Προς το περιεχόμενο

Η νέα μου Epi SG, ή πως σώσαμε ένα σπουδαίο όργανο....+Godzilla Cover


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μερικούς μήνες αγόρασα μια tele από το noiz. Tο παλικάρι που μου την πούλησε (panagiotisrx7) μου έδωσε δώρο μια κατεστραμμένη Epiphone G310-SG..Η κιθάρα ήταν σε άσχημη κατάσταση. Έλειπε ένα από τα κλειδιά, ήταν γεμάτη χτυπήματα και καθώς έμενε άπαιχτη, σιγά σιγά σάπιζε. Αυτό, μέχρι να την περιποιηθούν οικογενειακοί φίλοι, και να αλλάξει ριζικά. Μου την έδωσαν σαν δώρο για τη γιορτή μου..Τι άλλαξε; Κατ'αρχάς το χρώμα....Από μάυρη έγινε ένα φανταστικό Cherry Red, (βάφτηκε και το headstock) βάλαμε locking Gotoh κλειδιά,

έχουνε φύγει και κλείσει όλες οι "πληγές" και τα χτυπήματα της, πέρασε ένα γενικό σετάρισμα, διορθώθηκε το fret buzz, και κατέβηκαν οι χορδές..

 

Παραθέτω ένα βίντεο που παίζω το "Godzilla" των Blue Oyster Cult, το οποίο τράβηξα πριν 10 λεπτά. Δυστυχώς η ανάλυση του κινητού μου δεν είναι καλή (ούτε στην εικόνα, ούτε στον ήχο) αλλά δεν έχω κάμερα πρόχειρη, και βιαζόμουν να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας  ;D (Το βιντεάκι είναι sloppy διότι το κομμάτι το έβγαλα με το αυτί (αν και το βίντεο έγινε για να δείξω τις δυνατότητες της κιθάρας...τέλος πάντων)

 

 

Godzilla

 

Επίσης παραθέτω φωτογραφίες της κιθάρας, πριν και μετά, και παρέα με την tele μου:

 

P240810_12_39.thumb.jpg.3008cc5519ff652a6cabb435641c3634.jpg

P240810_12.40_01.thumb.jpg.57791158d5f5554d7f0bae0dab904cb0.jpg

P240810_12_40.thumb.jpg.281c8bb668f656bf0ac47bf26bd0a9d7.jpg

P240810_12_41.thumb.jpg.241b3512ea2dc08a85491f8c1ea9e387.jpg

epi.jpg.65c3087be990ff4edd4b2284419a9e6a.jpg

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε man, είμαι σίγουρος πως ξανάνιωσε για τα καλά το όργανο αλλά και συ μαζί του  ;) . Well done! Πίσω από το headstock τι γράφεις;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eginitis Custom..είναι οι φίλοι που μου την έφτιαξαν, και το έβαλαν για πλάκα.. ;D

Φυσάει πάντως το όργανο...

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό, μέχρι να την περιποιηθούν οικογενειακοί φίλοι, και να αλλάξει ριζικά. Μου την έδωσαν σαν δώρο για τη γιορτή μου..

 

 

Είμαστε τόσο πλούσιοι, όσο οι φίλοι που έχουμε...

 

ΜΕΓΕΙΕΣ  ;)

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου