Προς το περιεχόμενο

Χορδές 9ρες – 8ρες για ακουστική παίζουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα τα κοριτσακια παιζουν πυξ λαξ και κατσιμιχα στη καλυτερη, το παιδι μπορει να θελει να κανει κ bend, μπορει να θελει να κανει κ arpeggio και αμα του τη δωσει κ πολυ να κανει κ taping... κακο ειναι?

 

*γκου χου*, τι διακρίσεις είναι αυτές δεν κατάλαβα;;; :P

ίσως οι 12αρες να είναι βαριές για bending, αλλά οι 11αρες που είχα πριν λίγο καιρό στην ακουστική ήταν μια χαρά και για πολλά "κόλπα". :)

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα κολπα??????? χχμμμμ...... :P

 

Μπορει εσυ να εκανες πολλα κολπα οπως λες, αλλα επειδη το παιδι που εκανε το ποστ προφανως ζοριζεται (στην αντιθετη περιπτωση δε θα ψαχνοταν επι τουτου) του επια οτι δεν ειναι κ κανα αμαρτημα να δοκιμασει κ με πιο ελαφριες χορδες.

Πολλα κολπα εσυ, πολυ απλα μιλαω εγω!!

:P ;D

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα ok ok, δεν είπα ότι είναι κακό, απλά είπα και εγώ τη γνωμη μου :)

 

(tapping σε ακουστική???)

 

φανταστείτε δηλαδή να θέλει να παίξει κάποιος μπάσο με 30αρες! δεν είναι κακό, προς Θεού, ο καθένας κάνει ότι θέλει, αλλά για κάποιο λόγο χρησιμοποιούνται πιο βαριές χορδές! :)

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά, ΟΚ, βάλτε και 7άρες αν θέλετε στην ακουστική, όμως το ρημάδι το όργανο, για να βγάλει ήχο, πρέπει με κάποιο τρόπο να κουνηθεί το καπάκι. Και με κάτω από 11άρες... δεν...

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έχω σχετικά λεπτά δάχτυλα παίζω με 12άρες, αλλά με την καμία πιο κάτω.

 

να ακουστουν και λίγο τα μπάσα ρε αδερφέ ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια εχει σε τι κιθαρα θα τις βαλεις.. αν η κιθαρα ειναι φθηνη κ χορδες μπασου να βαλεις μπαρμπουτσαλα μπασα θα ακουστουν.

 

Εχει πολυ περισσοτερη σημασια ο εκαστοτε παιχτης να μπορει να εχει ευκολα-σωστα πατηματα χωρις να παραγει κακοπαιγμενες νοτες  και στη τελικη να ευχαριστιεται το οργανο του, απ το να εχει σωστα μπασα και δονησεις καπακιων κτλ..

ποσο μαλλον σε μια φθηνη ακουστικη.

Οσο αφορα την ενδυναμωση των δακτυλων , ειναι πολυ πιο σωστο να ανεβαζει το νουμερο των χορδων βαθμιαια παρα να παει κατ ευθειαν σε 12ρες, μιας κ με αυτο το τροπο αν ειναι επιμονος κ το παλεψει πολυ μπορει να παθει κ καμια ζημια! Λαθος?

 

Τελειωνοντας επισημαινω οτι η ανεση στο παιξιμο ειναι το Νο1 παραγωγο του σωστου ηχου. Ετσι δε λεμε ολοι οτι το 70% του ηχου μας ειναι απ τα δαχτυλα? Αν τα δαχτυλα δε πατανε καλα κ για να πιασεις ενα μπαρε σου ανεβαινει η πιεση τοτε τι ηχο μπορεις να εχεις????

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις ότι θέλεις,αρκεί να σεταριστεί η κιθάρα σ'αυτο .

Εγώ κάποτε έβαζα 10αρες αλλά την σολ την έβαζα χωρίς "περιτύλιγμα" για να παίζει κανένα σήκωμα . ;)

Τώρα πια έχω καταλήξει αυστηρά στις 13άρες και δεν τις αλλάζω 8).... ???μάλλον.... ::)!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου