Προς το περιεχόμενο

Delay πεταλακι φθηνο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους,

 

Ειναι το πρωτο μου τοπικ γι' αυτο συγχωρεστε για τυχον λαθη.

Ψαχνω πεταλακι Delay οχι πανω απο 100-110 ευρω.

Εχω βαλει στο ματι το Danelectro Wasabi Forward/Reverse Delay. Απο thomann κανει 90 ευρω. Εχω βαλει και αγγελια αλλα τζιφος. Επισης εχω κοιταξει λιγο και το Digidelay αλλα για καποιο λογο δεν μου αρεσε πολυ. Δεν εχω δοκιμασει κανενα παντως.

 

Σημαντικη λεπτομερεια ειναι οτι το Danelectro εχει και Reverse το οποιο μου αρεσει απιστευτα οποτε του δινε ενα +

 

Αυτα. Ευχαρσιτω

ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες οπωσδήποτε και το reverse (γούστα είναι αυτά) οι επιλογές σου είναι όντως περιορισμένες. Γιατί δεν το αγοράζεις από εδώ? (αν έχεις θέμα με την αγορά από έξω). Το Digidelay είναι ένα αρκετά τίμιο πεταλάκι και δε νομίζω πως πρέπει να το απορρίψεις απλά κοιτώντας το ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν καλώς ήρθες!

 

Κοντά στο μέγιστο που δίνεις μπορείς να βρεις και το boss dd7 μεταχειρισμένο, στην οποία περίπτωση το αγοράζεις με κλειστά τα μάτια  8)

 

Στην αθήνα μπορείς να δοκιμάσεις αρκετά delay πάντως. Νομίζω και το hardwire (της digitech) είναι στο budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aν σε ενδιαφέρει να ψάξεις και σε κανα ebay ή ξένα forum (TGP) για μεταχειρισμένα υπάρχουν πολλές προτάσεις που αλλάζουν επίπεδο από πλευράς ηχητικής ποιότητας σε αυτά τα λεφτά. Το να βρείς όμως delay με reverse περιορίζει αρκετά τα πράγματα.

 

Έχεις σκεφτεί πως θα το χρησιμοποιήσεις; Για επαναλήψεις, για βάθος, πιο high fi, πιο ζεστό, δεν κάνουν όλα τα ίδια πράγματα.

 

Πάντως όχι ότι τα πετάλια που προτείνουν τα παιδιά πιο πάνω είναι χάλια. Απλά το Boss τονίζει λίγο τα πρίμα, και το Ηardwire σηκώνει λίγο θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το reverse delay ισως το βαρεθεις συντομα :),τα καλυτερα που εχω ακουσει ειναι boss dd-6 dd-7.και τα 2 μεταχειρισμενα ειναι στα λεφτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μενα μια ψηφος για το χαρντγουαιρ.

το εχω και ειναι πολυ καλο.

αν θες και εισαι απο αθηνα, ερχεσαι σπιτι μου και το δοκιμαζεις για οση ωρα θες....!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μενα μια ψηφος για το χαρντγουαιρ.

το εχω και ειναι πολυ καλο.

αν θες και εισαι απο αθηνα, ερχεσαι σπιτι μου και το δοκιμαζεις για οση ωρα θες....!

 

to hardwire ειναι οντως καταπληκτικο (ολη η σειρα ) αλλα οχι στα λεφτα που θες ,μια και δεν πολυκυκλοφορει μεταχειρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to hardwire ειναι οντως καταπληκτικο (ολη η σειρα ) αλλα οχι στα λεφτα που θες ,μια και δεν πολυκυκλοφορει μεταχειρισμενο

 

εχει εμφανιστει δυο φορες παντως μεχρι τωρα.

(και κατι μου λεει πως θα εμφανιστει αλλη μια φορα σε καμια βδομαδα)

 

αλλα ετσι και αλλιως αν το μπατζετ ειναι στα 110 ευρω, για μενα αξιζει να περιμενει καποιος να μαζεψει αλλα 40 και να το παρει.

 

ασε που-εκτος αν θυμαμαι λαθος- το κιταρ στορ το εχει λιγο χαμηλοτερα.

αλλα μπορει να κανω και λαθος.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε αυτο και θα με θυμηθεις.πολυ ωραιο με ζεστο ηχο delay φοβερο για τα λεφτα του ;)

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Biyang_AD8_Analog_Delay_guitar_pedal__Pro_WIMA_caps/390060186214/item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου