Προς το περιεχόμενο

Bugera 1990 vs. Marshall JCM 900


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντα μου ελεγαν οτι ο 900αρης ειναι ο χειροτερος marshall που εχει βγει ποτε...τον ειχα βρει σε τιμη ευκαιριας και τον πηρα..εμενα προσωπικα μου φανηκε οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο σημερινα μοντελα...τα καθαρα του μου αρεσαν τρομερα κλασσικα σκασιματα μαρσαλλ για hendrix,srv ωραια πραματα..και τα βρωμικα του καθολου ασχημα και με ενα πεταλακι ησουν κομπλε για πιο αγριες καταστασουλες...και φυσικα ειχες και τα reverb σου...τον πουλησα για να παρω πλεξι...

 

τωρα εχοντας jcm800,plexi rr,jtm45,triaxis αν τον ειχα θα τον κραταγα ανετα και αυτον...μου αρεσε ακετα τι να πω...ακομα απορω οπου διαβαζω (ελλαδα) γιατι τον κατηγορουν ετσι...μαλιστα ειχα και μια podxt live και ειχα φταιξει πολυ ωραιους ηχους θυμαμαι...+++versatility...

 

anyway υποκειμενικα πραγματα

 

δε νομιζω οτι ο 900 ειναι για srv kai hendrix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα στις πλειαδες γνωστων κιθαριστων και ο B. Gibbons, που καπου ειδα ατακα του να λεει οτι ''δε παω πουθενα χωρις τον 900 μου''. Μαλιστα μετα το αφτερμπερνερ ή αυτο, δε θυμαμαι καλα,....ηταν γραμενο κατα 90% με 900αρι.

Αξιος αντικαταστατηςτου 800? ισως ναι ισως οχι. Λιγο μου τη χαλαει η ψηφι τεχνολογια που εχει, αλλα ξεπερνειεται.

Καθαρα απαικτα εως και pure AC DC, 2ο καναλι, AC DC - τον Θεο.

Παιζω με αυτον τελευταια, μετα απο καποιες μοντες που ειχαν σκοπο την αυξηση μπασας συχνοτητας και ξεκομπεσαρισμα 2ου καναλιου.

Οπως ειπε παραπανω το τρελο αγορι, ενα Booser, συνηθεια στις αλλαγες vol & tone της κιθαρας & μερακι για rock n roll.

Οσο αφορα εδω στην Ελλαδα.......μεγαλη ιστορια τρ/αγορι. Εναν ακολουθουν ολοι σα να μην υπαρχει προσωπικοτητα.(δεν ισχυει για ολους).

Γενικα ειναι ενα κομματι που το εκανα να μου κανει λογω δουλειας, μια και μονο σ αυτο μπορουσα να το κανω ::) ::) ::) ;).

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου