Προς το περιεχόμενο

εχασα...τον μετρονομο!!!


ESP1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον...ειμαι κοντα στα ορια της παρανοιας :lol:

 

 

uninstall/install και ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ!!!!δεν εχω μετρονομο!!!!

 

 

καποιος...βοηθεια...θα αυτοκτονησω με σκουριασμενες χορδες στο τελος :?

 

 

δεν αντεχω αλλο να πρεπει να βαλω midi χτυπημα σε ταμπουρο για να γραφω...ειναι θανατος.

 

 

 

βοηθειααααααααααααααααααα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οταν πατησες audio click εκανες apply?

επισης γραφεις::

 

''στην εξοδο απο το panel(αυτο με τα πολλα κουμπακια play, stop κτλ icon_lol.gif )μου δειχνει πως εχει σημα.(ανεβαινει η μπαρα στα κλακ, κλακ, κλακ...)''

 

εννοεις το transport??κανονικα αν δουλευεις με τον μετρονομο του cubase δεν θα επρεπε να εμφανιζεται κατι τετοιο...απο που παιρνεις κλικ??

 

απενεργοποιησε το midi click και ασε το audio click(apo to metronome set up..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο transpot bar μου διχνει πως "τρεχει" ο μετρονομος στο midi out activity.αυτο γινεται οταν εχω ενεργοποιημενο το midi click.

 

δοκιμασα με τους εξης τροπους:

 

-midi click μονο του...τιποτα

-audio click μονο του...παλι τιποτα

-και audio click και midi click μαζι...ολα...τιποτα και παλι

 

 

ειδα μηπως και εχει αλλαξει κατι στις ρυθμισεις της καρτας ηχου και καλου κακου φορτωσα ενα setup που ειχα κανει στις ρυθμισεις αυτες...παλι τιποτα :?

 

και φυσικα παλι το audio click μονο του δεν δουλευει...

 

 

θα φαω την κιθαρα μου οπως παει η κατασταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω να σε βοηθησω για το συγκεκριμενο προβλημα αλλα θελω να σου πω οτι με uninstall και install δεν αλλαζουν οι ρυθμισεις που εχεις κανει (πιθανον αυτες να ευθυνονται) . σου προτεινω να βρεις καποιον που εχει εμπειρια απο υπολογιστες (υπαρχουν αφθονοι συνηθως ειναι κατι περιεργοι πιτσιρικαδες :) ) και να κανεις uninstall και μετα να σβησεις ολα τα ιχνη της προυηγουμενης εγκαταστασης διοτι κραταει αρχειακια με ρυθμισεις και διαφορα αλλα (νομιζω εμπλεκεται και η registry στην διαδικασια , δεν ειναι κατι φοβερο αυτο απλα εγω δε ξερω) . και μετα το συστημα σου θα ειναι <<παρθενο>> στο qubase (η διαδικασια αναφερεται και ως παρθενοραφη χε χε ...! ) και κανε ξανα install. λογικα θα στρωσει εφοσον οταν το εγκατεστησες πρωτη φορα δουλευε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο cubase εχεις??να υποθεσω το 3.χχ??

 

 

αυτο εχω...

 

 

 

λογικα θα πατησα καμια πατατα(δεν δουλευω με mouse και καμια φορα μου ξεφευγει κανενα κουμπι παραπανω :oops: )...

 

 

γμτ...

 

 

δε μπορω να σε βοηθησω για το συγκεκριμενο προβλημα αλλα θελω να σου πω οτι με uninstall και install δεν αλλαζουν οι ρυθμισεις που εχεις κανει (πιθανον αυτες να ευθυνονται) . σου προτεινω να βρεις καποιον που εχει εμπειρια απο υπολογιστες (υπαρχουν αφθονοι συνηθως ειναι κατι περιεργοι πιτσιρικαδες icon_smile.gif ) και να κανεις uninstall και μετα να σβησεις ολα τα ιχνη της προυηγουμενης εγκαταστασης διοτι κραταει αρχειακια με ρυθμισεις και διαφορα αλλα (νομιζω εμπλεκεται και η registry στην διαδικασια ' date=' δεν ειναι κατι φοβερο αυτο απλα εγω δε ξερω) . και μετα το συστημα σου θα ειναι <<παρθενο>> στο qubase (η διαδικασια αναφερεται και ως παρθενοραφη χε χε ...! ) και κανε ξανα install. λογικα θα στρωσει εφοσον οταν το εγκατεστησες πρωτη φορα δουλευε .[/quote']

 

 

αυτο με την registry το φανταστηκα γμτ...αλλα δε θυμαμαι ποιο προγραμμα χρησιμοποιουσα.ξερει κανεις κανενα προγραμμα για να το πεταξω και απο την registry?(αν θυμαμαι καλα ειναι το regcleaner?).....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες κανενα τζιμανι βρε και θα σου το κανει Manual .δεν ειναι δυσκολο. πιθανο καποιος στα επομενα ποστ θα σου πει πως . (ευκαιρια να μαθω κι εγω)

 

βασικα

πας εναρξη run και γραφεις regedit , και μετα ανοιγει ο o registry editor , εκει μπορεις να κανεις search λεξεις κλειδια και να σβυνεις και να γραφεις αλλα δε ξερω τι πρεπει να προσεξεις και εχω ελαχιστη εμπειρια (μια φορα εσβησα κατι που μου εκανε μ@λακιες στον firefox) . επισης δε ξερω αν καθαρισεις εκει μεσα οτι εχει σχεση με qbaσε αν το συστημα σου πλεον θα ειναι καθαρο απο την προυγουμενη εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με το τζιμανι:

 

θα πας αυριο στην δουλεια σου (αν εισαι μαθητης στο σχολειο ή την σχολη σου ) και θα πεις σε ολους το προβλημα σου . θα εμφανιστουν καμια δεκαρια τουλαχιστον εθελοντες που λενε οτι γνωριζουν . διαλεξε τον πιο αντικοινωνικο κακομοιρη και αφεσου στα δαχτυλακια το... :):):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με το τζιμανι:

 

θα πας αυριο στην δουλεια σου (αν εισαι μαθητης στο σχολειο ή την σχολη σου ) και θα πεις σε ολους το προβλημα σου . θα εμφανιστουν καμια δεκαρια τουλαχιστον εθελοντες που λενε οτι γνωριζουν . διαλεξε τον πιο αντικοινωνικο κακομοιρη και αφεσου στα δαχτυλακια το... :):):):)

 

 

γιατι εφυγα απο ηλεκτρονικος γαμωτο?...

 

τωρα ειμαι οινολογος...εκει αν βρω καποιον αντικοινωνικο κακομοιρη, το πιο πιθανο θα ειναι να ειναι μεθυσμενος :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

εαν τελικα δεν πετυχει τιποτα, ξεκιναω καλου κακου να φτιαχνω κρεμαλα απο σκουριασμενες χορδες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπεις στην διαδικασια να αναθεσεις σε καποιον να πειραξει το registry σου γιατι αν δεν ειναι πολυ καλος γνωστης και επιπλεον να ασχολειται με μουσικη και να ξερει τι ακριβως χρειαζεται να κανει,θα στα κανει ολα..μπου---λο!!!

Αρκετοι πελατες μου με εχουν παρει τηλεφωνο κλαιγοντας και στα προθυρα νευρικου κλονισμου γιατι ειχαν χασει ολες τις δουλειες τους,γιατι δεν μπορουσαν να δουλεψουν κ.τ..λ επειδη εβαλαν καποιο υποτιθεται ''γνωστη'' γνωστο τους να τους φτιαξει κατι κ τελικα το αποτελεσμα ηταν...καταστροφικο..!εχω πειραξει πολλες φορες το registry αλλα ξερω ακριβως τι πρεπει να κανω..

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εκανες καμια πατατα,ουτε πατησες κατι κατα λαθος...το προβλημα που αναφερεις το εχω ξανασυναντησει σε καποιο sx3 σε καποιον πελατη μου..φαινεται να ειναι προβλημα της συγκεκριμενης εκδοσης του sx3..ποια ακριβως εκδοση εχεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου