Προς το περιεχόμενο

Ακουστικη κιθαρα με 1000 - 1200 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω ακοιυστικη στα 1000-1200 ευρω με low action και μπασο ηχο. Τι εχετε να προτεινετε?

 

Επισης τι γνωμη εχετε για την Ibanez EP9 Euphoria? αξιζει τα λεφτα της η πληρωνεις το ονοιμα του VAI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με low action

 

δεν υπαρχουν κιθαρες με low action,ΟΛΕΣ οι κιθαρες μπορουν να εχουν low action αν ΣΕΤΑΡΙΣΤΟΥΝ σωστα.

 

 

και μπασο ηχο

 

αρα θελεις JUMBO ή DREADNOUGHT

 

Επισης τι γνωμη εχετε για την Ibanez EP9 Euphoria? αξιζει τα λεφτα της η πληρωνεις το ονοιμα του VAI?

 

κριμα να δωσεις 1200 ευρω για τετοια ακουστικη οταν μπορεις να παρεις ενα απο τα mid price μοντελλα απο Martin,Guild,Taylor,Larivee,Takamine κτλ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα πληρώσεις το όνομα όπως όλες τις signature guitars,εκτός απο μερικές εξαιρεσεις.Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποια Guild απο τη σειρά GAD. Εξαιρετική ποιότητα και ήχος ισάξιος με κάποια που κάνει τα διπλάσια χρήματα.Εγώ έχω την Guild GAD 40 F P.Tις έχει ο Στόλλας αν θές ρίξε μια ματιά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν το "low action" που λες μεταφράζεται σε "μπράτσο με αίσθηση ηλεκτρικής" τότε κοίταξε πρώτα τις Taylor.

 

Κατά τα άλλα σαφώς μπορείς να φτιάξεις όσο low action θέλεις πειράζοντας το saddle της γέφυρας, σε οποιαδήποτε, να έχεις όμως υπόψιν σου ότι οι ακουστικές γενικά δεν παίζουν καλά με πολύ χαμηλό action.

 

Επίσης, μιας και ανέφερες μια ηλεκτρακουστική κιθάρα, καλό θα ήταν σ'αυτά τα λεφτά να μην το επιχειρήσεις: καλύτερα μια "απλή" ακουστική και μετά να προσθέσεις το σύστημα ακουστικής ενίσχυσης της αρεσκείας σου.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν κιθαρες με low action,ΟΛΕΣ οι κιθαρες μπορουν να εχουν low action αν ΣΕΤΑΡΙΣΤΟΥΝ σωστα.

 

Πες τα χρυσόστομε... 8)

 

Εγώ θα επαναλάβω αυτό που λέω σ΄όλους όσους είναι σ΄αυτήν την ευχάριστη θέση να έχουν μετρητά και να ψάχνουν τι να αγοράσουν:

 

Άσκησε τρομοκρατία με το ισχυρό σου ευρώ (1€=1.33$) και αγόρασε απο την Αμερική.Δεν μπορείς να φανταστείς τι ευκαιρίες υπάρχουν...

 

Και για όσους δεν το΄χουν πάρει χαμπάρι ακόμα, οι καλύτερες κιθάρες του κόσμου -για οποιαδήποτε εταιρεία και αν μιλάμε - βρίσκονται και διοχετεύονται (οποία ειρωνεία...) στην Ιαπωνία και γενικότερα στην Ασιατική αγορά...Το πρόβλημα είναι οτι οι φίλοι μας οι Ιάπωνες δεν έχουν ΙΔΕΑ από Αγγλικά...Εν πάσει περιπτώσει,ξέφυγα απ΄το θέμα...

 

Αν θες συγκεκριμένα εταιρεία,πάρε μία Martin ασυζητητί... 8)

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να έχεις όμως υπόψιν σου ότι οι ακουστικές γενικά δεν παίζουν καλά με πολύ χαμηλό action.

 

 

γιατι,μηπως παιζουν οι ηλεκτρικες? ;)

 

ποτε μου δεν μπορεσα να καταλαβω αυτη τη μανια με το πολυ χαμηλο action,το μονο που κερδιζει καποιος ειναι...χαλια ΗΧΟ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι,μηπως παιζουν οι ηλεκτρικες? ;)

 

Εξαρτάται το στυλ του παίκτη.  8)

 

Για μένα το χαμηλότερο action είναι αυτό που δε με δυσκολεύει στα bends... άλλοι μπορεί να μην ενδιαφέρονται και πολύ.

 

Στην ακουστική όμως αβλεπεί medium action.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παιδιά δε θα πω πολλά.... Λιόλιος-Larivee. Δεν έχω ακούσει καλύτερες ακουστικές κιθάρες. Πλούσιος ήχος, απλωμένος.. απλά μαγευτικός! Κατευχαριστημένος κι απ' την εξυπηρέτηση στο μαγαζί. Δοκίμασα 20 κιθάρες χωρίς την παραμικρή αίσθηση πως τους τρώω το χρόνο και τελικά πήρα κιθάρα κάτσε καλά και σε φοβερή τιμή. Σας την προτείνω ανεπιφύλακτα. Θα πάθετε πλάκα... ειλικρινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου