Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω Fender Stratocaster για death metal.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα παιδια.

 

Παιζω τεχνικο grind/death metal σε μια μπαντα εδω και λιγους μηνες, και γενικα μεταξυ αλλων το metal  ειναι το ειδος που παιζω πιο πολυ.Εχω φαει ενα κολλημα με τις Fender τελευταια γι,αυτο και θελω μια που να ανταποκρινεται καλα στο ειδος μουσικης που παιζω.

Εχετε να μου προτεινετε καποια  με γκαζιαρικους μαγνητες και να ανταποκρινεται σε κουρδισμα το λιγοτερο εναν τονο κατω?.

Να σημειωσω οτι δεν θελω καποια αλλη μαρκα ή stratoειδη κιθαρα(ουτε jimmy root telecaster).Θελω να ειναι Fender stratocaster.

 

 

Ευχαριστω για οτν χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί να πάρεις strat; Για το είδος που παίζεις υπάρχουν πολύ καλύτερες κιθάρες. Οι strat (και ειδικά οι fender) είναι για άλλα πράγματα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρεις strat; Για το είδος που παίζεις υπάρχουν πολύ καλύτερες κιθάρες. Οι strat (και ειδικά οι fender) είναι για άλλα πράγματα.

 

+175824596218098546538990924524

 

χωρίς παρεξήγηση μου ακούγεται εντελώς ΚΟΥΦΟ! είναι σαν να πάρω μια BC RICH σε σχήμα νυχτερίδας για να παίζω herman's hermits...

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια.

 

 

(ουτε jimmy root telecaster).Θελω να ειναι Fender stratocaster.

 

 

 

ωραια !!! παρε fender stratocaster jim root...

 

διαφορετικα παρε μια fender οποια σου αρεσει και αλλαξε μαγνητες...

απλα πραγματα... παντως κι εμενα μου αρεσουν οι fender , και επειδη ολες κιθαρες ειναι , και οι φεντερ ειδικα εχουν και πολυ καλα ξυλα , προχωρα στην αγορα για φεντερ... σιγουρα υπαρχουν κιθαρες που ειναι για μεταλ αλλα και οι φεντερ αν εσενα σε βολευει το μπρατσο και γενικα το λογοτυπο τοτε παρε φεντερ. εγω εχω μια φεντερ στρατ με εναν dimarzio dp100 και βγαζει απιστευτα βαρυ ηχο... αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+175824596218098546538990924524

 

χωρίς παρεξήγηση μου ακούγεται εντελώς ΚΟΥΦΟ! είναι σαν να πάρω μια BC RICH σε σχήμα νυχτερίδας για να παίζω herman's hermits...

 

στρατ ειναι το σχημα φιλε μου... αν και το γνωριζεις βεβαια... οποτε τι προβλημα αν γραφει φεντερ... αν παρει μια ιμπανεζ σε σχημα στρατ και παιζει μεταλ τι διαφορα θα εχει ? υπαρχουν 100000000000000000000 στρατ που παιζουν μεταλλλ το παιδι θελει να λεει φεντερ για του αρεσει να γραφει φεντερ. επισης οι dave murray , jim root , adrian smith , αλλα ακομα και ο κιθαριστας των sepultura ο andreas kisser παιζει με φεντερ... απισης πολλοι συμφορουμιτες εχουν κανει κατι αντιστοιχο... εχουν φεντεριες και εχουν ριξει επανω μαγνητες και τα γκαζια ειναι αμετρητα...

 

και ρωτω , που υστερουν οι φεντερ σε σχεση με τις υπολοιπες κιθαρες και δεν μπορουν να παιξουν μεταλ ? με την προηποθεση οτι εχεις αλλαξει μαγνητες βεβαια ..., οχι πειτε μου ... που υστερουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ρωτω , που υστερουν οι φεντερ σε σχεση με τις υπολοιπες κιθαρες και δεν μπορουν να παιξουν μεταλ ? με την προηποθεση οτι εχεις αλλαξει μαγνητες βεβαια ..., οχι πειτε μου ... που υστερουν ?

 

στα ξύλα?  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου