Προς το περιεχόμενο

επιλογη ultra-super-very-hi gain λαμπατου ενυσχητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλτατε ffmakis,

Κατα την ασημαντη και ταπεινη μου γνωμη οι 7 ενισχυτες και οι πολλες πανακριβες κιθαρες ειναι αχρηστες οταν στην τελικη καποιος δεν ξερει να βαραει ουτε τρια ακορντα...

Σκεψου λιγακι αυτο που σου λεω. ;)

 

Φιλικα παντα. :)

 

 

δηλαδη αυτος που ξερει 2 ακορντα πρεπει να παιζει με line6

αυτος που ξερει 3 να εχει bugera

και αυτος που ξερει 5 κλιμακες και 130 ακορντα πρεπει να εχει μες στο σπιτι του ολο το στοκ του νακα ?

 

Σκεψου λιγακι αυτο που σου λεω.  ;)

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λιγη κατανοηση για τους φιλους μας... Δεν πρεπει να ειμαστε τοσο σκληροι απεναντι στους φιλους που εχουν τη μανια με τους πανακριβους ενισχυτες , κιθαρες κτλ Ειναι κατι σαν ασθενεια που δεν μπορεις να την ελεγχεις. Μπορει ολοι καποια στιγμη να το παθουμε, ειδικα αν εχουμε τα οικονομικα περιθωρια. Η αγαπη για το οργανο σε οδηγει εκει και η βιασυνη να ακουσεις τον ευατο σου να παιζει εντυπωσιακα. Αντι να λιωσεις στην εξασκηση για να βελτιωθεις, πιστευεις οτι ολα θα αλλαξουν με ενα ακριβο εξοπλισμο. Και οταν διαπιστωσεις οτι δεν ακουγεσαι και πολυ καλα ουτε με τον ακριβο εξοπλισμο, αγοραζεις ακριβοτερο κοκ. Οταν καποια στιγμη διαθετεις οτι καλυτερο υπαρχει και βλεπεις οτι καποιοι διπλα σου ακουγονται καλυτερα με τον valvestate ανασκουμπωνεσαι και αρχιζεις να δουλευεις η τα πουλας ολα και σταματας να παιζεις (το εχουμε δει το εργο αυτο πολλες φορες). Επομενως οι ειρωνιες και οι κακιουλες απεναντι στα παιδια δε νομιζω οτι ταιριαζουν στο forum αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθαίνω ....μου κάνει ιδαίτερα μαθήματα κάποιος είδικός στα ακόρντα  ;D ;D ;D

Σημερα έμαθα 3 ακόρντα.

 Em      D       C       D

e---0------------------------------|

B-----0-----3-------1-------3------|

G-------0-----2-------0-------2-2--|   ] 2x

D-2-------0-----0-------2-0--------|

A-----------------3----------------|

 

Εδώ είναι ο Δάσκαλος μου

 

Rocky Singing Dog

 

με τετοιο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ...δασκαλο ποιος νοιαζεται?

 

ΦΟΒΕΡΟ το σκυλακι σου Μακη!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγη κατανοηση για τους φιλους μας... Δεν πρεπει να ειμαστε τοσο σκληροι απεναντι στους φιλους που εχουν τη μανια με τους πανακριβους ενισχυτες , κιθαρες κτλ Ειναι κατι σαν ασθενεια που δεν μπορεις να την ελεγχεις. Μπορει ολοι καποια στιγμη να το παθουμε, ειδικα αν εχουμε τα οικονομικα περιθωρια. Η αγαπη για το οργανο σε οδηγει εκει και η βιασυνη να ακουσεις τον ευατο σου να παιζει εντυπωσιακα. Αντι να λιωσεις στην εξασκηση για να βελτιωθεις, πιστευεις οτι ολα θα αλλαξουν με ενα ακριβο εξοπλισμο. Και οταν διαπιστωσεις οτι δεν ακουγεσαι και πολυ καλα ουτε με τον ακριβο εξοπλισμο, αγοραζεις ακριβοτερο κοκ. Οταν καποια στιγμη διαθετεις οτι καλυτερο υπαρχει και βλεπεις οτι καποιοι διπλα σου ακουγονται καλυτερα με τον valvestate ανασκουμπωνεσαι και αρχιζεις να δουλευεις η τα πουλας ολα και σταματας να παιζεις (το εχουμε δει το εργο αυτο πολλες φορες). Επομενως οι ειρωνιες και οι κακιουλες απεναντι στα παιδια δε νομιζω οτι ταιριαζουν στο forum αυτο.

 

 

Μπορεί να ειναι σωστά αυτά που λές κατα κάποιο τρόπο,αλλά όταν ένας ζητάει βοήθεια σύμφωνα με κάποιο budget που διαθέτει, δεν χρειάζεται κιόλας να μπαίνει όποιος νά'ναι και να του λέει πάρε κάτι πoλύ πιο ακριβό διότι μόνο σε αυτά τα χρήματα μπορείς να πάρεις κάτι που αξίζει!Νομίζω πως καλύτερα να μήν ασχολούνται αυτοί που τους έχει γίνει εμμονή το πάθος τους στο να ξοδέυουν όσο γίνεται περισσότερα για να αποκτήσουν τον "θεικό" για αυτούς ήχο..... και να κοιτάζουν λίγο την ουσία με κάποιο σεβασμό προς τον καθένα εδώ μέσα που υποβάλει μια ερώτηση ή θέλει μία συμβουλή σε κάτι.Δηλαδή με όλο τον σεβασμό να μήν απαντάνε καλύτερα.Money is not the issue here,but good understanding when someone has a problem at the end.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δηλαδη αυτος που ξερει 2 ακορντα πρεπει να παιζει με line6

αυτος που ξερει 3 να εχει bugera

και αυτος που ξερει 5 κλιμακες και 130 ακορντα πρεπει να εχει μες στο σπιτι του ολο το στοκ του νακα ?

 

Σκεψου λιγακι αυτο που σου λεω.  ;)

Oχι δεν παει ετσι. Ο καθενας παιζει με οτι γουσταρει, οτι τον βολευει , και οτι μπορει να αντεξει η τσεπη του.Και μπορω να σου δωσω πολλα παραδειγματα ατομων που παιζουν επαγγελματικα ειναι φοβεροι σε αυτο που κανουν και εχουν αποσπασει φοβερες κριτικες απο πολλα γνωστα μουσικα περιοδικα και την βγαζουν απλα με μια κιθαρα της ταξεως 400 ευρω και με μια πεταλιερα.Το  αν καποιος εχει την οικονομικη ανεση και αντεχει η τσεπη του mesa boogie,Diezel κτλ μαγκια του. Το αν καποιος Βαζει το παθος του για πανακριβα μουσικα οργανα πανω απο τις οικονομικες του δυνατοτητες και πανω απο την οικογενεια του προβλημα του. Εγω φιλε μου αν διαβασεις καλα, ειπα οτι ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ πιστευω οτι ειναι αχρηστο να εχεις 10 κιθαρες και 7 ενισχυτες οταν δεν ξερεις να παιζεις.

Μα πανω απ'ολα εναι απαραδεκτο να κανει καποιος χυδαια επιδειξη των αποκτηματων του και να βγαζει σκαρτα ολα τα αλλα που δεν αντιστιχουν σε εργαλεια της ταξεως των 4000 χιλιαδων ευρω.Δηλαδη ολοι εμεις οι αλλοι που δεν εχουμε triple rectrifier τι κανουμε δηλαδη? Αν ειναι να πουλησω κανενα οικοπεδο για να εχω HI(ght) gain ηχο.

 

Το παιδι εθεσε ενα budget και αν εχετε καμια προταση σε αυτα τα λεφτα καλως αν οχι μην σχολιασετε καν.

 

Σκεψου αυτα που ειπα! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειπωθηκε βαριεμαι να διαβασω ολο το thread, o καλυτερος high end ενισχυτης ειναι ο VHT Ultralead 100, ολα τα αλλα ειναι απο κατω, τα εχω δοκιμασει, τα ξερω...

εχει 3600 αν τα εχεις το παιρνεις, αν οχι διαβασε πριν ή παρακατω...

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειπωθηκε βαριεμαι να διαβασω ολο το thread, o καλυτερος high end ενισχυτης ειναι ο VHT Ultralead 100, ολα τα αλλα ειναι απο κατω, τα εχω δοκιμασει, τα ξερω...

εχει 3600 αν τα εχεις το παιρνεις, αν οχι διαβασε πριν ή παρακατω...

 

Φίλος όποτε θέλεις μπορώ να σου αλλάξω την λανθασμένη σου άποψη  ;D ;D

Ντροπή κάνεις επίδειξη του HIght  gain ενισχυτή σου  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη αν σας ενοχλω ...

 

τελικα ποιον να παρω ? τον 6505 μεταχειρισμενο η τον bougera καινουριο ? η και μεταχειρησμενο με καλυτερη καμπινα ?

απαντηστε μου και συνεχιστε.... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη αν σας ενοχλω ...

 

τελικα ποιον να παρω ? τον 6505 μεταχειρισμενο η τον bougera καινουριο ? η και μεταχειρησμενο με καλυτερη καμπινα ?

απαντηστε μου και συνεχιστε.... ;D ;D ;D

 

 

αρη να υπολογιζεις και τα λεφτα για το hotplate γιατι με 100αρα κεφαλη και half stack δεν σε βλεπω να ανοιγεις πανω απο το 2 και ειναι κριμα.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου