Προς το περιεχόμενο

Maudio 410 VS EMU 1820


johndelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
Συγνωμη αλλα δε νοειται επαγγελματικη καρτα ηχου

χωρις balanced i/o!

 

Σωστά. Όπως σου είπα παραπάνω για λόγους πρακτικούς που αναπόφευκτα αφορούν τον επαγγελματία.

Αν γνωρίζεις όμως κάτι εσύ που διαφεύγει από τα δοκίμια της Φυσικής θα σε παρακαλούσα να μας το γνωρίσεις.

Επίσης στο αρχικό ερώτημα δεν σου είπε κάποιος ότι είναι επαγγελματίας.

 

Αλλά αυτό ήταν το θέμα μας;

 

Σας υποτιμισαμε τις maudio το ξερω...τι κανουμε τωρα !

8O

..και yameth ξερω πολυ καλα τι προτεινω...δεν ασχοληθηκα χτες πρωτη φορα με καρτες ηχου και recording ! :D 8O

 

Wow! :!: Είναι όντως καταλυτικά τα στοιχεία που αναφέρεις!

 

Πάντως, αν θέλεις να πείσεις κάποιον πρέπει να έχεις επιχειρήματα.

'Οχι μόνο να γράφεις απαξιωτικά πράγματα για κάτι που δεν σ' αρέσει.

Μέχρι στιγμής μάλλον... αντι-Ολυμπιακός ακούγεσαι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

είναι άσχημο να πηγαίνεις να βοηθήσεις κάποιον κι αυτό να εκλαμβάνεται απο μερικούς με:

 

1)καχυποψία .είσαι εντεταγμένος κάποιου αντιπροσώπου και θελεις να πασαρεις το προιόν του.

 

2)αμφισβήτηση.είσαι ενας εντελώς άσχετος με το αντικειμενο (ευγενικα, εισαι newbie) και δεν έχεις χρησιμοποιήσει τιποτα άλλο εκτός απο αυτό που προτείνεις.

 

3)κακοβουλα. σου την σπάει να βλεπεις ευτυχισμένους χρηστες ενός προιόντος και θέλεις να κάνεις δύσκολη την ζωή όλων των άλλων.

 

όμως όλα αυτά είναι ΠΛΗΡΩΣ κατανοητά και δεκτά,για τον απλουστατο λόγο οτι η επικοινωνία μας γίνεται στο internet όπου κανείς δεν μπορεί να αποδείξει (αν του ζητηθει),ότι δεν είναι...ελέφαντας!

 

σε όλα αυτά έρχεται να προστεθει και η ασαφής τοποθέτηση των περισσοτερων ερωτησεων-αποριων (πχ προτεινετε μου μια καρτα να ηχογραφω καμια κιθαρα και καμια φωνη....),η φημολογία των (πληρωμενων πολλες φορες) reviews ανα τον κοσμο και ο προσωπικός εγωισμός (πχ αυτό που πήρα ΕΓΩ είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟ...).

 

για όλους αυτούς τους λόγους θα πρότεινα η οποιαδήποτε άποψη να εκφράζεται μόνο μέσα απο προσωπική εμπειρία (πχ, είχα το τάδε και μου παρουσιάσε τα εξής προβλήματα,όμως λύθηκαν και τωρα μπορώ να πω πως είναι πολύ καλύτερο απο το προηγουμενο Χ,Ψ πράγμα -που είχα- για αυτούς τους συγκεκριμένους λόγους).

 

με λίγα λόγια,καλύτερα ειναι ο καθένας να γράφει γι αυτά που έχει παρά να μιλά επί παντός επιστητού.

 

 

...κάτι θα μ'έχει πειράξει για να γραφω τέτοιες αμπελοφιλοσοφίες πρωί-πρωί

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Wow! :!: Είναι όντως καταλυτικά τα στοιχεία που αναφέρεις!

 

Πάντως' date=' αν θέλεις να πείσεις κάποιον πρέπει να έχεις επιχειρήματα.

'Οχι μόνο να γράφεις απαξιωτικά πράγματα για κάτι που δεν σ' αρέσει.

Μέχρι στιγμής μάλλον... αντι-Ολυμπιακός ακούγεσαι.[/quote']

 

1ον Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.

2ον Ειμαι Ολυμπιακος

3ον μεταξυ 4/10 και 1820 εχουμε και λεμε!

3a----->Τις εχω βαλει διπλα διπλα με τα ιδια ηχεια στο ιδιο room με 1820 να κερδιζει με διαφορα!

3b----->1820 balanced I/O ενω 4/10 unbalanced I/Ο

3c----->τιμη 1820 Ελλαδα ιδια με το εξωτερικο ενω 4/10 ακριβοτερη Ελλαδα απο εξωτερικο

3d----->spesification ada 1820 πολυ καλυτερα απο ada 4/10

3ε------>προβλημα με drivers no more

 

...αν παλι δεν βλεπετε επιχειρηματα δεν φταιω εγω ...η πλυση εγκεφαλου φταιει

 

φτανουν αυτα η να πω και αλλα ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ και εγώ την γνώμη μου για τους drivers της Μ-Αudio:

 

1) Πρίν από 6 μηνες αγορασα την Αudiophile192, και δεν μου δούλεψε ποτέ (WinXP). Μετά από συνεχή επικοινωνία με την M-audio , παραδέχτηκαν ότι οι drivers tης Audiophile192 έχει πρόβλημα με PC που έχουν συγκεκριμένο setup, και μου είπαν να πάω στον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα να πάρω τα λεφτά μου πίσω, γιατί το πρόβλημα ήταν γνωστό και το ήξεραν.

Οταν πήγα στον αντιπρόσωπο, και τους έδειξα την αλληλογραφία μου, μου είπαν να ..φέρω το PC μου στο μαγαζί για να το δοκιμάσουν και αυτοί... (Λόγω φόρτου εργασίας δεν το πήγα ποτέ, έχω ακόμα πάνω την soundblaster audigy EX και δουλεύω με αυτήν)

 

2) Ολο ακούω στο forum του Noiz, ότι οι αντιπρόσωποι γενικά στην Ελλάδα είναι ακριβοί και ο Thomann μας έχει σώσει κ.λ.π. Ενδιαφέρομαι τον τελευταίο καιρό για Sampler/Rompler, και έκανα έρευνα αγοράς. Ανακάλυψα ότι ο Νάκας, παρότι πολλοί τον κατηγορούν, έχει φθηνότερες τιμές από τον Thomann, στις κάρτες ήχου αλλά και στο Ηypersonic2/Halion3 (320 ευρώ-χωρίς μεταφορικά, ενώ ο Thomann αμφότερα 340 Ευρώ + μεταφορικά). Αυτά δεν φαίνονται να ισχύουν για άλλους αντιπρόσωπους, στα προιόντα που έψαξα.

 

Για κοιτάξτε το και εσείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ετσι ειναι ...συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε panagop !

 

 

maudio ειναι οι καινουργιες sounblaster !

..και ειχαν και αυτες προβληματα οπως και οι ΕΜU

..αλλες εχουν το ονομα και αλλες τη χαρη απ οτι φαινεται :lol: 8)

 

Οσο για τους αντιπροσωπους το πιο φαρμακειο απο ολους ..εχει καταντησει το BON και ο Στολλας

μεχρι και ο Νακας εχει συμορφωθει οπως και η Ελινα ειναι κοντα σε τιμες με εξωτερικο!!

Και που να δειτε τι εχει να γινει απο τιμες με καινουργιο μαγαζακι που ανοιγει συντομα.. ακομα δεν λεμε ονοματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1ον Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.

2ον Ειμαι Ολυμπιακος

3ον μεταξυ 4/10 και 1820 εχουμε και λεμε!

Μια που δεν προσπαθείς να πείσεις κανέναν...

άκου τι θα έκανε κάποιος που θα το προσπαθούσε και θα τον έπαιρναν όσοι τον διαβάζουν στα σοβαρά:

3a----->Τις εχω βαλει διπλα διπλα με τα ιδια ηχεια στο ιδιο room με 1820 να κερδιζει με διαφορα!

Συνδέει τις δύο κάρτες σε 2 ίδιους υπολογιστές' date=' ή στον ίδιο ταυτόχρονα, ακούγοντας audio και ηχείο αναφοράς. (Τα ονομάζει..) Και έτσι συγκρίνει! Για να μη πάμε εργαστηριακά...

3b----->1820 balanced I/O ενω 4/10 unbalanced I/Ο

Θα διευκρίνειζε τη διαφορά. (Δεν μας είπες ακόμα τη διαφορά που σου ζήτησα νωρίτερα...)

3c----->τιμη 1820 Ελλαδα ιδια με το εξωτερικο ενω 4/10 ακριβοτερη Ελλαδα απο εξωτερικο

Θα ανέφερε και θα αντιπαρέθετε χώρα' date=' μαγαζί, τιμές. (Το internet βρύθει...)

3d----->spesification ada 1820 πολυ καλυτερα απο ada 4/10

Θα τα ανέφερε συγκριτικά.

3ε------>προβλημα με drivers no more

Θα εξηγούσε πως και γιατί.

 

...αν παλι δεν βλεπετε επιχειρηματα δεν φταιω εγω ...η πλυση εγκεφαλου φταιει

φτανουν αυτα η να πω και αλλα ? :D

Όπως βλέπεις τα επιχειρήματα σου υπολοίπονται.

 

Διότι εσύ μόνο λάσπη πετάς. ..και στο Noiz αυτό έχει αρχή, αλλά και τέλος.

Μπορείς να εκφράσεις την άποψη σου.

Να την υποστηρίξεις. 'Οπως κάνουν όλοι.

Αλλά όχι να θάβεις κρυμμένος στην ανωνυμία και χωρίς τεκμήρια.

Να σεβαστείς τον κώδικα δεοντολογίας που διέπει η ανωνυμία στο internet.

Αν θέλεις όμως να συνεχίσεις έτσι, ξεδίπλωσε τις περγαμηνές σου και προχώρα!

Μαζί σου είμαστε!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Δεν εχω χρονο να χασω αλλο φιλε yameth

Σε πληροφορω οτι δεν κρυβομαι πισω απο την ανωνυμια...ισα ισα !

 

αν θες τα λεμε και απο κοντα αν θελεις τοσο πολυ να με γνωρισεις!

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια βλεπω ξερεις καλα να βαζεις στη θεση του ενα ατομο που λεει διαφορετικα πραγματα απο αυτα που εχεις συνηθησει να ακους!

...αντε ακουστε και καμια καρτα πριν αρχισετε να κανετε τους

ηχοληπτες λεω εγω

...σκοπος ειναι ατομα που ρωτουν κατι να περνουν μια ολοκληρωμενη αποψη..και οχι ενα απλο παρε αυτο !Εγω προτεινα και 3-4 διαφορετικες καρτες

εσεις τι αλλο προτεινατε εκτος απο maudio παρακαλω?

..κατα τα αλλα ριχνω λασπη λεγοντας στον αλλο να ακουσει και μια αλλη αποψη ?????

8O :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το σκέφτηκα από εδώ, το σκέφτηκα από εκεί, έλαβα υπ' όψιν μου και τα στοιχεία και κατάλαβα τι συμβαίνει. Ο Digipan είναι ο Τσουκαλάς. :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...χχεχεχε ας το γυρισουμε σε κατι αλλο πιο χαβαλετζιδικο!

 

[[[[[[[[[[[ Κaiser VS amstel]]]]]]]]]]]]]]]]

 

 

:D ακουω θετικα και αρνητικα Wow! :D :D :D :D :D

..................................γειαμας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου