Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για επιλογή ανάμεσα σε schecter h prs


Dimisas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.

 

Εντάξει δεν το έχω ψάξει και πολύ αλλά θα μπορούσα να πω ότι έχω καταλήξει στις κιθάρες schecter hellraiser και μια prs που υπάρχει στις αγγελίες στα 1100 ευρώ.

 

Οι prs από ότι είδα είναι πολύ ακριβές και μάλλον το μοντέλο που υπάρχει στις αγγελίες στην τιμή που είπα ανήκει στην κατηγορία των ακριβών.

 

Παρόλα αυτά δεν ξέρω τι παίζει με τις prs και κανένα βιντεάκι να βάλω να δω στο youtube δεν πιστεύω ότι θα καταλάβω γιατί παιζει ρόλο και ο ενισχυτής και τα άλλα που είναι συνδεδεμένα.

 

Δεν είμαι και πολύ λεπτολόγος όσον αφορά τον ήχο αλλά θα ήθελα να πάρω μια όσο το δυνατόν καλύτερη κιθάρα με τα λεφτα που θα δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Let me put it this way:

 

Δεν ξέρω ποια κιθάρα είναι η PRS, αλλά ισχύει σίγουρα ότι η μεταπωλητική αξία της Schecter θα τείνει στο μηδέν όσο περνούν τα χρόνια, ενώ της PRS θα διατηρηθεί πολύ καλύτερα (για παλιότερες PRS μάλιστα, από το παλιό εργοστάσιο, δεν αποκλείεται να αυξηθεί η αξία στο μέλλον).

 

Βέβαια, όπως και με κάθε μεταχειρισμένη, χωρίς εγγύηση κιθάρα, θα πρέπει να δοκιμάσεις ενδελεχώς και να δεις αν έχει "κρυφά" κόστη η αγορά σου (π.χ. τάστα που θα χρειαστούν σύντομα αλλαγή, ηλεκτρικά, κλπ).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και πολύ λεπτολόγος όσον αφορά τον ήχο αλλά θα ήθελα να πάρω μια όσο το δυνατόν καλύτερη κιθάρα με τα λεφτα που θα δώσω.

 

Όπως είπε και ο TGL, η PRS έχει καλύτερη μεταπωλητική αξία (αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο φυσικά). Τώρα, σχετικά με αυτό που λες, είναι πολύ σχετικό γιατι πολύ καλή μπορεί να είναι και μια 7χορδη ή ένα σκάφος (που λέει ο λόγος). Θα σε ενδιέφερε? Το θέμα είναι να πάρεις κάτι που θα σου αρέσει και θα καλύπτει τις ανάγκες σου (και φυσικά θα είναι και μέσα στο μπατζετ σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα δεν δοκιμασεις δεν βγαζεις ακρη!

Αν αγοραζεις με χρηματιστηριακά κριτηρια τοτε σε εχουν καλυψει ηδη ;)

Ετσι στα τυφλα εγω θα το εψαχνα με την prs ...  ...αλλα μαλλον αυτο ειναι στην κατηγορια "κολοκυθοπιτα" ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά.

 

Εντάξει δεν το έχω ψάξει και πολύ αλλά θα μπορούσα να πω ότι έχω καταλήξει στις κιθάρες schecter hellraiser και μια prs που υπάρχει στις αγγελίες στα 1100 ευρώ.

 

Οι prs από ότι είδα είναι πολύ ακριβές και μάλλον το μοντέλο που υπάρχει στις αγγελίες στην τιμή που είπα ανήκει στην κατηγορία των ακριβών.

 

Παρόλα αυτά δεν ξέρω τι παίζει με τις prs και κανένα βιντεάκι να βάλω να δω στο youtube δεν πιστεύω ότι θα καταλάβω γιατί παιζει ρόλο και ο ενισχυτής και τα άλλα που είναι συνδεδεμένα.

 

Δεν είμαι και πολύ λεπτολόγος όσον αφορά τον ήχο αλλά θα ήθελα να πάρω μια όσο το δυνατόν καλύτερη κιθάρα με τα λεφτα που θα δώσω.

 

μάλλον αναφέρεσαι σε μία CE24 , που υπάρχει στις αγγελίες........ , και μάλιστα παλιά CE σε χαμηλή τιμή.... ;D

 

δεν έχω δει τη συγκεκριμμένη που πωλείται από κοντά....αλλά για μένα η -bolt on -CE είναι κορυφαία σειρά .. άσχετα αν η PRS τη σταμάτησε ........ >:(

 

...για σεκτερ δεν έχω ιδέα.... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοραζεις με χρηματιστηριακά κριτηρια τοτε σε εχουν καλυψει ηδη ;)

Και επειδή, δεν αγοράζουν έτσι κιθάρες...

Δεν είμαι και πολύ λεπτολόγος όσον αφορά τον ήχο αλλά θα ήθελα να πάρω μια όσο το δυνατόν καλύτερη κιθάρα με τα λεφτα που θα δώσω.

σου συνιστώ να μην πάρεις καμμία από τις 2 σήμερα. Πάρε μετοχές της Εθνικής και πολύ γρήγορα θα πάρεις ΚΑΙ τις 2 κιθάρες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε :)

Ξέρω ότι ο ΟΡ δεν έχει ιδέα για το τι πάει να αγοράσει με ένα χιλιάρικο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ξέρει κάτι ... που ξέρει όλος ο κόσμος.... 8)

Μωρέ ακόμα ψαχνόμαστε.

Τίποτα σίγουρο.

Το παιχνίδι τον μετοχών δεν είναι σίγουρο ότι θα το χαρείς ...... ακόμα.

Της κιθάρας, σίγουρα.

Αν τα χεις βέβαια περισσευούμενα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου