Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω Fender Stratocaster για death metal.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα μαζί κατά την γνώμη μου μαξ πρέπει να σου στοιχίσουν 2000 , κρατά και κάτι στην μπάντα... Δύσκολες μέρες διανύουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ray tο ιδιο ακριβως ειχα κανει κι εγω...ειχα βαλει τον invader και τα γκαζια ηταν απιστευτα... ιδου

 

Eγω γιατι ακουω τζιτζικια?? Ισως επειδη ειναι καλοκαιρι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις για Grindcore είναι η Fender Strato. Το καινούριο album μας που θα κυκλοφορήσει μέσα στο Φθινόπωρο το έγραψα κατά το ήμισυ (3o και 4ο χέρι) με την American Standard Strato μου, εντελώς μανίσια, χωρίς καμία απλύτως μόντα και απλά έχει θερίσει! Όρμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω γιατι ακουω τζιτζικια?? Ισως επειδη ειναι καλοκαιρι?

 

 

μαλλον... ισως εχει μπει καποιο τζιτζικι μεσα στο αυτι σου... αλλιως δεν εξηγηται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender strat = μπλουζ,φανκ, σερφ & αμερικάνα και πολλα αλλα. σίγουρα όχι ντεθ παουερ γκραιντ μεταλ ή οτι άλλο ηταν αυτο το πραμα που επαιξες στο βιντεο

 

γιατι οχι τζιτζικια ακουγονται αλλα μπαμπουρες μεταξοσκωλικες και πασχαλιτσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω γιατι ακουω τζιτζικια?? Ισως επειδη ειναι καλοκαιρι?

 

Ο αρης γράφει στην περιγραφη του βιντεο πως παιζει με εναν 15αρι line 6 και απλως κανει δοκιμη μαλλον...εσυ λογικα θα πας σε κατι καλυτερο μιας και διαθετεις τοσα χρηματα.

Βρες μια στρατ που να σε βολευει,εναν μαγνητη που να σου αρεσει ο ηχος του,εναν ενισχυτη που να ανταποκρινετε σε αυτα που ζητας και δεν προκειται να ακους τζιτζικια.Ο καθενας θα σου πει την δικια του γνωμη...για πραδειγμα εγω εχω βαλει σε μια yamaha εναν Bill Lawrence l500xl και παιζω με εναν randall rg100g3,λοιπον ο ηχος της yamaha ειναι πολυ κοντα στο ηχο της Bc rich μου που φοραει τον ιδιο μαγνητη.Η bc rich ειναι πολυ πιο ακριβη απο την αλλη αλλα η yamaha ειναι πολυ κοντα στον ηχο της bc rich,

επισης με την στρατ παιζω ευκολα morbid angel με εναν ωραιο ηχο...τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα.

 

Αλλα θα σου προτινα να πας σε 7χορδη μιας και οι μπαντες που ακους νομιζω πως παιζουν με 7χορδες συνηθως(μπορει να κανω και λαθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπησα εναν ENGL Savage μαζι με μια 412  καμπινα απο το ebay οποτε στο θεμα του ενισχυτη ειμαστε οκ. ;D

 

Τωρα για την κιθαρα, θελω στρατ γιατι ειναι καλη φαση να παιζεις με ενα οργανο που προοριζεται για αλλο ειδος μουσικης και να βγαζεις απιστευτη καφριλα.Παρ, ολα αυτα κομματακι δυσκολο να βρω μια που να μου κανει γί'αυτο πρεπει να κατασκευασω μια στα μετρα μου μαλλον. Ειχα επιχειρισει μια Ken Lawrence replica πριν δυο χρονια και το αποτελεσμα ηταν εξαιρετικο παρ'ολο που ολα μαζι (υλικα,μαγνητες κτλ) μου βγηκαν γυρο στα 350 ευρα..Σκεφτομαι αυτη τη φορα να διαθεσω γυρο στο χυλιαρικο να να βγει ακριβως οπως θελω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπησα εναν ENGL Savage μαζι με μια 412  καμπινα απο το ebay οποτε στο θεμα του ενισχυτη ειμαστε οκ. ;D

 

Και μαμώ τους ενισχυτές. Πόσο αν επιτρέπεται; Όποια αξιοπρεπής fender και να πάρεις με τον κατάλληλο μαγνήτη σε αυτόν τον ενισχυτή θα σκοτώνεις την πανίδα και μικρά ζώα σε απόσταση μερικών εκατοντάδων μέτρων.  :).

 

Σε high gain καταστάσεις ο ενισχυτής και ο μαγνήτης είναι το 90% της υπόθεσης. Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender strat = μπλουζ,φανκ, σερφ & αμερικάνα και πολλα αλλα

 

που το γραφει αυτο ρε παιδια ? δηλαδη μπορειτε να μου εξηγησεται τι ακριβως εχουν οι φεντερ που αν τους βαλεις σε χαι γκειν ενυσχητη δεν θα βγαλουν χαι γκειν ηχο ?

οσο για το βιντεο και τα τζιτζικια... αφου το κρινατε απο το youtube , μπραβο... επισης αφου κρινατε μια κιθαρα και ενα specification μεσα απο ενα 15 w ενυσχητη , τοτε οκ...

τι διαολο οι maiden ειναι τοσο ηλιθιοι τοσα χρονια....?

ο adreas kisser που παιζει thrash και παιζει με fender τι γινεται ?

 

οχι οκ πειτε πραγματικα τι εχουν οι φεντερ και δεν παιζουν μεταλ...

τωρα μην μου πειτε τα ξυλα και τετοια γιατι δεν ισχυει με τιποτα... τα ξυλα των φεντερ ειναι καταπληκτικα ξυλα και ταιριαζουν με ολους τους μαγνητες σχεδον ... επισης για να μην πολυλογουμε και παραπληροφορουμε , οσοι εχετε αποψη σχετικα με το οτι φεντερ δεν κανουν για μεταλ τοτε γραψτε απο κατω τι μοντες εχετε κανει με τις φεντερ σας και δεν σας εκατσαν και βγαλατε το συμπερασμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αρης γράφει στην περιγραφη του βιντεο πως παιζει με εναν 15αρι line 6 και απλως κανει δοκιμη μαλλον..

 

ετσι ακριβως... ο λαιν 6 ειναι γνωστος χαι γκειν ενυσχητης και ειναι οτι πρεπει για εξοχικο και παιξιμο μια στις τοσες... δεν ειναι ο βασικος μου ενυσχητης... και πραγματι στην περιγραφη τα λεω ολα φιλε μου οπως τα ειδες κι εσυ... απο την αλλη πιστευω μεσα απο το βιντεο μπορει κανεις να ξιολογησει την κιθαρα και το γκαζι που βγαζει με τον σωστο μαγνητη... αν αυτη η κιθαρα και σε αυτον τον τοσο μικρο ενυσχητη βγαζει τετοια καφριλα τοτε καταλαβαινει κανεις τι μπορει να βγαλει αν μπει σε σωστο ενυτσχητη... επισης το θεμα του τζιτζικιου ουδεμια σχεση παιζει με την κιθαρα.... παιζει ρολο ο μαγνητης , ο ενυσχητης τα πεταλια αλλα και οι ρυθμησεις του ενυσχητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου