Προς το περιεχόμενο

In ear + guitar wireless 2 in 1


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

 

αναρωτιόμουν χωρίς όμως άμεσο ενδιαφέρον για αγορά, αν υπάρχει το εξής μηχάνημα. Wireless σύστημα που να είναι σε 1 rack και ασύρματο κιθάρας και ασύρματο in ear monitor.

 

Ευχαριστώ

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι εννοείς στην ίδια rack συσκευή και τα δύο συστήματα.

Πολύ φοβάμαι πως όχι. Τουλάχιστον εγώ δεν το έχω συναντήσει πουθενά.

Είναι και λίγο περίεργο να συνυπάρξουν, από την άποψη ότι το ένα σύστημα είναι πομπός σήματος και το άλλο δέκτης.

Μπορείς κάλλιστα να πάρεις ένα κουτί rack 1U και εκεί να βάλεις δίπλα δίπλα και τις δύο συσκευές. Για αυτό τον λόγο άλλωστε, αν το έχεις παρατηρήσει, τα τελευταία χρόνια όλες οι εταιρείες βγάζουν τους ασύρματους πομπούς/δέκτες στην μισή διάσταση όσον αφορά το στάνταρ πλάτος  του rack (48 cm). Δηλαδή κοντά στα 24 cm.

Να και μια φώτο από το δικό μου σύστημα για του λόγου το αληθές.

Βέβαια αυτή αφορά κουτί 3U μιας και έχει διάφορες ασύρματες εφαρμογές.

Αλλά όπως προείπα με rack 1U κάνεις άνετα την δουλειά σου για αυτό που θέλεις

1758032103_.JPG.c8b3b0b2376cbbb144db76a157640491.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έλεγα δεν μπορεί κάποια εταιρία θα το έχει σκεφτεί, αλλά μάλλον το κάνουν έτσι όπως το είπες.

 

Τις θήκες για τα ασύρματα που τις πηρες? Είναι της εταιρίας που βγάζει και τα wirelesses?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, έτσι κι αλλιώς είναι στάνταρ οι διαστάσεις.

Από οπουδήποτε μπορείς να αγοράσεις, παραδείγματος χάρη http://www.thomann.de/gr/2u_19_inch_racks.html

 

Από εκεί πήρα και την δικιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry δεν έκανα σωστά την ερώτηση. Εννοούσα τα rack trays στα οποία είναι τοποθετημένα τα ασύρματα και όχι τα rack όπως αυτά στο λινκ.

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι συσκευές σου εχουν ως προς το ύψος την στάνταρ διάσταση ενός U δηλαδή 2.5'' (4 cm), δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχουν συνήθως στην συσκευασία τους τα πρόσθετα αυτάκια για την τοποθέτηση τους σε rack. Δες στην φώτο τις δύο πάνω σειρές.

Αν έχουν διαφορετικό σχήμα (κάτω σειρά στην φώτο), τότε χρειάζεσαι ένα τέτοιο http://www.thomann.de/gr/thon_rackwanne_1he.htm

Το οποίο έχει διάφορες τρύπες για βίδες και καλύπτει το σύνολο των συσκευών που κυκλοφορούν.

Εγώ όταν έκανα αυτό το rack είχα πάρει της εταιρίας που ανήκαν οι συσκευές μου(SHURE), γιατί απλά εκείνη την εποχή δεν κυκλοφορούσε τίποτα άλλο.

Τώρα το εν λόγω κατάστημα έβγαλε αυτό το ανάλογο tray το οποίο σημείωσε ότι έχει το ένα τρίτο της τιμής σε σχέση με SHURE που πλήρωσα εγώ  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου