Προς το περιεχόμενο

Drums στο Map of the problematique των Muse


sixtrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξερω αν χωραει σε αυτο το thread το post αλλα το map of problematique των muse εχει απο τα καλυτερα drum cover με πολλα toms και το outro νομιζω ειναι μοναδικο!

Muse - Map of the Problematique @ Abbey Road

Aπιστευτος ηχος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ο Dominic Howard γενικα εχει ενα ιδιαιτερο στυλ, προικισμενος ντραμερ πιστευω και απο τους καλυτερους της νεας γενιας (μαζι με τον ντραμερ των Kings of Leon και Placebo)

Ολα τα κομματια των Muse ειναι δυσκολα με μικρη εξαιρεση ισως το starlight.Ακομα και το Hysteria που ''ακουγεται'' ευκολο εαν το μελετησεις θα δεις οτι θα σε δυσκολεψει πολυ.Επισης παιζει τρομερα συγκεντρωμενος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα κομματια εχουν μεσα πολυ πειραματισμο και κινηται εξω απο τα συνιθησμενα.Μ΄αρεσουν πολυ παντως τα drum covers στα περισσοτερα.Oταν βγαζεις ομως ενα κομματι τους ειναι τρελα!!σε παρασερνει να προχωρησεις στο πιο δυσκολο.Εχω βγαλει το time is running out και το starlight(θελω να πιστευω τουλαχιστον :) αξιοπρεπως) και μελεταω το map of problematique.θα παω να τους δω στο wembley τον σεπτεμβρη.Νομιζω ειναι μοναδικη μπαντα στα live τους,απο αυτα που εχω δει.

Ποια αλλη μπαντα-ντραμερ κινηται σε αυτα τα μουσικα πλαισια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Ποια αλλη μπαντα-ντραμερ κινηται σε αυτα τα μουσικα πλαισια?

 

 

Οπως ανεφερα τσεκαρε τους Kings of Leon ιδιως στο τελευταιο album

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι μοναδικη μπαντα στα live τους,απο αυτα που εχω δει.

 

επειδη τους εχω δει λαιβ, εχω να σου πω πως οι τυποι ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ.

ειδικα ο ντραμερ, ο οποιος τα παιζει ολα ΧΑΡΤΙ σε σχεση με τον δισκο. :)

 

με τους αλλους δεν ειναι τοσο εντυπωσιακα τα πραγματα, μιας και παιζουν παρα πολλα προηχογραφημενα.

αλλα ο ντραμερ ειναι θεος.

στην αθηνα μαλιστα επαιζε με κατι διαφανα τυμπανα, πανω σε ενα πιο ψηλο επιπεδο στο στειτζ και ηταν απολαυση! :) :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ανεφερα τσεκαρε τους Kings of Leon ιδιως στο τελευταιο album

Πολύ καλός ντράμερ, κ γενικά ρυθμικό δίδυμο με τον μπασίστα.

 

με τους αλλους δεν ειναι τοσο εντυπωσιακα τα πραγματα, μιας και παιζουν παρα πολλα προηχογραφημενα.

Μπα διαφωνώ, τους θεωρώ εξαιρετικούς το λιγότερο...!

 

Ακομα και το Hysteria που ''ακουγεται'' ευκολο εαν το μελετησεις θα δεις οτι θα σε δυσκολεψει πολυ.Επισης παιζει τρομερα συγκεντρωμενος

Δε ξέρω στα ντραμς τι ακούγεται, στο μπάσο είναι τρελό μανίκι (και ακούγεται κιόλας) κ το παιδεύω γιατί έχω σκάσει...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα διαφωνώ, τους θεωρώ εξαιρετικούς το λιγότερο...!

 

δεν ειπα πως δεν ειναι εξαιρετικοι!

αυτο που ειπα ειναι πως στο λαιβ δεν σου κανουν την τρελη εντυπωση που σου κανει ο ντραμερ που τα παιζει ολα χαρτι σε σχεση με τον δισκο.

και οι αλλοι παιζουν τρελα πραγματα και σαν ιδεες και σαν δυσκολια, αλλα δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο γιατι την ιδια στιγμη ακους και 7 κιθαρες και 3 μπασα και 15πληκτροφορα.

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ανεφερα τσεκαρε τους Kings of Leon ιδιως στο τελευταιο album

Κολλησα με αυτο εδω:

Τα αλλα εκτος απο τα sex is on fire και use somebody που παιζουν παντου δε με "αγγιξαν".To BE somebody ειναι κορυφη ομως στα drums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ και μερικά παραπάνω. Εμένα μου άρεσαν πολύ τα πρώτα τους γενικά

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174237.msg406513#msg406513

 

Πολύ ωραίο ρυθμικά είναι το charmer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σας εχει πιασει με τους κινγκς οφ λιον??

 

 

εγω παντα -χωρις να εχω ασχοληθει και πολυ- τους εβρισκα λιγο φλωρους! :)

κακως αναφερονται στο ιδιο θεμα με τους μιουζ, που οπως εχω ξαναπει πιστευω πως ειναι οι πινκφλουντ της εποχης μας! :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου