Προς το περιεχόμενο

Pierre Bensusan Live - 2 κομμάτια "La Femme Chambree" και "Wu Wei.


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα μετά από αρκετό καιρό παρακολούθησα στο dvd μου το κοντσέρτο αυτό του μεγάλου κιθαρίστα (ενός από τους καλύτερους αυτή τη στιγμή στην ακουστική κιθάρα IMHO). Νιώθω συγκλονισμένος από τη μουσική που παίζει και το απίστευτο του ταλέντο. Διάβασα στο forum αυτές τις μέρες για τους U2 και τον Edge πόσο μεγάλος κιθαρίστας είναι κατά τη γνώμη κάποιων η οποία είναι απολύτως σεβαστή και δεν θέλω να ανοίξω καμία κόντρα :) Απλά o Edge στα μάτια μου φαίνεται σαν αρχάριος μπροστά στον Bensusan και ας παίζει άλλο είδος.

Απλά προσέξτε τις φράσεις που παίζει και τα ρυθμικά παιχνίδια που κάνει. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει 2ος σε αυτό. Κι όπως λέει κάποιος στα σχόλια αγκαλιάζει ολόκληρη την κιθάρα καθώς παίζει, σαν να είναι γυναίκα.

Τελικά κατά τη γνώμη μου η αξία ενός μουσικού δεν μετριέται πάντα με βάση την αναγνωρισιμότητα του.

Προσέξτε το Wu Wei το οποίο ξεκινά από τη μέση περίπου και είναι απλά ένα αριστούργημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου