Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία κατηγορίας στο forum για αριστερόχειρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Δεν ξερω αλλα εκτος οτι μου ειναι πολυ παραξενο να το βλεπω μου φαινεται και αντιπαθητικο!! ???

 

Ποιό ακριβώς;  ???

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παιζει κανεις με τα καντινια πανω! Καθαρα προσωπικο σκαλωμα μην το παρξηγησει κανεις. Γενικα οτι ξεφευγει απο το κλασικο παιξιμο τυπου ταπινκ  και τετοια δεν μου αρεσει αισθητικα!  :)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκύπτει από το οτι το 99% των οργάνων που είναι για αριστερόχειρες βγαίνουν ακριβώς ίδια και για δεξιόχειρες, και από το οτι η μουσική δεν αλλάζει ανάλογα με ποιό χέρι είναι το καλό σου. Αν εσύ τώρα θες να μιλάς μόνο με αριστερόχειρες (έλεος!) μη μου δίνεις σημασία, εγώ είμαι από τους "άλλους" :P

 

Εννοείται ότι είσαι απο τους άλλους, εννοείται ότι το 100% των θεμάτων που αφορούν αριστερόχειρες οτι δεν αφορούν τους δεξιόχειρες, εννοείται οτι πρέπει να γίνει χώρος που να αφορά lefties.

Tώρα εσύ αν απο ολόκληρο forum περιμένεις να μάθεις νέα που αφορούν τους δεξιόχειρες απο το 1% του χώρου του site που θα αφορά αριστερόχειρες, καλώς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα το έχασες λίγο ;D Φίλε μου εγώ δεν κάνω τέτοιες διακρίσεις, και από αριστερόχειρα θα κάτσω να ακούσω συμβουλές όσο και αν σου φαίνεται εσένα περίεργο. Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι κυκλοφορούν και τέτοιες "απόψεις", εγώ έγραψα την ιδέα για τα tags για να βοηθήσω... που να φανταστώ ο άμοιρος! Καλή τύχη πάντως και στο φόρουμ και στις παρέες σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Να προτείνω αλλη μια φορά να δημ/θει ενα μέρος για αριστερόχειρες

ή τουλαχιστον για αριστερόχειρες στις αγγελίες, που συνήθως είναι πιο δυσδιακριτες λογω τίτλων,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλο αυτό γιατι βαριέσαι να κοιτάξεις την αγγελία που σε ενδιαφέρει για το αν πχ. η fender stratocaster που ψάχνεις να αγοράσεις και δίνει ο τύπος στο ΝΟΙΖ είναι left handed ?  ??? έχεις δίκιο αφού είναι τόσο δυσδιάκριτες και δεν μπορεί κανεις να καταλάβει έυκολα αν το συγκεκριμένο όργανο είναι για αριστερόχειρες θα πρέπει να φτιάξουν ξεχωριστή κατηγορία με 2-3 αγγελίες το μήνα. Που να ψάχνεις τόσες σελίδες τωρα...

Θελώ και εγώ ξεχωριστό για κιθάρες και μπάσα...

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλο αυτό γιατι βαριέσαι να κοιτάξεις την αγγελία που σε ενδιαφέρει για το αν πχ. η fender stratocaster που ψάχνεις να αγοράσεις και δίνει ο τύπος στο ΝΟΙΖ είναι left handed ?   ??? έχεις δίκιο αφού είναι τόσο δυσδιάκριτες και δεν μπορεί κανεις να καταλάβει έυκολα αν το συγκεκριμένο όργανο είναι για αριστερόχειρες θα πρέπει να φτιάξουν ξεχωριστή κατηγορία με 2-3 αγγελίες το μήνα. Που να ψάχνεις τόσες σελίδες τωρα...

Θελώ και εγώ ξεχωριστό για κιθάρες και μπάσα...

 

 

.....

και ναι ήταν μπλόφα το θέμα ψάχναμε το πίο ''έξυπνο'' άτομο του forum και το βρήκαμε!!!

Συγχαρητήρια κέρδισες ένα λουκουμά, με τηλεκατευθυνόμενη ζάχαρη!

 

 

 

Μπλιάχ..μην ξεράσω.

 

Δεν απευθυνόμαι σέσενα, σε αυτούς που τους ενδιαφέρει απευθύνομαι και καταλαβαίνουν τι εννοώ, πολύ καλά.

Ισχύει η πρόταση για χώρο για αριστερόχειρες, και όσο αναφορά το άλλο θέμα των αγγέλιών¨¨¨¨σύνήθως είναι πιο εύκολο να εντοπίσεις 2-3 αγγελίες μόνες τους , παρα να χρειάζεται να σαρώνεις 30 σελίδες αγγελίες για να τις βρείς. (καθώς επίσης πολλάκις σε αυτές τις 2-3 αγγελίες τυχαίνει να μπαίνει εικόνα δεξιόχερης ή να γράφεται  συνθηματικός τίτλος και είναι σαν να μην υπάρχουν).

Καηνύχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε έπιασε κ μπήκες ξαφνικά τσιτωμένος για καυγά (που το ξέθαψες το παλιό για να κάνεις καυγά πάλι...) και γιατί συνεχίζεις να είσαι επιθετικός στα άλλα μέλη;

 

Γενικά η δημιουργία ξεχωριστής κατηγορίας για αριστερόχειρες δεν το βλέπω ως κάτι το πιθανό. Δεν υπάρχουν αρκετά θέματα ώστε να γεμίσει αυτή η κατηγορία.

 

Καλύτερα ας σημαδεύει όποιος ανοίγει θέμα για αριστερόχειρες τον τίτλο γράφοντας το, ώστε να βγαίνει στις αναζητήσεις, όπως προτάθηκε κ παραπάνω.

Γιατί δε βάζετε tags στα θέματα που αφορούν αποκλειστικά αριστερόχειρες? Πχ ένα [L] ή [leftie] ή κάτι τέτοιο, γιατί στο 99% των θεμάτων θα μπορούν να βοηθήσουν και δεξιόχειρες, όσο περισσότερος κόσμος διαβάζει ένα θέμα τόσο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ θα θέλαμε να βρίσκουμε συζητήσεις ευκολότερα και πιστέψτε με το ψάχνουμε. Ομως η δημιουργία ειδικής κατηγορίας για αριστερόχειρες στο φόρουμ και στις αγγελίες δεν δικαιολογείται από την σχετική κίνηση. Είναι πολύ απλό να βάζουμε σωστούς επεξηγηματικούς τίτλους στα θέματα π.χ. Πρόβλημα Floyd Rose σε αριστερόχειρη κιθάρα.

 

Με την ίδια λογική άλλες είναι οι ανάγκες του ακουστικού κιθαρίστα από αυτές του ηλεκτρικού, ή του μεταλά από τον τζαζίστα. Βρίσκονται όλοι κάτω από τον τίτλο Κιθάρες όμως. Το εύρος της θεματολογίας που καλύπτει το Noiz θα έκανε πολύ πιό δύσχρηστη την λειτουργία του με πολλές μικρές ειδικές κατηγορίες.

 

Υ.Γ. Καλό είναι να είμαστε ευγενικοί στους συνομιλητές μας και ιδιαίτερα σε αυτούς που προσπαθούν να συντονίσουν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου