Προς το περιεχόμενο

επιλογη ultra-super-very-hi gain λαμπατου ενυσχητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης για τον peavey valveking δεν ειπε κανεις τιποτα βρε παιδια... ειναι μουφα ?

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_head.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ε λοιπόν εγώ πιστεύω πως ο SonicBlister τελικά αναφέρεται σε κάποιο ΑΛΛΟ ήχο που λέγεται hight-gain και πράγματι απαιτεί $$$$...

 

δεν εξηγείται αλλιώς...

 

ιτ γουόζ ολ α μπιγκ μισαντερστάντινγκ...

 

οντως παιδια μη τα μπερδευουμε ο SonicBlister αναφερεται σε ΑΛΛΟ ηχο,εμεις ας συνεχισουμε για τον ηχο hi-gain

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης για τον peavey valveking δεν ειπε κανεις τιποτα βρε παιδια... ειναι μουφα ?

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_head.htm

 

Αν μπορεις να παρεις το Μπουγκερα με τα ιδια χρηματα δε νομιζω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη...

Νομιζω οτι ο 6262 ειναι πολυ ανωτερος...

Εχω ακουσει και τους 2...

Ο Valve King ηταν καποτε ο φτηνος πλην τιμιοτατος made in china λαμπατος...

Ο τιτλος αυτος πλεον ανηκει στη Bugera...

Μη κολλας στα ονοματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι τα 1000 θα πήγαινα στο ebay και θα κοίταγα για engl savage, για καινούριο orange rocker 30 που έχει 850, η για κάποιο άλλο engl μέχρι τα 1000 αλλα καλύτερα τον savage και ας είναι μεταχειρισμένος.

επίσης να κάνω και ένα πολύ φιλικό σχόλιο.

τους ακριβούς ενισχυταί και τις πανάκριβες κιθάρες δεν τις έχουνε η πλούσιοι ούτε η επαγγελματίες απαραίτητα. τις έχουνε αυτή που απλά το θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως παιδια μη τα μπερδευουμε ο SonicBlister αναφερεται σε ΑΛΛΟ ηχο,εμεις ας συνεχισουμε για τον ηχο hi-gain

 

Προφανως σε κερματα του Ευρω που αν τοποθετηθουν το ενα πανω στο αλλο θα φτανουν σε μεγαλο h(e)ight...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να το εχω ξαναποσταρει, αλλα τον απολυτο μεταλ ηχο τον βγαζεις μονο ετσι:

 

 

Μπονους: Δουλευει και με μπασο, ντραμς, φωνη κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι τα 1000 θα πήγαινα στο ebay και θα κοίταγα για engl savage, για καινούριο orange rocker 30 που έχει 850, η για κάποιο άλλο engl μέχρι τα 1000 αλλα καλύτερα τον savage και ας είναι μεταχειρισμένος.

επίσης να κάνω και ένα πολύ φιλικό σχόλιο.

τους ακριβούς ενισχυταί και τις πανάκριβες κιθάρες δεν τις έχουνε η πλούσιοι ούτε η επαγγελματίες απαραίτητα. τις έχουνε αυτή που απλά το θέλουν.

 

μα πως ? εγω δεν εχω ας πουμε 4000 ... εν τω μεταξυ κυκλοφορω με ενα σεατ κορντομπα που συντομα θα με αφησει οποτε... αν και θελω εναν mesa ειναι δυσκολο !!! επισης δεν ξερω και αν ειχα τοσα χρηματα αν θα τα εδινα για ενυσχητη τοσο ακριβο... γιατι ? για να με ακουει η κυρα κατινα απο απεναντι οταν απλωνει τα ρουχα ? μενω σε πολυκατοικια οποτεπανω απο το ενα δεν προκειται να το ανοιξω... φαντασου λοιπον εναν mesa που θα το ανοιγω μεχρι το ενα και που και που στο στουντιο θα χαιρομαι και σπανια σε κανενα λαιβ... που σε αυτη την περιπτωση κουβαλαω την rp500 μαζι μου που εχει προσομειωση mesa και μπορω με εναν αλλον λαμπατο των 700 ευρω να πλησιασω σε ενα 80% τον μεσα... καπως ετσι το σκεφτομαι εγω... καλα αυτα που λες και οντως αμα καποιος το βαλει μερακι μπορει σε 6 μηνες να μπορω να το παρω αλλα δεν το κανω , ειδικα εν μεσω κρισης γιατι τωρα μπορει να ειμαστε καλα και να εχουμε δουλεια και να ειμαστε οκ... αυριο ομως δεν ξερεις... οποτε ειναι δυσκολες αυτες οι αποφασεις και τα ανοιγματα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα επαιρνα κατι τετοιο...

 

Peavey 6505 metal riffs

 

ΠΡΟΣΟΧΗ  : ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ!!!!

ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ !!!!

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου