Προς το περιεχόμενο

Πωπω τι βρήκα.... NEMO!!!!


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητή μου οι εποχές τότε ήταν πολύ άγριες... Κυρίως -για να μην επεκταθώ- για το οτι η μουσική τους είχε ας πούμε έναν "εμπορικό" προσανατολισμό, στερούνταν "βάθους" κι "αλητείας" και παρομοίου τύπου κριτικές... Άφες, please...

 

το εξωφυλο του δισκου τους μου ηταν γνωστο ,πιθανων το εχω ξαναδει παλι καπου , η μουσικη τους φαινεται πολυ αρτια και καλοπαιγμενη ,με παραγωγη της εποχης εκεινης  . Και επισης πολυ καλη και πειστικη φωνη .

 

πετυχα μια συνεντευξη του 'αρχηγου ΄τους και λεει το αντιθετο οτι γενικα αντιμετωπιζονταν σαν επαναστατες , γενικα οσοι παιζαν ροκ εκεινη την εποχη , πραγμα που το γνωριζουμε ολοι οσοι ζησαμε εκεινες τις εποχες .

 

εννοεις οτι απο τον 'ροκ ' χωρο αντιμετωπιστηκαν σαν 'εμπορικοι ' ? 

 

θυμαμαι το εξης στερεοτυπο στον χωρο του metal την δεκαετια του 80 κυριως στης αρχες . Τα πληκτρα ηταν απαγορευμενο οργανο σε ενα metal συγκροτημα  και η υπαρξη πληκτρων αυτοματως  κατετασε τους χρησιμοποιουντες το συγκεκριμενο οργανο  στην κατηγορια του 'φλωρου ' . Συνηθως τα πληκτρα ηταν για καποια επικη εισαγωγη πριν πεσουν τα ριφ , ενω καποιες φορες συγκροτηματα επαιζαν με τον πληκτρά πισω απο κουρτινα !!  Μην το δει το κοινο και τους παρεξηγησει  .

 

Οι συγκεκριμενοι ομως που ακουσα μου φανηκαν πολυ πειστικοι και στο υφος που κινουνταν τι 'κατηγοριες ΄θα μπορουσε κανεις να τους προσαψει ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

εννοεις οτι απο τον 'ροκ ' χωρο αντιμετωπιστηκαν σαν 'εμπορικοι ' ? 

 

Οι συγκεκριμενοι ομως που ακουσα μου φανηκαν πολυ πειστικοι και στο υφος που κινουνταν τι 'κατηγοριες ΄θα μπορουσε κανεις να τους προσαψει ?

 

Ας πούμε κάπως έτσι κι ας μην επεκταθούμε, δεν υπάρχει λόγος...

Πολλά χρόνια πέρασαν απο την αρχή της κουβέντας, ας μείνουμε στο επιμύθιο του ποστ σου, το βρίσκω ιδιαίτερα συνοπτικό και ακριβές.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε κάπως έτσι κι ας μην επεκταθούμε, δεν υπάρχει λόγος...

Πολλά χρόνια πέρασαν απο την αρχή της κουβέντας, ας μείνουμε στο επιμύθιο του ποστ σου, το βρίσκω ιδιαίτερα συνοπτικό και ακριβές.

 

μολις τωρα που το ανεφερες , προσεξα την αρχη του θεματος  ,ποσο πισω παει χρονικα  ...

 

σαν ακροατης , αν ανεκαλυπτα καλλιτεχνες που στερουνταν 'βαθος ' και 'αλητεια ΄, πραγμα λιγο δυσκολο βεβαια  να το αντιληφθει καποιος , ειχαν απο μενα μεγαλυτερη εκτιμηση απο τους αλλους . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου