Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης το παιχνίδι παίζεται στο integration, στην παρουσίαση μιας "ολοκληρωμένης" λύσης που τα μέρη θα δουλεύουν άψογα και χωρίς προσπάθεια μαζί.

Apple δηλαδή... ;D

 

αμερικάνικες Tyler Variax, πιθανώς νέα ακριβά PODs και ενισχυτές

Το όλο πακετάκι, θα είναι στο 10.000 ή θα το περνάει άραγε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Jase

 

Ναι, κινδυνεύεις να γίνεις απολίθωμα.  :P :P ;D

 

What we see here is an interesting fossil from Greece. It belongs to a human specimen who apparently was trying to get a piece of equipment named x3 live to work...

1604608309_david20attenborough20blog202.jpg.5a6c3a2450191abbdb865b60616d29bc.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple δηλαδή... ;D

 

Είσαι ΠΟΛΥ κοντά.  ;)

 

Το όλο πακετάκι, θα είναι στο 10.000 ή θα το περνάει άραγε?

 

Οι USA JTV είναι περισσότερο για το πρεστίζ, χειροποίητα μπουτικάδικα όργανα + τα ηλεκτρονικά της Variax. Όσοι δοκίμασαν λένε ότι οι Κορεάτικες είναι ΠΟΛΥ κοντά σε αίσθηση και "ηλεκτρικό" ήχο, τα δε ηλεκτρονικά είναι ακριβώς τα ίδια.

 

Ένα "πακετάκι" JTV Korean + POD HD + Adaptive Amp πιθανώς να πάει γύρω στα 2500-3000 στην Ευρώπη.

 

Πολλοί ωστόσο δεν καταλαβαίνουν τι εστί Variax: μπορείς σε ένα preset στο POD να αντιστοιχίσεις και ένα preset στην κιθάρα (αυτό γίνεται και με τα σημερινά Variax+POD X3). H κιθάρα "μιλάει" με την πεταλιέρα μέσω καλωδίου VDI (proprietary). Ο τελικός ενισχυτής επίσης θα "μιλάει" με την πεταλιέρα, ώστε να προσαρμόζει την απόκρισή του στην εξομοίωση που έχει επιλεγεί.

 

Το τελευταίο είναι στα πλαίσια της εικασίας, αλλά "πολύ κοντά στην πραγματικότητα" σύμφωνα με τον Rich Renken της Line6. Εξάλλου τι διαφορετικό μπορεί να σημαίνει το "adaptive"?

 

Από οικονομοτεχνικής άποψης λοιπόν μιλάμε για επίπεδα Axe-Fx + FRFR σύστημα (οικονομικό) + φτηνό foot controller. Με την ίδια τιμή η Line6 σου δίνει και μια πολύ καλή κιθάρα, και απόλυτη "εγγυημένη" συνεργασία ανάμεσα στα 3 συστατικά του rig, με λογική plug and play.

 

Άρα όντως, με αυτή τη λογική, παίζουν χαρτί στα δυνατά τραπέζια πλέον.

 

Μένει να τα δούμε όλα αυτά να λειτουργούν κιόλας, βέβαια!!  ;D Προς το παρόν η JTV πείθει... αν και το POD HD έχει υψηλή ποιότητα εξομοιώσεων σε ενισχυτές/καμπίνες, όπως ισχυρίζονται, τότε ναι, το όλο σκηνικό στη συγκεκριμένη αγορά ανατρέπεται άρδην.

 

Σε κάθε περίπτωση βέβαια κανείς δεν σε υποχρεώνει να πας να τα πάρεις πακέτο... για πάρα πολλούς το HD ή η JTV θα παίξουν από μόνα τους.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξύλα έχουν οι κορεάτικες;;; :P :P :P

Αυτό είναι το επόμενο ερώτημα που την έχω "στημένη" στον TGL... ;D

εάν παίζουν ρόλο τα ξύλα σε modeling  κιθάρες... :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το επόμενο ερώτημα που την έχω "στημένη" στον TGL... ;D

εάν παίζουν ρόλο τα ξύλα σε modeling  κιθάρες... :P

 

όσο παίζουν και στις άλλες... ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς άκυρο αλλά εγώ δεν βρήκα τα HD στο link που έδωσε ο TGL. Τα βγάλανε από τον κατάλογο; Είναι ατιμούλικα και κρύβονται; Είμαι ολοκληρωτικά άμπαλος;

 

Τέσπα, αν μπορεί κάποιος να παραθέσει στα γρήγορα τις τιμές για τα νέα μοντέλα... :-[

 

 

Υ.Γ. Όχι τίποτ' άλλο, υποτίθεται πως ξέρω και Γαλλικά μαμώτο!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς άκυρο αλλά εγώ δεν βρήκα τα HD στο link που έδωσε ο TGL. Τα βγάλανε από τον κατάλογο; Είναι ατιμούλικα και κρύβονται; Είμαι ολοκληρωτικά άμπαλος;

 

Τέσπα, αν μπορεί κάποιος να παραθέσει στα γρήγορα τις τιμές για τα νέα μοντέλα... :-[

Τα έβγαλαν από όλα τα site...

Το ακριβό (HD500) αν θυμάμαι καλά έπαιζε στα 700 κάτι €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κορόιδα θα αγοράσουν τις αμερικάνικες και εμείς οι έξυπνοι τις κορεάτικες και με τα ρέστα θα βάλουμε πετρέλαιο θέρμανσης το χειμώνα, για πιο ζεστό ήχο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου