Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης μπασου γυρω στα 150 ευρω


constantinosbjj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάμαι χαρακτηριστικά το πόσο ωραία ακουγόταν στην αίθουσα σε συνθήκες πρόβας (χωρίς θέματα με την ένταση), βέβαια πάνε χρόνια, άσε που μπορεί να οφείλεται στην (εξαιρετική) ικανότητα του μπασίστα της τότε μπάντας.

 

 

ναι πολύ σωστά μετράει 100% οι δυναμικές και το παιξιμο του μπασίστα...αλλά...

 

η αλήθεια είναι ότι έχω πάρα πολλά χρόνια να δω σε πρόβα ενισχυτή μπάσσου της τάξης των 80βάττ και 12ίντσου μεγαφώνου.... 8)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα ειχα ψαξει ενισχυτες που να με καλυπτουν μεχρι και σε μικρο gig, με λιγο παραπανω χρηματα (250 μεχρι 300) και ειχα παιξει και καταληξει στον Gallien (τον 70αρη και τον 100αρη), στον Warwick και στον Line 6 110 studio που πηρα τελικα κυριως λογω ογκου και βαρους. Ημουν ετοιμος να παρω τον Warwick αλλα με ειχε ενθουσιασει ο Line 6, οσο παραξενο κι αν φαινεται! Αλλα ο Line 6 κοστιζει 275 με 300.

Ο Warwick αν και 80αρης ειναι πολυ δυνατος - απο τον 60αρη που καποιος ειπε ΠΟΛΥ πιο δυνατος, μαλλον εχει να κανει με την κατασκευη της καμπινας, δεν ξερω, και στην τιμη αυτη ειναι ευκαιρια νομιζω. Στην Ελλαδα εκανε μεχρι πριν απο λιγο 260 περιπου (Τσελιος - Θεσσαλονικη). Τωρα ειδα πως τον εχει 350!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπευω να δωσω γυρω στα 150 ευρω περιπου και θελω να μου προτεινετε μερικους ενισχυτες..

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Τι χρήση θα έχει ο ενισχυτής; Μελέτη στο σπίτι; Θα πηγαίνεις με αυτόν να τζαμάρεις και με κανέναν φίλο;

Θέλεις ενισχυτή να σου βγάζει και μικρά λάιβ;

 

Το να προτείνουμε πάρε τον τάδε τον δείνα χωρίς να ξέρουμε τι θέλει πάνω κάτω ο ενδιαφερόμενος δε θα βγει και καμιά άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εχεις απολυτο δικιο Ευη, αλλα ποτε δεν μας χαλασε ενας ενισχυτης που ειναι ελαφρυς, σχετικα μικρος και γιατι οχι λιγο δυνατος (τεσπα δυνατοτερος απο εναν μονο practice amp).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εχεις απολυτο δικιο Ευη, αλλα ποτε δεν μας χαλασε ενας ενισχυτης που ειναι ελαφρυς, σχετικα μικρος και γιατι οχι λιγο δυνατος (τεσπα δυνατοτερος απο εναν μονο practice amp).

Εννοείται.

Και φαίνεται μια χαρά κ ο warwick και σαν ένταση κ βάρος και εννοείται τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω αυτον

τον εχει ενας φιλος εδω κ ενα χρονο κ δεν ειναι διολου κακος .....

http://www.thomann.de/gr/behringer_bxl900a_ultrabass.htm

ή

http://www.thomann.de/gr/behringer_bxl450a_ultrabass.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω αυτον

τον εχει ενας φιλος εδω κ ενα χρονο κ δεν ειναι διολου κακος .....

http://www.thomann.de/gr/behringer_bxl900a_ultrabass.htm

ή

http://www.thomann.de/gr/behringer_bxl450a_ultrabass.htm

 

 

Mε προλαβες! ;D

 

για τους behringer έχει γραφτεί πολλές φορές πως έχουν μέτριο ήχο και πως τα βατ τους είναι πολύ "αισιόδοξα" αφού δεν είναι RMS

Τον εχει ο αδερφος μου 3 χρονια και ειναι μια χαρα.

Εχει και ενσωματομενο Eq και αν το ψαξεις λιγο μπορεις να βγαλεις πολυ καλο ηχο.

Σε θεμα αξιποπιστιας  εχω να πω οτι  δεν παρουσιασε ποτε κανενα προβλημα απολυτως παρ,ολο που τον χρησιμοποιει 2-3 ωρες καθε μερα για παιξιμο και πολλες μα πολλες ωρες σαν απλο ηχο  για τον υπολογιστη, (!!!),για να ακουει μουσικη,για να παιζει με backing tracks, για ολες τις χρησεις δηλαδη.

Για ενα διαστημα τον χρησιμοποιουσα και εγω για την κιθαρα μου στο σπιτι σε συνδιασμο με το POD οταν ειχα μεινει χωρις ενισχυτη( ;D ;D ;D) αν και φοβομουν οτι θα σκιστει το ηχeιο λογω το οτι ειναι κατασκευασμενος για χαμηλες συχνοτητες και εγω το ειχα φλομωσει στο distortion.

 

Live δεν χρειαστικε να τον χρησιμοποιησει περισσοτερο απο μια φορα αλλα και τοτε μια χαρα τον καλυψε. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια απο Βehringer. Προς θεου ρε παιδια, ΔΕΝ βγαζουν ηχο αυτοιι οι τενεκεδες. Και οντως, τα Watt ειναι περιπου τα μισα απο αυτα που δηλωνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου