Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για επιλογή ανάμεσα σε schecter h prs


Dimisas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HFS= απο τους καλητερους passive μαγνητες που εχω ακουσει/παιξει

 

εεε....είσαι μόλις ο δεύτερος που γνωρίζω ότι του αρέσουν αυτοί οι μαγνήτες (ο πρώτος είμαι εγώ).......... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εεε....είσαι μόλις ο δεύτερος που γνωρίζω ότι του αρέσουν αυτοί οι μαγνήτες (ο πρώτος είμαι εγώ).......... ;D ;D

 

Ναι.Δυστηχος ο πιο πολυς κοσμος που παιρνει PRS, συνηθως παιζει τζαζομπλουζοροκ.Αντε και φιουζιον.Οι HFS ειναι πολυ hot  για τετοια.Και φυσικα για τετοια δουλεια υπαρχουν πιο καταληλοι μαγνητες εκει εξω.

 

Αλλα για metal rock καταστασεις που παιζω εγω, ειναι ταμαμ :D

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να παιξεις μαι με την PRS να δεις αν ειναι σε καλη κατασταση και δεν χρειαζονται αλλαγη τα ταστα κτλ.

 

Αν σου αρεσει και η PRS οσο η Schecter  πιστευω καλυτερα την PRS.Aν αυριο θελησεις να την δωσεις δεν θα χασεις λεφτα ενω με τη Schecter θα χασεις τουλαχιστον τα μισα.

Για να σου δωσω να καταλαβεις ειχα αγορασει μια Ibanez prestige καποτε στα 550 ευρω σε αριστη κατασταση ενω  καινουρια κοστιζε 1100.Οταν αργοτερα καταλαβα οτι δεν μου ταιριαζε την πουλησα περισσοτερα απ'οσα την πηρα. ;)

 

 

Γι'αυτο να κοιτας καλυτερα τα μεταχειρησμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είπα την καλή καλύτερη κιθάρα με τα λεφτά που θα δώσω εννοούσα π.χ. ο πωλητής που δοκίμασα τη schecter μου είπε ότι άν όλα αυτά που έχει η συγκεκριμένη κιθάρα τα είχε μία gibson τότε η αξία της θα ήταν 2000 ευρώ και βάλε

 

ναι και το γαιδουρι αμα ειχε φτερα θα ανεβεναι στα κηπαρυσια...

παρε κανα γκιπσονι... και καθαρησεσ μπορεισ να βρεισ την sg standard φοβερη κιθαρα

,η την lp studio προσωπικα εχω την 2η

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και το γαιδουρι αμα ειχε φτερα θα ανεβεναι στα κηπαρυσια...

παρε κανα γκιπσονι... και καθαρησεσ μπορεισ να βρεισ την sg standard φοβερη κιθαρα

,η την lp studio προσωπικα εχω την 2η

 

Ειδικα με την δευτερη μπορεις να κανεις τελεια φωτια για το τζακι το χειμωνα.

Επισης μπορεις να την χρησιμοποιησεις αντι για καρβουνο για το αρνι το πασχα!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ που ασχοληθήκατε με την ερώτηση μου.

 

Τελικά πήρα την PRS CE 24 και είμαι ευχαριστημένος.

 

Την δοκίμασα με την πεταλιέρα Line 6 X3 και έβγαζε πολύ ωραίο ήχο.

 

Είναι και ευκολόπαιχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή, δεν αγοράζουν έτσι κιθάρες...σου συνιστώ να μην πάρεις καμμία από τις 2 σήμερα. Πάρε μετοχές της Εθνικής και πολύ γρήγορα θα πάρεις ΚΑΙ τις 2 κιθάρες...

 

διαλεξες την χειροτερη εποχη και την χειροτερη μετοχη για να πεις την εξυπναδα σου.

 

θα εκδοθουν 121 εκατομμυρια νεες μετοχες με τιμη 5,20.

ταυτοχρονα θα  εκδοθουν 227 εκατομμυρια ομολογιες οι οποιες θα μπορουν να μετατραπουν σε 227 εκατομμυρια νεες μετοχες.τιμη μετατροπης παλι τα 5,2.

 

συμπερασμα:

θα εκδοθουν 350 εκατομμυρια νεες μετοχες με τιμη 5,20...

 

η τιμη στο ταμπλο ειναι πανω απο 9 €...

 

μετα την αυξηση η ετε θα εχει περιπου 1 δις μετοχες.αν το 2010 εμφανισει κερδη 450 εκατομμυρια € ξερεις τι p/e θα εχει;;;

πανω απο 15...

 

αν το 2011 εχει νεα μειωση στα κερδη μπορειτε να φανταστειτε το νεο p/e;;;στην περιπτωση αυτη δεν θα μιλαμε για υπερτιμημενη μετοχη απλα, αλλα για φουσκα...

 

αν οντως παιζεις πουλα οσο προλαβαινεις και περιμενε (και) παλι τις 1300 μοναδες που μπαινουν μεσα τα μεγαλα πορτοφολια και σκουπιζουν...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες την καλυτερη αγορα !!!

 

Ναι φίλε. Αυτό είναι σίγουρο.

 

Θα την πάω σε ένα μάστορα για να ανεβάσω λίγο το action γιατί ταστάρει ελαφρώς. Οι χορδές είναι αρκετά χαμηλά. Βέβαια δεν ξέρω έτσι είναι ακόμα πιο ευκολόπαιχτη. Τρέχει το χέρι πάνω της. Δοκίμασα να παίξω ένα malmsteen που ήξερα από παλιά και το χέρι έφευγε από μόνο του, χωρίς δυσκολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου