Προς το περιεχόμενο

επιλογη ultra-super-very-hi gain λαμπατου ενυσχητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω φιλε Αρη θα σου προτεινα να παρεις μια προενισχυση και να ξεμπερδευεις

 

Παιζω με ενα ENGL E530 (τιμη γυρω στα 500 ευρω στο γερμανο) τον οποιο τον στελνω σε ενα Rocktron τελικο και κατοπιν σε μια Framus 2x12 καμπινα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο αυτο το σετ.

 

Ειναι καργα μαματος για μεταλ και εχει και πολυ καλα καθαρα.

 

Και το σημαντικοτερο το σετ αυτο κοστιζει γυρω στα 1000 ευρω αν ξεπερναει λιγο το οριο που εθεσες αλλα οπως και να εχει και το Bugera να αγοραζες ενα 250-αρι για καμπινα το εδινες...

:) :) :)

 

As He creates so He destroys.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άντε πάλι...κάποιοι πρέπει να ρίξουν λίγο τον εγωισμό τους εδω μέσα! Tί τιμές ειναι αυτές ρε παιδιά που βάζετε;;; Παλικάρι μου, πήγαινε και ρίξε μια ματιά στους ενισχυτές που παρέθεσες στην αρχή και κοίτα ποιός σου αρέσει και κάνει για τα γούστα σου.Μιά χαρά ειναι αυτά που έχεις βάλει στο μάτι!Ούτις ή άλλως δεν διαθέτεις και το τρελό budget,επαγγελματικά δέν παίζεις (στο εύχωμαι πραγματικά κάποια στιγμή)αλλά μπορείς άνετα να βρείς τον ήχο που θέλεις με αυτά τα μηχανήματα και να βγάλεις αρκετά αξιοπρεπή και ικανοποιητικό ήχο.

 

Υ.Γ. Κατα την γνώμη μου....καλύτερα 2x12 καμπίνα για το σπίτι!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βοηθήσω και το παιδί εγω σου προτείνω να πάρεις είτε τον bugera είτε κάποιον orange που έχουν άπειρο gain...αλλά θα σε βοηθήσουν άλλοι ,που είναι λογικοί στις τιμές και ξέρουν σε τι εποχή βρίσκονται, που ξέρουν πιο πολλά απο μένα για hi(ght)-gain ενισχυτές ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαπα ειναι,ουτε 6.000 ευρω δεν κανει... ;D ;D

 

 

χα χα χα χα οταν ο ανθρωπος εχει χιουμορ... μπραβο... πολυ καλο...

 

Αγοραστε μεταχειρισμεναααααααα.

Για μενα, μεγαλο λαθος μου που εδωσα λεφτα για καινουρια μηχανηματα 1-2 φορες στο παρελθον.

Απο τοτε ebay και παλι ebay.

και απο τη στιγμη που βρισκεις ΑΦΘΟΝΟΥΣ 5150/6505 με 5-6 κατοσταρικα, randall ακομα ποιο φτηνα, single rectifier με 650, dual rec με 800 :o .......... τι να λεμε τωρα?

 

 

 

η ιδεα του mesa με 800 ευρω αλλα και του 6505 με 500-600 ευρω με ενθουσιασε και θα το ψαξω... και ευχαριστω...

 

γενικα ο μπουγκερα απο οτι εχω ακουσει στο διαδυκτυο που δεν ειναι και το καλυτερο για να βγαλεις συμπερασμα  βεβαια αλλα  εχω διαπιστωσει οτι ειναι μια χαρα απο αποψη ηχου... το προβλημα ειναι οτι διαβαζω σχολια οτι χαλανε , σπανε , διαλυονται , ανατιναζονται , οτι ακουγονται περιεργοι ηχοι κτλ και αυτο με αγχωνει... γιατι τοσα χρονια παιζω με εναν bandit 112 ο οποιος σε χαμηλες εντασεις ειναι παρα πολυ καλος για τα αυτια μου , σε δυνατες γινεται μαπα καθοτι τραντζιστορ ομως κατι που αναγνωριζω στην πιβι απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου ειναι η αξιοπιστια... πολυ γερο μηχανακι... και γι αυτο αγχωμαι λιγο γιατι αντε και εχεις εγγυηση και τον στελνεις πισω στον τομαν τον μπουγκερα... η ολη διαδικασια ομως του να πακεταρεις να επικοινωνεις με μειλ κτλ ειναι πραγματικα πολυ κουραστικη και οταν τελειωσει και η εγγυηση  . τοτε ?? χωρις βεβαια να επιβαλει κανεις οτι ο 6505 δεν χαλαει ποτε αλλα υποτιθεται οτι ειναι πιο σκυλι... επισης προτιμω να κανω λιγη υπομονη και να παρω εναν 6505 αν τελικα ειναι αυτο που ψαχνω παρα να δωσω 800 και να εχω μουφα ενυσχητη παλι... αυτο που θα παρω εχω σκοπο να το κρατησω 5-7 και βαλε χρονια... οποτε θελω να ειναι κατι αξιοπιστο και να με ευχαρηστει... τωρα που θεσαται και τους orange , αν ξερει καποιος που θα μπορουσα να ακουσω ας μου πει... επισης αν καποιος απο εδω παιδια εχεις καποιον απο τους ενυσχητες που με ενδιαφερουν και δεν θεωρει μεγαλο χασιμο χρονου , ας με δεχτει αν γινετα 10 λεπτα στο σπιτι του να δοκιμασω τι εχει ωστε να καταληξω καπου...παντως παιδια σας ευχαριστω πολυ... υπαρχει μεγαλη ανταποκριση και ευχαριστω πολυ παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι τα 1000 θα πήγαινα στο ebay και θα κοίταγα για engl savage, για καινούριο orange rocker 30 που έχει 850, η για κάποιο άλλο engl μέχρι τα 1000 αλλα καλύτερα τον savage και ας είναι μεταχειρισμένος.

επίσης να κάνω και ένα πολύ φιλικό σχόλιο.

τους ακριβούς ενισχυταί και τις πανάκριβες κιθάρες δεν τις έχουνε η πλούσιοι ούτε η επαγγελματίες απαραίτητα. τις έχουνε αυτή που απλά το θέλουν.

 

Kαλα θα ξεχασουμε και αυτα που ξεροαμε εδω μεσα! Το παιδι ουτε επαγγελματικα παιζει ουτε εχει την οικονομικη ανεση  να σκαει 4000 ευρωπουλα για μουσικο εξοπλισμο.Εγω αυτη τη στιγμη  την βγαζω με εναν blackstar HT club 40 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Για το σπιτι ειμαι υπεραρκετο  και βγαζει ακομα και live σε κανενα κλαμπακι..Και δεν με ενδιαφερει καν να σκασω 4 χιλιαρικα ετσι για μοστρα γιατι 4000 σκανε αυτοι που τους περισσευουν οι λαλακες που αφηνουν την οικογενεια να πεινασει για να εχουν hight gain(;D) ηχο και αυτοι που νομιζουν οτι με το να εχεις πανακριβο εξοπλισμο και πολλες πανακριβες κιθαρες σε κατατασσουν αυτοματα σε Pro..Aρ..δια χρειαζουνται τιποτα αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα θα ξεχασουμε και αυτα που ξεροαμε εδω μεσα! Το παιδι ουτε επαγγελματικα παιζει ουτε εχει την οικονομικη ανεση  να σκαει 4000 ευρωπουλα για μουσικο εξοπλισμο.Εγω αυτη τη στιγμη  την βγαζω με εναν blackstar HT club 40 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Για το σπιτι ειμαι υπεραρκετο  και βγαζει ακομα και live σε κανενα κλαμπακι..Και δεν με ενδιαφερει καν να σκασω 4 χιλιαρικα ετσι για μοστρα γιατι 4000 σκανε αυτοι που τους περισσευουν οι λαλακες που αφηνουν την οικογενεια να πεινασει για να εχουν hight gain(;D) ηχο και αυτοι που νομιζουν οτι με το να εχεις πανακριβο εξοπλισμο και πολλες πανακριβες κιθαρες σε κατατασσουν αυτοματα σε Pro..Aρ..δια χρειαζουνται τιποτα αλλο..

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η λύση Axe Fx,θα το είχα πάρει αλλά έχω 7 ενισχυτές.

 

Φιλτατε ffmakis,

Κατα την ασημαντη και ταπεινη μου γνωμη οι 7 ενισχυτες και οι πολλες πανακριβες κιθαρες ειναι αχρηστες οταν στην τελικη καποιος δεν ξερει να βαραει ουτε τρια ακορντα...

Σκεψου λιγακι αυτο που σου λεω. ;)

 

Φιλικα παντα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε ffmakis,

Κατα την ασημαντη και ταπεινη μου γνωμη οι 7 ενισχυτες και οι πολλες πανακριβες κιθαρες ειναι αχρηστες οταν στην τελικη καποιος δεν ξερει να βαραει ουτε τρια ακορντα...

Σκεψου λιγακι αυτο που σου λεω. ;)

 

Φιλικα παντα. :)

 

Μαθαίνω ....μου κάνει ιδαίτερα μαθήματα κάποιος είδικός στα ακόρντα  ;D ;D ;D

Σημερα έμαθα 3 ακόρντα.

 Em      D       C       D

e---0------------------------------|

B-----0-----3-------1-------3------|

G-------0-----2-------0-------2-2--|   ] 2x

D-2-------0-----0-------2-0--------|

A-----------------3----------------|

 

Εδώ είναι ο Δάσκαλος μου

 

Rocky Singing Dog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου