Προς το περιεχόμενο

Τι να κάνω για να δουλέψει το Guitar Rig?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω ένα pc με 6gDDR3 ram και ι7 3,2ghz και εξωτερική κάρτα ήχου m-audio profire 610.Nα φανταστώ πρέπει να πάρω monitor?Μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?Να πω επίσης οτι για κάποιον λόγο μου βγάζει CPU over στο guitar rig και δεν πάιζει τίποτα.any ideas?  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίζω και ‘γω με το Guitar Rig αλλά ένας φίλος που το ήξερε μου είπε και αγόρασα το Guitar Rig Mobile που είναι στην ουσία μία ελαφριά έκδοση του Guitar Rig software  μαζί με μία κάρτα ήχου στην τιμή των 99€. Παίζω με ένα Mac mini με 2Gb ram και η απασχόληση της CPU δεν είναι μεγαλύτερη από 20-25%. Νομίζω -με τις λίγες γνώσεις μου για τα PC- ότι πρέπει να τσεκάρεις αν η κάρτα που χρησιμοποιείς είναι συμβατή με Asio 2.0 που χρειάζεται για το Guitar Rig. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δεν μπορώ να πω με βοήθησαν.Η κάρτα από ότι δίαβασα είναι συμβατή.Πως γίνεται να μου βγάζει πρόβλημα με το CPU όταν το pc έχει τόσο καλά specs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι??? ???

Πως μπορουμε να απαλαγουμε απ το τοοοοσο ενοχλητικο latency? :-[

 

Με μια καλη καρτα (firewire η PCI).

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Βρε satanikoskioftes, κάποιες φορές δεν είναι τα λεφτά ούτε τα "άλογα του κινητήρα" που κάνουν κάτι να δουλεύει σωστά... Η άγνοια παραμένει άγνοια. Και εμείς εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε, αλλά στον τοίχο χτυπάς το κεφάλι σου. Διάβασε τα σχετικά άρθρα για υπολογιστές πρώτα αλλά και τις σχετικές συζητήσεις και κυρίως τους κανονισμούς που λένε για το πειρατικό λογισμικό. Οταν έχεις το ακριβότερο μίξερ μαγειρικής και δεν είσαι μάγειρας έτσι κι αλλιώς και ακόμα χειρότερα δεν ξέρεις να ακολουθείς μια συνταγή γι αυτό που θες να φτιάξεις, τι περιμένεις να σερβίρεις;

 

Τεσπα, ο υπολογιστής είναι συνδυασμός hardware και SOFTWARE. Το hardware θέλει drivers και κάποιες απλές ρυθμίσεις για να συνεργαστεί με το software που τις αναφέρει στην πρώτη σελίδα το manual του hardware (της κάρτας ήχου) αλλά και του προγράμματος που θέλεις να συνεργαστεί. Ξεκινα από εκεί.

Είναι οι σωστοί drivers (ASIO 2) εγκατεστημένοι;

Είναι επιλεγμένοι στα settings του προγράμματος;

Αν αυτά είναι οκ, τότε το πρόβλημα σου είναι αλλού και δύσκολο να σε βοηθήσουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν  είναι οτι δέν έχω σχέση με τα pc απλώς δεν έχω σχέση με μουσική και pc.Oi drivers είναι σωστά εγκατεστημένοι.'Αμα ήταν τόσο απλό δεν θα σας ρώταγα.Μπάι δε γουέι δεν είπα ποτέ ότι το πρόγραμμα είναι πειρατικό.Τέλος παρακαλώ να λείπουν τα ειρωνικά σχόλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου