Προς το περιεχόμενο

Κόντρα Μπάσο Harley Benton EUB 500 SB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Η απόσταση ανάμεσα σε τόνο και ειδικά ψηλά στην ταστιέρα (Φα με Σολ πχ) είναι γύρω στα 4 - 4,5 τάστα ενός long scale μπάσου...

Πω, πω, πω... θα φτιάξεις «μπράτσα» με αυτό  ;D Πάντως ο ήχος στα κλιπάκια που ανέβασες είχε πολύ ενδιαφέρον.

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Μετά απο μήνες πως σου φαίνεται το όργανο?Ρωτάω γιατί ξεπουλάω πράγματα για να πάρω και το αντίστοιχο...

Επίσης σημαντικότατο:Με τι ενισχυτή το καρφώνεις?15 άρι ηχείο είναι μονόδρομος?Σκεφτόμουν κάτι ελαφρύ σε βάρος σαν αυτόν:

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_mb112.htm,Για practice ok,σε κανα jam θα αντέξει ή λες να τρίζει(όχι ο συγκεκριμένος αλλά στην κατηγορία του)

Τώρα που είπα για βάρος πόσα κιλά είναι το εργαλείο?!

Κρέμομαι απο τα χείλη σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...... Βέβαια λόγο καμπυλότητας της ταστιέρας τα σημάδια που έχω κάνει δίπλα στην Μι δεν είναι ακριβώς τα ίδια με τα πατήματα στην Σολ αλλά συνηθίζω σιγά σιγά....

Μήπως είναι θέμα σεταρίσματος?Γιατί στο αντίστοιχο άταστο ακουστικό harley benton συμβαίνει το ίδιο...

 

ΥΓ.Πως γίνεται automerge?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ έκανα jam με 150αρι με 15αρι ηχείο βέβαια αλλά ήταν μια χαρά... Δεν τον πήγα πάνω από τη μέση... Εξαρτάται από το πόσο βαράει ο ντράμερ σου... ;D

Δεν νομίζω το 15αρι να είναι μονόδρομος... Μου άρεσε πιο πολύ ο ήχος στου σε 2Χ12 που είχα παίξει σε στούντιο... Το ότι τα σημάδια δεν πέφτουν ακριβώς τα ίδια το βρήκα σε όλα τα άταστα όργανα εν τέλει... Και λογικό είναι αν το σκεφτείς... Βλέπεις το σημάδι υπό γωνία στην ουσία και όχι τελείως κάθετα ώστε να υπολογίσεις το ύψος... Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα.... μετά από 1 βδομάδα δεν θα το σκέφτεσαι καν...

Το εργαλείο είναι ΒΑΡΥ... Γενικά χωρίς αμάξι σε μακρινές αποστάσεις θα σου βγαίνει λίγο η πίστη... Είναι σαν 3 jazz bass σε βάρος... Αν μένεις Αθήνα στείλε πμ να έρθεις από εδώ για ένα test drive...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο βαρύ,ε?!Με βλέπω για κανα midi σύστημα!!Αν και με τα ίδια λεφτά πέρνεις το ίδιο όργανο....φφφφφφφφφφφφφφ.....θα κάνω καμιά βουτιά και θα το σκεφτώ καλύτερα!Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου