Προς το περιεχόμενο

Ηeart Attack - Fallin apart


heart_attack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Να σου πω...

 

Γενικά τα σχόλια ήταν κατά κύριο λόγο στην ηχογράφηση (ψαροκασέλες, κλπ). Αν την κάνατε εσείς, έχετε αρκετά να μάθετε. Αν δεν την κάνατε εσείς, μπορείτε άνετα να την πείτε σε αυτόν που την έκανε. Όπως και να έχει η ηχογράφηση δεν είναι πολύ καλή.

 

Το παίξιμο δεν είναι χάλια, αλλά υπάρχουν θέματα συντονισμού μεταξύ σας. Ο ντραμίστας βαράει πολύ και προσωπικά το βρίσκω υπερβολικό. Τα πλήκτρα είναι εξαιρετικά απλοϊκά αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει και πολύ χώρος για κάτι άλλο. Η φωνή στα ψιλά δεν τα καταφέρνει και βγαίνει λίγο παράφωνη (στην ψιλή νότα στο ρεφρεν αναφέρομαι και γενικότερα στο ρεφρέν γενικά).

 

Για το θέμα της σύνθεσης (που είναι ο τομέας μου) δε θα μιλήσω πολύ. Θα αρκεστώ να πω ότι είναι αρκετά ειπωμένα αυτά που λέτε (γενικά μιλώντας), και γράφεται σε ένα στυλ που δε μου λέει πολλά (και πάλι προσωπικά, όχι ότι υπάρχει στάνταρντ σε αυτό).

 

Τέλος, όπως ο καθένας θα ακούσει τα τραγούδια σας, θα σας δει ζωντανά και μπορεί να πει ότι μπαρούφα του κατεβαίνει... εεε κάτι τέτοιο γίνεται κι εδώ. Εκτός αν ζητάτε στοιχεία ταυτότητας σε όποιον σας πλησιάζει στα live σας. Για το ποιος είμαι, υπάρχουν αρκετά ποστ για εμένα (όντας μεγάλο ψώνιο! ;D)

 

 

ΕΔΙΤ: Εγώ επώνυμα είμαι εδώ... (Νικόλας). Και ο Ανέστης παραπάνω, αν και το κρύβει (τουλάχιστον λέει ότι είναι στο Μαραθώνα ο άνθρωπος... και είναι και παππούς έτσι; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν το είπα για σένα αυτό προφανώς αλλά για τους υπόλοιπους που κράζουν...Δεν κατάλαβα επίσης την ειρωνία και γιατι μειώθηκε το κάρμα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοτζάμ υπογραφή με site έχω....πιο επώνυμο δεν γίνεται...

 

Δηλωνεις δηλαδη κλικαδορος , σαχλο(φονιστα)ς , κ ηλεκτρονικος πωλητης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Βρε Γιώργο... Ηρέμησε λίγο.

 

Όλοι φίλοι είμαστε εδώ. Και αν κράζει κάποιος λίγο παραπάνω, βάλε ένα filter στο μυαλό σου και αγνόησέ τον αν είναι... Το θέμα επωνυμίας εδώ παίζει συχνά αφού οι πιο συχνοί/παλιοί/κλπ γνωριζόμαστε (μέσω του νοιζ) από κοντά. Δηλ, το ΣΚ ήμουν με τον Μάραθων και πίναμε μπύρες (και καμμιά 10ρια άλλους).

 

ανθρώπινο είναι. Στο κάτω κάτω, αλήθεια λένε και στο κράξιμο (έστω και κακόγουστα). Πάρε το σας συμβουλή και προχώρα να γίνεται καλύτεροι! :)

 

(Ο Μάραθων πάντα δήλωνε σαχλο(φωνίστα)ς... Δεν είναι νέο αυτό. Ούτε και κακό. Κακό είναι που οι άλλοι τον παίρνουν στα σοβαρά! ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γραψα εγώ το τελευταίο σχόλιο...Η κριτική σου όπςσ διατυπώθηκε στο τελευταίο post προφανώσ είναι ευπρόσδεκτη.Με εκνευρίζουν οι γενικεύσεις και η ισοπέδωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ενας απο τους μουσικους του γκρουπ επετρεψε μου να διαφωνησω Νικολα. Δεν ειμαστε φιλοι ολοι εδω κ σαν αποδειξη βλεπε ιστοριες με Λαζανη κλπ. Σε αυτο που συμφωνω ομως μαζι σου ειναι οτι πρεπει να κατεβασουμε τους τονους. Εγω απλα παιρνω τις συμβουλες τις καλοπροαιρετες ολονων σαν συμβουλες που πρεπει να τις λαβουμε υπ οψην, κ οσο για τις γλαφυρες απλα γελαω οχι με τα χαλια μας, αλλα με το γεγονος οτι παρ οτι σα χωρα ζουμε δυσκολες στιγμες εχουμε ακομα χιουμορ.  Αν εχετε ακομα παρατηρησεις που πιστευετε οτι ειτε θα μας βοηθησουν, ειτε θα μας κανουν να γελασουμε περισσοτερο ακομα , πειτε τις. Γιατι μπορει να ειμαστε μεν γραφικοι, ακομα κ καλαμπορτζηδες, ομως τολμαμε να κανουμε κατι που δεκαδες μπαντες στην Αθηνα ΔΕΝ κανουν, δηλαδη να ξεφυγουμε απο τις τετριμενες διασκευες ... Μπορει να μην ειμαστε ο Malmsteen, o Portnoy, o Johannson,  αλλα τουλαχιστον δημιουργουμε . Να ειστε καλα ολοι ανεξαιρετως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γραψα εγώ το τελευταίο σχόλιο...Η κριτική σου όπςσ διατυπώθηκε στο τελευταίο post προφανώσ είναι ευπρόσδεκτη.Με εκνευρίζουν οι γενικεύσεις και η ισοπέδωση...

Δεν έκρινα (όπως μπορείς να δείς) τη μουσική σου...άλλοι καλύτεροι από εμένα το έκαναν και δεν το σεβάστηκες. Έκρινα τη γελοία σου απαίτηση...δηλ αν σου πώ ότι είμαι του ΩΔΕΙΟΥ θα με δείς με άλλο μάτι? Καμμία γενίκευση όπως μπορείς να καταλάβεις...

 

Δηλωνεις δηλαδη κλικαδορος , σαχλο(φονιστα)ς , κ ηλεκτρονικος πωλητης?

Δεν βλέπω τίποτα κακό σε κανένα από τα 3... ;)

 

αλλα τουλαχιστον δημιουργουμε

Και εγώ δημιουργώ αλλά με σκίζει κάθε φορά ο Νέστωρ...τι θές να κάνω, να τον πλακώσω την άλλη φορά που θα τον δώ?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν βλέπω τίποτα κακό σε κανένα από τα 3... ;)

 

Σε αυτη τη χωρα φιλε μου οτι δηλωσεις εισαι ...

 

Και εγώ δημιουργώ αλλά με σκίζει κάθε φορά ο Νέστωρ...τι θές να κάνω, να τον πλακώσω την άλλη φορά που θα τον δώ?

Εξαρταται τι δημιουργεις κ πως το κανεις, αν παρουμε υπ οψιν οτι αυτα που δηλωνεις οτι εισαι μεταφεροντε στις δημιουργιες σου αυτοματα μας βγαζει οτι ειναι σαχλα, απευθυνοντε σε μια συγκεκριμενη κλικα κ πωλουνται στο διαδικτυο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε υπέρ του να κράζει ο κάθε πικραμένος δηλαδή?Εγώ έγραψα επώνυμα όπως είδες αλλά μάλλον απαγορεύεται κι αυτό...

 

οχι, έχεις δίκιο.

Δυστυχώς έτσι συμβαίνει στις κριτικές στα φόρουμ : όταν κάποιος ζητάει μια άποψη με σεμνότητα μπορεί να του την πέσουν όλοι ή αντίστροφα, όταν κάποιος ενθουσιώδης παρουσιάσει κάτι να συμπαρασύρει στην αποκλειστική συγγραφή συμπαθητικών απόψεων. Σε κάθε περίπτωση αυτές οι κριτικές δεν ωφελούν πουθενά.

 

Γενικότερα όμως, όπως είπαν και άλλοι, όταν ζητάμε κριτική συνυπογράφουμε και για αυτές τις καταστάσεις. Σου προτείνω φιλικά να τις δεχτείς, καθώς με τον εκνευρισμό δεν βγαίνει τίποτα, και παρά την αγριότητα της ανώνυμης κριτικής από θέση ισχύος, είναι πολύ πιθανό μια τέτοια κριτική να είναι απόλυτα ειλικρινής (σωστή ή λάθος δεν έχει σημασία). Μακροσκοπικά, αυτό που φαίνεται είναι οτι αντιδράς σε κάτι που σου προσφέρθηκε επειδή το ζήτησες...

 

Για το κάρμα σου δεν γνωρίζω, πιστεύω οτι αφαιρέθηκε κατά λάθος από κάποιον mod, οπότε μην ανησυχείς, λογικά θα επανέλθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκρινα (όπως μπορείς να δείς) τη μουσική σου...άλλοι καλύτεροι από εμένα το έκαναν και δεν το σεβάστηκες. Έκρινα τη γελοία σου απαίτηση...

 

Τα χεις μπλέξει λίγο...Προφανώς και μπορώ να δω πως δεν έκρινες τη μουσική μου (αλήθεια άκουσες το τραγούδι) ή πετάχτηκες σαν την τσουτσου anyway???

Λες ότι δε σεβάστηκα την κριτική,επειδή απλά ζήτησα να είναι πιο εμπεριστατωμένη και οχι τόσο γενικόλογη και ισοπεδωτική και τέλος το αν είμαι γελοίος κι εγώ και η παράκλησή μου (κι όχι απαίτηση όπως διαστρεβλωτικά έγραψες) το ξέρουν οι 100δες για να μην πω 1000δες που μ' έχουν παρακολουθήσει τόσο σε live όσο και δισκογραφικά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου