Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω Fender Stratocaster για death metal.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με πεταλια και ενισχυτες θα σου παιξω ενα fear of the dark σε ukulele που θα σπερνει

 

ασε που αλλο maiden αλλο black death power thrash μεταλ με κολοκυθοκορφαδες γεμιστους με αγγουρια και φασολακια...

 

ο φιλος πρεπει να παρει μια ibanez και δεν θελει να το παραδεχτει

 

ο andreas kisser ?

o jim root ?

 

εγω δεν θα διαφωνουσα σε τιποτα απο αυτα αν καποιος μου ελεγε τι εχουν οι φεντερ και δεν παιζουν μεταλ και επισης αν μου πειτε απο που βγαλατε το συμπερασμα αυτο... τα εγχειρηματα σας... γιατι αν ειναι να λεμε για να λεμε δεν βγαζουμε ακρη...

επισης virus afoy symfoneis oti me ta katallala petalia kai enysxhtes bgainei hxos metal akomi kai apo oyti giati diafounoyme ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είπαμε πάρε fender και βάλτεις emg. και σε μερικές μέρες θα καταλάβεις τι έκανες.

Αποχωρώ.

 

+100000  ;) ;D :o :P :-X :-\

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε, μην ακούς κανέναν.

Παίζω σε death metal μπάντα και η κιθάρα μου είναι μια αμερικάνα fender strat HSS με αλλαγμένο S.Duncan Custom 5 στην bridge θέση..

 

 

Ναι αδερφε, Σε εχω δει live με τους  revolted massew στο texas club.Ειχα δει κατι φωτογραφιες παλια και δε μπορουσα να πιστεψω οτι εβγαζες τετοιο ηχο στο demo σας με την fender.Μετα σε ειδα live και επαθα πλακα. :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη κιολας αλλα το αρχικο μηνυμα σου ειναι αυτο,εχεις βαλει ολους να ψαχνουν λυσεις για να κανεις αυτο που θελεις με Fender stratocaster και οχι αλλη μαρκα σαν stratocaster,και τελικα καταληγεις στο οτι θα παρεις ξυλα να φτιαξεις εσυ μια που το μονο κοινο που θα εχει με Fender stratocaster (αν το εχει κι αυτο) ειναι οτι θα μοιαζει καπως? ???

Η fender ερχεται πολυ κοντα στα γουστα μου.Το μπρατσο της το θεωρω υπεροχο απλα και γενικα με εκφραζει.Θα φτιαξω μια custom  επιδει θα μου δοθει η ευκαιρια να το κανω με ελαχιστα εξοδα.Δεν αποκλειω το γεγονος να παρω Fender.

 

Ετσι κ αλλιως δεν θα  αγοραζα κιθαρα στα τυφλα.Ζητουσα γνωμες απο τα παιδια για να ξερω τι παιζει.Την αλλη εβδομαδα  φευγω για εξωτερικο και εκει προκειται να δοκιμασω καποιες Fender ετσι και αλλιως.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πεταλια και ενισχυτες θα σου παιξω ενα fear of the dark σε ukulele που θα σπερνει

 

ασε που αλλο maiden αλλο black death power thrash μεταλ με κολοκυθοκορφαδες γεμιστους με αγγουρια και φασολακια...

 

ο φιλος πρεπει να παρει μια ibanez και δεν θελει να το παραδεχτει

Εχω Ibanez και μαλιστα Prestige  και ιεναι μακραν η πιο αθλια και χωρις χαρακτιρα κιθαρα που επαιξα ποτε μου.Γι,αυτο και θα την ανταλλαξω με Fender  αν μου γινει καποια προταση.

 

Οσο για τα προηγουμενα σχολια που εκανες απλα ακου αυτο.

 

 

 

Μεταλ με κολοκυθοκορφαδες γεμιστους με αγγουρια και φασολακια...Επειδη  οι κιθαρες εχουν ηχογραφιθει με fender μαλλον..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αδερφε, Σε εχω δει live με τους  revolted massew στο texas club.Ειχα δει κατι φωτογραφιες παλια και δε μπορουσα να πιστεψω οτι εβγαζες τετοιο ηχο στο demo σας με την fender.Μετα σε ειδα live και επαθα πλακα. :D

 

Μεταλ με κολοκυθοκορφαδες γεμιστους με αγγουρια και φασολακια...Επειδη  οι κιθαρες εχουν ηχογραφιθει με fender μαλλον..

 

Να'σαι καλά φίλτατε.

cheers  :)

 

Ετσι κ αλλιως δεν θα  αγοραζα κιθαρα στα τυφλα.Ζητουσα γνωμες απο τα παιδια για να ξερω τι παιζει.Την αλλη εβδομαδα  φευγω για εξωτερικο και εκει προκειται να δοκιμασω καποιες Fender ετσι και αλλιως.

 

Δυστυχώς δύσκολα θα βρείς Fender με ήδη περασμένους stock καφρομαγνήτες.

Όπως και να'χει καλή τύχη στην αναζήτηση.

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μου αρεσει αυτος ο ηχος δλδ;

 

και παλι σου πα με σωστο ενισχυτη και σε ukulele γινεσαι van halen

 

 

ασχετο σε τι γλωσσα κελαηδαει ο τραγουδιαρης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μου αρεσει αυτος ο ηχος δλδ;

 

 

το αν σου αρεσει η οχι ειναι αλλο θεμα... εντελως αλλο θεμα... σημασια εχει οτι παιζεις με φεντερ μεταλ ... αν δεν σου αρεσει η χροια ειναι προσωπικο θεμα... ασε που στον τελικο ηχο που θα βγαλει ενας κιθαριστας , η κιθαρα ειναι μη σου πω και το τελευταιο πραγμα που θα αλλαξει ουσιαστικα τον ηχο... παντως εγω στα ερωτηματα μου απαντηση δεν πηρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου