Προς το περιεχόμενο

PAD player


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο μηχάνημα που σε κάθε κουμπάκι (pad) να μπορούμε να αναθέσουμε waves φορτωμένα απο pc ωστε να αναπαράγονται με το πάτημα του κάθε κουμπιού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akai MPC-2000 και όλα τα επόμενα (MPC-4000 κλπ.) πρέπει να είναι η λύση. Δεν ξέρω αν μπορείς να φορτώσεις samples από PC αλλά σίγουρα μπορείς να τριγκάρεις τα ενσωματωμένα waves με τα pads που έχει. Στο MPC-4000 νομίζω ότι κάνεις αυτό που θέλεις. Αυτή τη μέθοδο (τριγκάρισμα ήχων) τη χρησιμοποιούν οι Linkin Park με το MPC-2000.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akai MPC-2000 και όλα τα επόμενα (MPC-4000 κλπ.) πρέπει να είναι η λύση. Δεν ξέρω αν μπορείς να φορτώσεις samples από PC αλλά σίγουρα μπορείς να τριγκάρεις τα ενσωματωμένα waves με τα pads που έχει. Στο MPC-4000 νομίζω ότι κάνεις αυτό που θέλεις. Αυτή τη μέθοδο (τριγκάρισμα ήχων) τη χρησιμοποιούν οι Linkin Park με το MPC-2000.

 

orea ergalia alla akriva kai me dinatotites pou den tis xriazomai.psaxno an iparxei kati mikro ftino kai forito pou na kanei mono afti ti doulia gia na to xrisimopio se live.na mporo diladi na anaparago samples (sound effects ktl)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία λύση, αν έχεις laptop, είναι να αγοράσεις φτηνά κάποιο παλιό drum machine που έχει pads και με midi να παίζεις τα waves από το laptop. Ακόμα και με κάποιο φτηνό midi controller γίνεται αυτή η λύση. Αν έχεις laptop. Sotware θα βρεις αρκετά για αυτή τη δουλειά.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία λύση' date=' αν έχεις laptop, είναι να αγοράσεις φτηνά κάποιο παλιό drum machine που έχει pads και με midi να παίζεις τα waves από το laptop. Ακόμα και με κάποιο φτηνό midi controller γίνεται αυτή η λύση. Αν έχεις laptop. Sotware θα βρεις αρκετά για αυτή τη δουλειά.

 

Γεράσιμος[/quote']

 

δεν εχω laptop αλλα εχω ενα zoom drum machine.λες μεσω midi να μπορεσω να παιζω επιλεκτικά samples απο το korg pa80 μου την στιγμή που το οργανο παίζει???? :roll:

δεν το εχω δοκιμάσει αλλα αν γίνεται φαντάζομαι πολυπλοκες midi ρυθμίσεις :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου