Προς το περιεχόμενο

Ποιό VJ software;


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά επειδή είμαι παντελώς άσχετος σε τέτοιου είδους θέματα...

Ξέρετε κανένα vj software να μου προτείνετε;; To θέλω για προβολή εικόνων και βίντεος καθώς και μίξεις τους πίσω απ'την πλάτη της μπάντας, την ώρα του live. Κάποιο freeware και εύχρηστο φυσικά για αρχή, καθότι τόσο εγώ όσο κι αυτός που θα το χειρίζεται εν ώρα live δεν είμαστε και ...ειδήμονες...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Ιάσωνα αλλά δεν εννοούσα τέτοιου είδους προγράμματα... Σ'αυτή την κατηγορία έχω και το Pinnacle το οποίο και μια χαρά μάλιστα!

 

Εννοούσα προγράμματα projection, που να τα χειρίζεσαι ζωντανά εν ώρα live, party, event κλπ κλπ για slides show και video show. Αυτά που μου αναφέρεις είναι για video capture, editing, montage κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν... ArKaos GrandVJ.

Εγώ δουλεύω την προηγούμενη έκδοση και είμαι  απόλυτα ικανοποιημένος.

Έχει δικές του γεννήτριες για Fx, Samples και μπορείς να κάνεις και καταπληκτικά Multi Shots με κάμερες και γραφικά Real Time.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου διέφυγε και ξέχασα να σου πω οτι το πρόγραμμα δεν είναι Free

Έχει ελάχιστο κόστος βέβαια για την δουλεία που κάνεις.

 

Στο παρακάτω Link θα βρεις αρκετές πληροφορίες για Freeware vJ Software

http://createdigitalmotion.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε noisemakerioannina thanks a lot! Νομίζω ότι αρχίζω να προσανατολίζομαι κάπως!

 

Φυσικά αν ξέρει και κάποιος άλλος φίλος οτιδήποτε, είναι ευπρόσδεκτη η βοήθειά του, ε;!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είσαι σε PC ή mac? Αν έισαι σε μακ θα μπορούσες να τσεκάρεις το GoGe που είναι free, καθώς και τα Modul8 και το VDMX5 (οχι free). Άμα σε ενδιαφέρει πολύ το vjing και θέλεις να το δείς σοβαρά θα ήτανε καλό να κοιτάξεις και τα (σχετικά πιο δυσκολα και περίπλοκα προγραμματα) MaxMSP, και Quartz Composer (free). Δεν μπορώ να πώ οτι ξέρω καλά τι υπάρχει για PC αλλα θα σου πρότεινα να ψάξεις τα εξής. Resolume VJ (free για PC & mac) καθώς και το Neon v2. Happy video mixing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Γειά σε όλους,

 

Για όποιον τον ενδιαφέρει το VJing performance προτείνω να κοιτάξετε τη παρακάτω εφαρμογή (Windows XP, Vista, 7 / MacOSX Tiger, Leopard, Snow Leopard, Lion)

 

VJ Mode 1.5 το οποίο θα το βρείτε για να το κατεβάσετε στη σελίδα www.soniconlab.com

 

Είναι πολύ εύχρηστο πρόγραμμα με όλες τις δυνατότητες που θα βρείτε σε προγράμματα με τριπλάσια αξία, και το οποίο περιλαμβάνει και visual clips (πάνω από 2GB).

 

Επίσης να προσθέσω ότι είναι ιδανική εφαρμογή ΚΑΙ για αυτοματοποίηση όλου του show, μια πολύ καλή λύση για καφετέριες, clubs, και festivals.

 

Ελπίζω να σας φανεί χρήσιμη η εφαρμογή, εγώ την έχω χρησιμοποιήσει σε πολλές εγκαταστάσεις χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

S.D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου