαρουν με τους φιλους τους 2 φορες τον μηνα.

Τι να τον κανω τον triple recrifier στο τριαρι στα Σεπολια ?

 

 

Δεν ειναι ο xminor ειρωνας . Απλα εσυ SonicBlister πηδας την κουβεντα .

 

 

 

ρε ξεκουρδιστε πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως καποτε εμεις οι δυο διαφωνουσαμε...?? ευχαριστω με εκπροσωπησες ...

 

βασικα η αποψη οτι δεν γινεται να φτιαξω καλο hight gain ηχο με τα χρηματα που μπορω να δωσω με απογοητευει λιγο... γενικα οι δυνατοτες μου ειναι αυτες που προανεφερα... ευχαριστω τον φιλο παραπανω που μου προτεινε καποιες λυσεις των 3000 ευρω αλλα δυστηχως δεν εχω αυτη την δυνατοτητα , αλλα και αν ειχα μαλλον δεν θα τα εδινα γιατι δεν ειμαι επαγγελματιας... θα αλλαζα αυτοκινητο πιθανοτατα...οσ για κιθαρες , ειμαι πληρης !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

όσο για τους vht, μια και έχω παίξει αρκετά σε studio με το pitbull, θα έλεγα ότι είναι ένας μετριότατος στενός ενισχυτής, πολύ σκληρός και ότι ξεΐνη. Για 1000 ευρώ ο pitbull είναι μια μέτρια επιλογή. ΠΧ ένας orange rocker 30 με 850, έχει λιγότερο modern ήχο μεν, άπειρο gain να παίξεις ότι θες και φανταστικά καθαρά.

Επιμένω ότι το hight gain είναι οι ενισχυτές που προανέφερα συν τον CAE. Τα αλλα είναι περίπου

 

Εντάξει μπορείς να την βγάλεις και ποιό φτηνά με Peavey 5150 κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Αρης ΕΔΩΣΕ ΟΡΙΟ...

800Ε..

Το να προτεινετε μηχανηματα των 3000 επειδη τα εχετε η επειδη εχετε παιξει η δε ξερω και γω τι δειχνει ενα πραγμα...Οτι ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΟΒΑΡΕΣ...οποτε τα μπρικια και οι 7 ενισχυτες ειναι για να προκαλεσετε τι?Το θαυμασμο για τις γνωσεις σας και τον εξοπλισμο σας?Το μονο που καταφερνουν κατι τετοιες συμπεριφορες κομπορημοσυνης(γιατι ΕΓΩ τετοιες τις θεωρω) ειναι να αντιμετωπιζεστε με χλευασμο η ειρωνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι ασόβρακος συμφωνώ 100% με τον φίλο SonicBlister  :D

Δεν μπορείς να βγάλεις καλό ήχο με 800 ευρώ.

Αντε να τα κάνεις 1000+ να πάρεις μεταχειρσμένο Peavey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hight gain = $$$$ .

The end.

 

ε λοιπόν εγώ πιστεύω πως ο SonicBlister τελικά αναφέρεται σε κάποιο ΑΛΛΟ ήχο που λέγεται hight-gain και πράγματι απαιτεί $$$$...

 

δεν εξηγείται αλλιώς...

 

ιτ γουόζ ολ α μπιγκ μισαντερστάντινγκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε sonicblister επαναλαμβαω οτι ευχαριστω για τις προτασεις σου... θελω να σου πω οτι δεν μας ειπες τιποτε καινουριο αφου τους εν λογω ενυσχητες τους ξερουμε ολοι εδω μεσα και τους εχουμε 10000000ακης συζητησει... επισης επαναλαμβανω οτι δεν ειμαι επαγγελματιας και οτι συμβιβαζομαι και με εναν καλο χαι γκειν ηχο και δεν χρειαζομαι τον ενυσχητη του πετρουτσι για να παιξω αφου δεν ειμαι πετρουτσι.... δεν ξερω το κατα ποσο ανοητο ειναι κανεις να λεει εχω 700 ευρω βοηθηστε να βρω εναν ενυσχητη της προκοπης , αλλα τωρα τα βαζεις με ολους γιατι σου λενε οτι αφενως εισαι απολυτος στο οτι οποιος δεν εχει 4000 ευρω και παιζει μεταλ καλυτερα να αλλαξει χομπυ και αφετερου απο την στιγμη που δεν εχεις να προτεινεις κατι που να με βοηθησει μπορεις να μην συμετεχεις στην συζητηση , διαφορετικα και προτεινεις πραγματα τα οποια δεν εχουν νοημα και χαλας το ποστ μου που ηθελα πολυ καιρο να ανοιξω αλλα περιμενα να περασει λιγος καιρος γιατι τα παιδια εχουν απαντησει θεματα επιλογης ενυσχητων 100000000000000 φορες ( ασχετα αν δεν με καλυψε καποιο απο αυτα ). αν εδινα 200 ευρω για λαμπατο να καταλαβω την αντιθεση σου , ομως στα 700 ευρω ισως κατι να υπαρχει... μανει μανει ο 6505 υπαρχει... τον θεωρεις μουφα ? χαλαρα δεν επιτιθεμαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου