Προς το περιεχόμενο

Γνώσεις Αγγλικών και αναζητήσεις στο internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το φόρουμ μπορεί να υποστηρίξει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία και πολυπλοκότητα ερωτήσεων

 

δεν έγραψα "μην ρωτάς στο φόρουμ", αλλά "δεν χρειάζεται καν να ρωτήσεις στο φόρουμ, βρίσκεις την απάντηση μόνος σου"

 

όποιος δεν είναι σε θέση να διαβάσει αγγλικά έχει σίγουρα πρόβλημα, σε πλήθος θεμάτων πέραν της διαφοράς overdrive & distortion, δυστυχώς

 

ξαδέλφη μου περίπου 50 ετών ξεκίνησε πριν 1-2 χρονια μαθήματα αγγλικων για να μη μείνει πίσω από τις εξελίξεις...

αυτο που λες ειναι πολυ προσβλητικο.

δηλαδη οποιος δεν ξερει αγγλικα τι προβλημα εχει? Δηλαδη η μανα μου και ο πατερας μου για να μην μεινει πισω πρεπει να ξεκινησουν αγγλικα.?

Για συνελθετε λιγο και οποιος ξερει και ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΟΣΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες ειναι πολυ προσβλητικο.

δηλαδη οποιος δεν ξερει αγγλικα τι προβλημα εχει? Δηλαδη η μανα μου και ο πατερας μου για να μην μεινει πισω πρεπει να ξεκινησουν αγγλικα.?

Για συνελθετε λιγο και οποιος ξερει και ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΟΣΤ.

 

γιατί ερμηνεύεις τα πάντα αρνητικά;  ???

 

έχει πρόβλημα γιατί καλώς ή κακώς πάρα πολλές πληροφορίες είναι στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά, τι να κάνουμε... δεν προσβάλλω αυτόν που δεν ξέρει αγγλικά...

 

και απαντήσεις ήδη δόθηκαν, και η μία από μένα τον κακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ερμηνεύεις τα πάντα αρνητικά;  ???

 

έχει πρόβλημα γιατί καλώς ή κακώς πάρα πολλές πληροφορίες είναι στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά, τι να κάνουμε... δεν προσβάλλω αυτόν που δεν ξέρει αγγλικά...

 

και απαντήσεις ήδη δόθηκαν, και η μία από μένα τον κακό

 

αυτο που λες για τα αγγλικα ανακαλεσε το ...

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά να το ανακαλέσει το παλικάρι; Δεν λέει κάτι κακό ή προσβλητικό. Από την στιγμή που η πλειοψηφία των πληροφοριών που είναι διαθέσιμες εκεί έξω είναι στα αγγλικά, όποιος δεν ξέρει θα αντιμετωπίζει πρόβλημα. Που είναι το παράλογο σε αυτήν την διαπίστωση;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φόρουμ μπορεί να υποστηρίξει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία και πολυπλοκότητα ερωτήσεων

 

δεν έγραψα "μην ρωτάς στο φόρουμ", αλλά "δεν χρειάζεται καν να ρωτήσεις στο φόρουμ, βρίσκεις την απάντηση μόνος σου"

 

όποιος δεν είναι σε θέση να διαβάσει αγγλικά έχει σίγουρα πρόβλημα, σε πλήθος θεμάτων πέραν της διαφοράς overdrive & distortion, δυστυχώς

 

ξαδέλφη μου περίπου 50 ετών ξεκίνησε πριν 1-2 χρονια μαθήματα αγγλικων για να μη μείνει πίσω από τις εξελίξεις...

 

δεν εχω διαβασει τιποτα ποιο αισχρο...και ποιος ειναι αυτος στο κατω - κατω που προσβαλλει τον αλλον ετσι φατσα φορα...να το ανακαλεσει...αν θελει να λεγεται ανθρωπος

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ τότε τι νόημα έχει να υπάρχει το noiz?Πρέπει μερικοί να καταλάβετε πως πολλοί από εμάς δεν ξέρουμε τόσο καλά Αγγλικά ώστε να ψαχνόμαστε κ αλλού.

Αυτό το ψάξε στο φόρουμ κ θα βρεις έχει γίνει ενοχλητικότερο κ από αυτούς που δεν ψάχνουν.Κ να θέλει να απαντήσει κάποιος του κόβετε την φόρα.

 

φίλε τάκη συμφωνώ με τη λογική σου μέχρι ένα σημείο, γι'αυτό και ποτέ μου δεν έχω γράψει σκέτο "κανε ενα search στο φορουμ"

 

απο κει και πέρα, δεν υπάρχει περιπτωση να διαθέσω παραπάνω απο ένα απλό search για χάρη κάποιου μέλους που δεν είχε ο ίδιος την υπομονή να ψάξει λίγο πριν ρωτήσει.

 

Δηλαδή αυτός που ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ να μάθει κάτι, περιμένω να κανει και κάτι ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο μένα που ΔΕΝ ενδιαφέρομαι να το μάθω.

 

Όποιος δεν ξέρει αγγλικά, υπάρχει και το google translate. Και όποιος βρίσκει πως το ψαχτήρι του νοιζ δεν είναι καλό, μπορεί να ψάχνει στο google και να βάζει επιλογή το "σελίδες στα ελληνικά", ή τη λέξη noiz στην αναζήτηση.

 

αλλά - έλεος, όταν μπαίνει ο άλλος και ρωτάει κάτι ενώ το φορουμ στο οποίο μπήκε είναι ΓΕΜΑΤΟ απο πληροφορίες και απλά βαριέται να ψάξει, ή δεν τον νοιάζει και πολύ να μάθει, ε τότε δεν θα πρέπει να έχει και ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ απο τα μέλη που καλουνται να απαντήσουν, έτσι δεν είναι?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω διαβασει τιποτα ποιο αισχρο...και ποιος ειναι αυτος στο κατω - κατω που προσβαλλει τον αλλον ετσι φατσα φορα...να το ανακαλεσει...αν θελει να λεγεται ανθρωπος

 

Νομίζω οτι εξήγησε επαρκώς...

 

έχει πρόβλημα γιατί καλώς ή κακώς πάρα πολλές πληροφορίες είναι στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά, τι να κάνουμε... δεν προσβάλλω αυτόν που δεν ξέρει αγγλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε χασει τη μπαλα ολοι σας...

οταν ενας ανθρωπος δεν ξερει (αγγλικα, να κουρδιζει, να πιανει την πενα κλπ) σκοπος σου δεν ειναι να του την πεις...ειναι να τον βοηθησεις , εαν και εφοσον ξερεις και συ...αυτος ειναι ο ρολος ενος forum..μαζι με ολα τα αλλα ειναι και εκπαιδευτικος...οταν καποιος ρωταει κατι και δεν εχει κανει το αναλογο search ,υπεδειξε του το path , αλλιως ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ...οχι σαν μερικους - μερικους που προσβαλλουν επειδη ο αλλος ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ...(ημαρτον κυριε)...ε να ειμαστε και λιγο ανθρωποι...και παρεπιπτοντως ξερω ΑΠΙΘΑΝΟΥΣ κιθαριστες που δεν ξερουν γρι αγγλικα...

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αδερφέ, δεν το είπε προσβλητικά ο άνθρωπος, τον παρεξήγησες. Ούτε του την είπε επειδή δεν ξέρει αγγλικά. Κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα το έκανε αυτό. Βασικά ούτε καν του την είπε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 αλήθειες:

 

- Τα πάντα σχεδόν μπορεί να βρει κανείς στο google, υπάρχουν πολλοί λόγοι όμως να προτιμήσει κάποιος ένα forum.. Οπότε όποιος θέλει απαντά σε ένα θέμα, όποιος βαριέται προσπερνά..

 

- Όντως, όποιος δε γνωρίζει αγγλικά είναι σε χειρότερη μοίρα από κάποιον που ξέρει, όσον αφορά αναζήτηση πληροφοριών.. Γιατί αντιδράτε έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου