Προς το περιεχόμενο

Μην το πολύ ψειρίζεις...


koyote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Let him who has understanding, recon the number of the gear.

 

For it is a human number.

 

It's number is €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€.........................

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο thread άνοιξε το κογιότ... Συνοψίζοντας σε μια φράση το πολύ ενδιαφέρον και εμπεριστατωμένο πόνημά του, αυτή δεν θα μπορούσε να είναι άλλη από: Πολύ λάδι, καθόλου... τηγανίτα  ;D

 

ΟΚ, δεν είναι κακό... όλοι περνάμε τις gasό φάσεις μας, αλλά το θέμα είναι να παίζουμε που και που  ;D

 

Έχω και εγώ τουλάχιστον μια περίπτωση κιθαρίστα, που έχει- κυριολεκτικά- ένα δωμάτιο κιθάρες, που πολλοί εδώ μέσα θα έβαζαν τα... κλάματα αν τις έβλεπαν. Όμως είναι... «θεωρητικός»  ;D ;D ;D των ξύλων, των μαγνητών, των ενισχυτών...

 

Τελικά ποιο είναι το point; Ότι δεν υπάρχει point... Πολύ φοβάμαι ότι τελικά το όλο ζήτημα καταλήγει στο γνωστό σημείο, στην πίσω (συνήθως) δεξιά τσέπη του παντελονιού  ;D ;D ;D

 

Money talks and bullshit walks  ;)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί  να είμαστε άρρωστοι με τις αγορές μουσικού εξοπλισμού,μπορεί και να μην ξέρουμε να παίξουμε αλλά η διαφορά μας είναι οτι δε χάνουμε πολλά χρήματα.

Γιατί τα μουσικά όργανα δεν απαξιώνονται εύκολα.

Τι να πουν οι κομπιουτεράδες που σε ένα χρόνο το πανάκριβο pc τους δεν αξίζει τίποτα;

Ή οι γκαζιάρηδες που με το που βγαίνουν απο την αντιπροσωπεία έχουν χάσει 10.000ευρώ;

Ή οι γυναίκες που αγοράζουν ακριβά ρούχα τα οποία είναι ουσιαστικά αναλώσιμα;

 

Τουλάχιστον στα μουσικά όργανα αν κάνεις έξυπνες αγορές μπορείς να παίξεις χρόνια και να βγάλεις μέχρι και κέρδος πουλώντας.

Εγώ απο 3 κιθάρες που πούλησα κατα καιρούς δεν έχασα χρήματα και η μία ήταν αγορασμένη καινούρια οταν η λίρα υπέφερε.

 

Οπότε η συμβουλή μου είναι αγοράζετε χωρίς τύψεις αφού το hobby μας είναι σχετικά οικονομικό,αρκεί να μην κρατάτε πολλά όργανα χωρίς να τα χρησιμοποιειτε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου